International Orienteering Federation

Official results for 5th Mediterranean Championships in Orienteering

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: 5th Mediterranean Championships in Orienteering
Organisers: PD PTT / Serbia / SK Magic Map
Date: 25 June 2016

Avala AVA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Milena ŽolnajWomen (12)2:09:58+52:3419:37

COS Dinamo-OLD DIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sergiu FalaMen (22)1:26:57+6:198:28

COS Dinamo-OLD DIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Roman CiobanuMen (22)1:41:29+20:519:54

COS Dinamo-OLD DIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Andrei GoloveiMen (22)2:10:50+50:1212:45

HKAYP HKAYP

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kin Kwan KwokMen (22)did not start

Hong Kong Island HKIO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ka Ki LeungWomen (12)2:12:58+55:3420:05

Košutnjak KOŠ

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Marta ZdravkovićWomen (12)2:02:46+45:2218:32

Magic Map MGM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Dragana DokmanovićWomen (12)2:02:14+44:5018:27

Novi Sad NSD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Igor StošićMen (22)2:53:44+1:33:0616:56

NT Cyprus National Team Cyprus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kyriakos PapacharalambousMen (22)did not finish

NT Cyprus National Team Cyprus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Costas PapaconstantinouMen (22)did not finish

NT Cyprus National Team Cyprus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stella EfstathiouWomen (12)did not finish

NT Egypt National Team Egypt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Ayman KotbMen (22)4:18:44+2:58:0625:14

NT Egypt National Team Egypt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Mohamed Abd El BakyMen (22)4:28:04+3:07:2626:09

NT Serbia National Team Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sava LazićMen (22)1:37:17+16:399:29

NT Serbia National Team Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Nikola BilićMen (22)1:37:46+17:089:32

NT Serbia National Team Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sladjana JovanovicWomen (12)1:26:07+8:4313:00

NT Serbia National Team Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Marija ĆosićWomen (12)1:42:19+24:5515:27

NT Spain National Team Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Pau Llorens CaellasMen (22)1:20:387:52

NT Spain National Team Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Javier Ruiz de la HerránMen (22)1:25:16+4:388:19

NT Spain National Team Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Violeta Feliciano SanjuanWomen (12)1:17:2411:41

NT Spain National Team Spain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Marta Guijo AlonsoWomen (12)1:33:25+16:0114:06

NT Team National Team Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Yaşar Ismet DemirozMen (22)1:23:03+2:258:06

NT Team National Team Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ahmet KaçmazMen (22)1:28:05+7:278:35

NT Team National Team Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Emine SegunsayWomen (12)1:24:32+7:0812:46

NT Team National Team Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Dudu ErolWomen (12)1:24:59+7:3512:50

Paraćin PĆN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Milovan MilićMen (22)1:35:19+14:419:17

Pobeda POB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Dejan PopovićMen (22)1:41:44+21:069:55

Pobeda POB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Slobodan IvkovićMen (22)1:54:00+33:2211:07

Pobeda POB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Marko GrujićMen (22)2:11:56+51:1812:52

Pobeda POB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vladimir RadinovićMen (22)mispunched

Pobeda POB

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bojan KomarčevićMen (22)did not start

Pobeda POB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ivana BabićWomen (12)2:27:02+1:09:3822:12

Pobeda POB

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nataša TodosićWomen (12)did not start

Pobeda POB

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Radmila ŠuljagićWomen (12)did not start

Rtanj RTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Marko StevanovićMen (22)did not finish

Rtanj RTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Draga MaksimovićWomen (12)1:36:10+18:4614:31

Rudar Geolog RGE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Đorđe ArizanovićMen (22)2:34:58+1:14:2015:07

Rudar Geolog RGE

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Boško BojovićMen (22)did not start

Stražilovo STR

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ana KuzmanovićWomen (12)did not start

Tiras-Orient TIOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ivan FormicovMen (22)1:37:06+16:289:28

Tiras-Orient TIOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Dmitrii MortinMen (22)2:27:10+1:06:3214:21

USMAOC USMAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Theodore FongMen (22)3:09:53+1:49:1518:31

Wah Yan Orientee WYOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kok Hei NgMen (22)3:42:59+2:22:2121:45

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org