International Orienteering Federation

Official results for Nationale Sud-Est

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Nationale Sud-Est
Organiser: France
Date: 24 April 2016

1307PZ ACA Aix-en-Provence

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Marius SiaudMen 21 Elite (31)did not start

1403NM Orientation Caennaise

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Luc SandevoirMen 21 Elite (31)1:35:32+17:537:18

1905LI BriveCorrèzeCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Celestin CrespinMen 21 Elite (31)1:34:05+16:267:11
Machemin MarieWomen 21 Elite (8)did not start
Fanny RocheWomen 21 Elite (8)did not start

2108BO Talant SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Baptiste PetinMen 21 Elite (31)1:47:35+29:568:13

2508FC Balise 25

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Baptiste GirardMen 21 Elite (31)mispunched

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Vincent CoupatMen 21 Elite (31)1:22:04+4:256:16

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Brieuc VielMen 21 Elite (31)1:59:49+42:109:10

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lea VercellottiWomen 21 Elite (8)1:08:20+4:447:41

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Rahela BrunnerWomen 21 Elite (8)1:15:08+11:328:27

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Hummel-azais MargauxWomen 21 Elite (8)1:40:42+37:0611:20

2604RA CROCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Benoit DerouxMen 21 Elite (31)1:59:31+41:529:08

2604RA CROCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Gwenael FaureMen 21 Elite (31)2:50:02+1:32:2313:00

2605RA VSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Francois PlagnolMen 21 Elite (31)2:04:43+47:049:32

2904BR Quimper 29

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Julien Le BorgneMen 21 Elite (31)2:06:12+48:339:39

3105MP TOAC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Loic CapbernMen 21 Elite (31)1:23:30+5:516:23

3913FC OJura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Francois GononMen 21 Elite (31)1:20:08+2:296:07

3913FC OJura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Olivier Blanc-TranchantMen 21 Elite (31)1:22:11+4:326:17

3913FC OJura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Perrine ObstetarWomen 21 Elite (8)1:18:41+15:058:51

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Remi BaudotMen 21 Elite (31)1:47:12+29:338:12

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Maxime ChabanceMen 21 Elite (31)1:49:11+31:328:21

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Emmanuel LeplatMen 21 Elite (31)1:49:27+31:488:22

4201RA NOSE

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Amelie ChataingWomen 21 Elite (8)did not start

4203RA OE42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Frederic TranchandMen 21 Elite (31)1:18:58+1:196:02

4203RA OE42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Nicolas RioMen 21 Elite (31)1:23:22+5:436:22

4403PL NAO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Teo ValentinMen 21 Elite (31)did not finish

4601MP FiNO46

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Loic MartyMen 21 Elite (31)1:31:56+14:177:02

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Remi DuboisMen 21 Elite (31)1:32:40+15:017:05

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19François JolyMen 21 Elite (31)1:47:27+29:488:13

6911RA ASUL Sports Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lucas BassetMen 21 Elite (31)1:17:395:56

6911RA ASUL Sports Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Mathieu Kern GillardMen 21 Elite (31)1:43:12+25:337:53

6911RA ASUL Sports Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Isia BassetWomen 21 Elite (8)1:06:20+2:447:28

6911RA ASUL Sports Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Emilie BackscheiderWomen 21 Elite (8)mispunched

6913RA Crapahut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Thibaut PoupardMen 21 Elite (31)1:31:45+14:067:01

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Yann LocatelliMen 21 Elite (31)1:36:48+19:097:24

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Mathieu ChesneauMen 21 Elite (31)1:57:10+39:318:57

7309RA COCS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pierrick PageMen 21 Elite (31)did not start

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mickael BlanchardMen 21 Elite (31)did not finish

7404RA ASO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Theo FleurentMen 21 Elite (31)1:22:50+5:116:20

7703 IF CSLG MELUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Juste RaimbaultMen 21 Elite (31)1:39:46+22:077:37

7703 IF CSLG MELUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Fabrice VannierMen 21 Elite (31)1:48:34+30:558:18

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Maxime RauturierMen 21 Elite (31)1:28:47+11:086:47

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Benoit RauturierMen 21 Elite (31)1:50:20+32:418:26

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Lauriane BeauvisageWomen 21 Elite (8)1:12:38+9:028:10

Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emily KempWomen 21 Elite (8)1:03:367:09

Cambridge Sports Union

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Giacomo BarboneMen 21 Elite (31)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org