International Orienteering Federation

Official results for OL-touren with Swedish League - E2

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: OL-touren with Swedish League - E2
Organiser: Sweden
Date: 17 May 2015

Alfta-Ösa Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Bente RostW21E2 (19)1:37:16+17:1011:06

Ärla Idrottsförening

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Patrik LindM21E2 (58)did not start

Attunda Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Maria Von SchmalenséeW21E2 (19)1:34:23+14:1710:47
Martin GelinderM21E2 (58)did not start

Bredaryds Skid O OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Henrik AnderssonM21E2 (58)mispunched

Eksjö Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Andreas BerganderM21E2 (58)1:45:42+17:078:22

Finspångs Skid och Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Simon LundinM21E2 (58)1:33:01+4:267:22

Gävle Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Albin SjöhedM21E2 (58)1:48:34+19:598:35

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Anders HöijeM21E2 (58)1:46:02+17:278:23

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33John BörjessonM21E2 (58)1:49:37+21:028:40

Göteborg-Majorna OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Daniel MartinssonM21E2 (58)did not start

Hestra Idrottsförening

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andreas HolmqvistM21E2 (58)1:35:35+7:007:34
Rickard HolmqvistM21E2 (58)mispunched
Martin AhlbergerM21E2 (58)mispunched

Hjärnarps GH Orienteringslöpare

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Linus BohmanM21E2 (58)1:49:33+20:588:40

IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Erik EngstrandM21E2 (58)1:36:03+7:287:36

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Linus RappM21E2 (58)1:45:17+16:428:20

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Kristian DahlströmM21E2 (58)1:46:04+17:298:24

Järfälla Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Rasmus Palmqvist AslaksenM21E2 (58)1:38:04+9:297:46

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Peter HemmyrM21E2 (58)1:33:22+4:477:23

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dan WesterM21E2 (58)mispunched

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sara SjökvistW21E2 (19)mispunched

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Josefin PerssonW21E2 (19)mispunched

Långhundra Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Anton SundgrenM21E2 (58)1:43:07+14:328:10

Långhundra Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Robin PousetteM21E2 (58)mispunched

Långhundra Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Sara BengtssonW21E2 (19)2:02:47+42:4114:01

Leksands Orienteringsklubb

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Frida ErkersW21E2 (19)1:37:48+17:4211:10
Linda LindkvistW21E2 (19)mispunched

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Rasmus ElmelidM21E2 (58)1:28:357:00

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Erik MartinssonM21E2 (58)1:41:15+12:408:01

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mikael AnderssonM21E2 (58)mispunched

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Henrik TostebergM21E2 (58)mispunched

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kajsa HammarströmW21E2 (19)1:33:05+12:5910:38

Lunds Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Martin WendtM21E2 (58)mispunched

Malungs OK Skogsmårdarna

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stefan JonssonM21E2 (58)did not start

Markbygdens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pontus KarlssonM21E2 (58)mispunched

Nyköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Marcus BerggrenM21E2 (58)1:42:25+13:508:06

Nyköpings Orienteringsklubb

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Daniel NilssonM21E2 (58)did not start

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Gustaf WennerbergM21E2 (58)1:40:14+11:397:56

Orienteringklubben Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jacob LindstamM21E2 (58)1:40:40+12:057:58

Orienteringsklubben Denseln

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Harri KarlssonM21E2 (58)did not start
Emil KaleredM21E2 (58)did not start

Orienteringsklubben Hammaren

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Fredrik AhnlénM21E2 (58)mispunched

Orienteringsklubben Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Victor FlingmarkM21E2 (58)1:37:52+9:177:45

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Liutauras BileviciusM21E2 (58)1:35:27+6:527:33

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Johan HameliusM21E2 (58)1:39:49+11:147:54

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Francois JolyM21E2 (58)1:41:35+13:008:02

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Anders HåkanssonM21E2 (58)1:54:04+25:299:02

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Ross SmithM21E2 (58)2:13:55+45:2010:36

Orienteringsklubben Linné

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erik LindM21E2 (58)did not start

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Olof ErikssonM21E2 (58)mispunched

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hilda ForsgrenW21E2 (19)1:20:069:09

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Guy SaboM21E2 (58)1:41:43+13:088:03

Orienteringsklubben Renen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Linnea SundströmW21E2 (19)1:46:56+26:5012:13

Orienteringsklubben Rodhen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Torbjörn JakobssonM21E2 (58)mispunched

Orienteringsklubben Roxen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ida DalhammerW21E2 (19)1:28:20+8:1410:05

Orienteringsklubben Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Josh BeechM21E2 (58)1:40:17+11:427:56

Orienteringsklubben Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40John SvanbergM21E2 (58)2:14:59+46:2410:41

Orienteringsklubben Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Helena MarkstedtW21E2 (19)1:22:50+2:449:28

Orienteringsklubben Tisaren

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Julia LauriW21E2 (19)1:30:07+10:0110:17
12Johan AronssonM21E2 (58)1:38:53+10:187:49
37Jonatan AronssonM21E2 (58)1:58:52+30:179:24
Emil JohanssonM21E2 (58)mispunched

Orienteringsklubben Tyr

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sofie GustavssonW21E2 (19)1:35:51+15:4510:57
8Johan WikströmM21E2 (58)1:36:26+7:517:38
My WestlundW21E2 (19)mispunched

Orienteringsklubben Vargen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Emma BergströmW21E2 (19)1:53:08+33:0212:55

Rehns Bandyklubb

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Charlie StoltM21E2 (58)1:51:50+23:158:51
Anders JohanssonM21E2 (58)mispunched
Andreas CallebergM21E2 (58)did not start
Anton LifM21E2 (58)did not start

Skåneslättens Orienteringslöpare

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Pernilla OlssonW21E2 (19)1:39:34+19:2811:22

Söderhamns Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26David SundströmM21E2 (58)1:45:48+17:138:22

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ludvig ErikssonM21E2 (58)1:43:07+14:328:10

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Marcus HanssonM21E2 (58)did not start

Stora Tuna Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Erik BlomgrenM21E2 (58)1:34:58+6:237:31
Lina LångW21E2 (19)did not start

Sundsvalls Orienteringsklubb

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Anders AxlingM21E2 (58)1:41:23+12:488:01
Erik ToomingasM21E2 (58)mispunched
Anders VedinM21E2 (58)mispunched

Täby Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Robert JohanssonM21E2 (58)1:46:04+17:298:24

Trollhättans Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Joakim AxelssonM21E2 (58)2:01:06+32:319:35

Tullinge Sportklubb

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Markus AdolfssonM21E2 (58)1:37:04+8:297:41
Magnus GlänneforsM21E2 (58)mispunched

Ulricehamns Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Gustav EklöfM21E2 (58)1:46:57+18:228:28

Umeå Orienteringsklubb

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Simon NilssonM21E2 (58)did not start

Umeå Orienteringsklubb

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dag StridhM21E2 (58)did not start

Vänersborgs Skidklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Mattias NilssonM21E2 (58)1:56:59+28:249:15

Västerås Skid O OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anders ÖsterlundM21E2 (58)mispunched

Vittjärvs Idrottsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Amanda HolmgrenW21E2 (19)1:24:42+4:369:40

Vittjärvs Idrottsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Andrea WickbomW21E2 (19)1:48:23+28:1712:23

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org