International Orienteering Federation

Preliminary results for Alpe Adria Orienteering Cup - Middle

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Alpe Adria Orienteering Cup - Middle
Organiser: Italy
Date: 23 September 2016

M Elite

6 270 m, 44 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityScorePenaltyTime
1Mathias PETERAA STEIERMARKAustria040:56
2Matjaz ŠTANFELOK Ris DelniceCroatia043:00
3Alessio TENANIAA VENETOItaly043:38
4Samuele CURZIOPOLISPORTIVA "G. MASI"Italy044:07
5Sebastian INDERSTAA LOMBARDIAItaly044:12
6Fabiano BETTEGAAA TRENTINO SUDTIROLItaly045:04
7Jernej ZORMANAA SLOVENIASlovenia046:18
8Korbinian LEHNERAA BAYERNGermany047:40
9Michael SIEMMEISTERAA STEIERMARKAustria048:15
10Balazs MIAVECZMOM BudapestHungary049:09
11Matija RAZUMAA CROATIACroatia049:39
12Aaron GAIOAA TRENTINO SUDTIROLItaly050:30
13Felix HARTLIEBAA STEIERMARKAustria050:44
14Giacomo BARBONEA.S.D. AGOROSSO S. Alessandro OrienteeringUnited States050:48
16Radim HOŠEK KOB DobruškaCzech Republic054:01
17Dario BERTOLINIORICUNEOItaly055:15
18Tušar PETERAA SLOVENIASlovenia055:56
19Lukas JANISCHOWSKYAA BAYERNGermany056:07
20Valtteri KOLEHMAINENAA BAYERNGermany056:32
21Christian PFEIFERAA STEIERMARKAustria058:14
22Ivano BETTEGAAA TRENTINO SUDTIROLItaly058:22
23Thomas POLSTERAA KÄRNTENAustria058:31
24Jack MILLARLagan Valley OrienteersIreland058:33
25Akos KISVOLCSEYMOM BudapestHungary058:38
26Daniel JANISCHOWSKYAA BAYERNGermany058:52
28Michele FrancoA.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZAItaly059:09
29Lorenzo PINNAAA LOMBARDIAItaly059:18
30Walter BETTEGAAA TRENTINO SUDTIROLItaly01:00:00
32Luigi GIULIANIAA LOMBARDIAItaly01:01:54
33Paride GravaAA VENETOItaly01:02:12
34Alessandro GIACCHETTOAA FRIULI VENEZIA GIULIAItaly01:03:10
35Peter GYORGYIMOM BudapestRussian Federation01:03:22
36Edi OCVIRKAA CROATIACroatia01:07:20
37Marco DELLA VEDOVAA.S.D. AGOROSSO S. Alessandro OrienteeringItaly01:07:27
38Nicola PILOTTOAA FRIULI VENEZIA GIULIAItaly01:11:13
39Dávid ÁGOTHAAA VASItaly01:20:01
40Michael TREMULAA FRIULI VENEZIA GIULIAItaly01:22:19
41Andrea BRANDOLINIA.S.D. AGOROSSO S. Alessandro OrienteeringItaly01:25:40
42György PAVLOVICSAA SOMOGYHungary01:26:32
44Tibor Sólyom MÉZESAA ZALAHungary01:31:17
45Stefano GALLETTIA.S.D. UNIONE LOMBARDAItaly01:33:43
46Kenda KLEMENAA SLOVENIASlovenia01:35:28
47Diego RUZZIERAA FRIULI VENEZIA GIULIAItaly01:39:57
51Maurizio TODESCHINIAA LOMBARDIAItaly0did not finish
Ahmet KORKMAZ ITU Orienteering ClubTurkey0did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World