International Orienteering Federation

Official results for Lørdagskjappen - E2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Lørdagskjappen - E2
Organiser: Norway
Date: 25 April 2015

Fossum IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Leif StørmerH 21-E2 (78)41:24+5:267:23
59Marius Borge HeirH 21-E2 (78)53:28+17:309:32

Kalevan rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Simo MartomaaH 21-E2 (78)39:31+3:337:03

Kristiansand OK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Eirik Martens SvensenH 21-E2 (78)37:22+1:246:40
6Mats DahlénH 21-E2 (78)38:32+2:346:52
8Sjur HoviH 21-E2 (78)39:10+3:126:59
26Magnus JohanssonH 21-E2 (78)43:44+7:467:48
32Christian BøenH 21-E2 (78)45:02+9:048:02

Nord-Østerdal OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Jon Arve U EngebakkenH 21-E2 (78)44:47+8:497:59

NTNUI

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Erik GustafssonH 21-E2 (78)42:35+6:377:36
28Jonas Klausen EspedalH 21-E2 (78)44:07+8:097:52
36Simen Eid NielsenH 21-E2 (78)46:38+10:408:19
39Seppo JärvinenH 21-E2 (78)47:16+11:188:26
42Klaus Klausen EspedalH 21-E2 (78)47:52+11:548:32
45Niklas ProforsH 21-E2 (78)48:19+12:218:37
47Morten Severin SaueH 21-E2 (78)48:27+12:298:39
62Gustav FiskumH 21-E2 (78)54:16+18:189:41
0Sindre Engzelius GylverH 21-E2 (78)did not finish

Nydalens SK

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Håvard HagaH 21-E2 (78)37:41+1:436:43
22Ragnar TonjerH 21-E2 (78)42:28+6:307:35
41Lars Eid NielsenH 21-E2 (78)47:38+11:408:30
46Eirik Jansson HaverstadH 21-E2 (78)48:20+12:228:37
52Lars-Christian UngerH 21-E2 (78)48:49+12:518:43
58Thomas NipenH 21-E2 (78)52:04+16:069:17
67Øivind Thorvald Due TrierH 21-E2 (78)1:00:37+24:3910:49
0Inge LindsethH 21-E2 (78)disqualified
0Kyongsa RiH 21-E2 (78)disqualified
0Jørgen MadslienH 21-E2 (78)did not finish

OK Löftan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Stefan RingH 21-E2 (78)48:02+12:048:34

OL Trollelg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ove BaardsgaardH 21-E2 (78)41:12+5:147:21

Oppsal Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Kristoffer Fiane PedersenH 21-E2 (78)39:09+3:116:59
29Ola Marius PedersenH 21-E2 (78)44:23+8:257:55
50Erik PerssonH 21-E2 (78)48:37+12:398:40
66Sigurd FandangoH 21-E2 (78)59:47+23:4910:40

Raumar Orientering

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Magne HagaH 21-E2 (78)41:09+5:117:20
53Lukasz CharubaH 21-E2 (78)49:29+13:318:50
0Johan HoelH 21-E2 (78)disqualified

Ringsaker OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Marius WikstrømH 21-E2 (78)48:35+12:378:40

Røyken OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Henrik Drange RuudH 21-E2 (78)49:41+13:438:52

UKS Orientus Lodz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Rafal PodzinskiH 21-E2 (78)45:06+9:088:03

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org