International Orienteering Federation

Official results for Swedish League - E2

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League - E2
Organiser: Sweden
Date: 26 April 2015

M21E2

5 370 m, 65 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 39:27 7:20
2 David Lingfors OK Linné 39:47 +0:20 7:24
3 Erik Classon OK Orinto 39:48 +0:21 7:24
4 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 40:13 +0:46 7:29
5 Jonas Engström OK Hällen 40:31 +1:04 7:32
6 Jacob Lindstam OK Ravinen 41:13 +1:46 7:40
7 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 41:16 +1:49 7:41
7 Jesse Laukkarinen Paimion Rasti 41:16 +1:49 7:41
9 Erik Boman Gävle OK 41:34 +2:07 7:44
10 Martin Ahlberger Hestra IF 41:58 +2:31 7:48
11 Peter Eriksson Linköpings OK 41:59 +2:32 7:49
12 Martin Larsson Hestra IF 42:15 +2:48 7:52
13 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 42:39 +3:12 7:56
14 Pontus Karlsson Markbygdens OK 43:09 +3:42 8:02
15 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 43:21 +3:54 8:04
16 Aleksander Bernaciak OK Orion 43:23 +3:56 8:04
17 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 43:39 +4:12 8:07
18 Mateusz Wenslaw OK Orion 43:52 +4:25 8:10
19 Andreas Holmqvist Hestra IF 44:13 +4:46 8:14
20 Mikael Andersson Linköpings OK 44:25 +4:58 8:16
21 Linus Rapp IFK Mora OK 44:35 +5:08 8:18
22 Erik Karlsson OK Ravinen 44:38 +5:11 8:18
23 Johan Wikström OK Tyr 45:22 +5:55 8:26
24 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 45:25 +5:58 8:27
25 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 45:51 +6:24 8:32
26 Niklas Aldén OK Linné 47:01 +7:34 8:45
27 Mattias Mårts Stora Tuna OK 47:11 +7:44 8:47
28 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 47:27 +8:00 8:50
29 Victor Flingmark OK Kåre 47:36 +8:09 8:51
30 Albin Sjöhed Gävle OK 47:44 +8:17 8:53
31 Love Berzell OK Ravinen 48:09 +8:42 8:57
32 Josh Beech OK Södertörn 48:22 +8:55 9:00
33 Patrik Lind Ärla IF 48:52 +9:25 9:05
34 Anders Konring Olesen Dansk Orienteringsforbund 49:20 +9:53 9:11
35 Jeremy Genar Järfälla OK 50:10 +10:43 9:20
36 Nils Tärk Halmstad OK 50:13 +10:46 9:21
37 Samuel Keller Nyköpings OK 50:26 +10:59 9:23
38 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 50:58 +11:31 9:29
39 Torbjørn Gasbjerg Dansk Orienteringsforbund 51:00 +11:33 9:29
40 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 51:08 +11:41 9:31
41 Niklas Ingwersen Dansk Orienteringsforbund 51:47 +12:20 9:38
42 Rasmus Larsson OK Alehof 51:59 +12:32 9:40
43 Henrik Tosteberg Linköpings OK 52:17 +12:50 9:44
44 Erik Björklund Leksands OK 52:25 +12:58 9:45
45 Anders Vedin Sundsvalls OK 52:28 +13:01 9:46
46 Tommy Söderberg OK Hällen 53:55 +14:28 10:02
47 Guy Sabo OK Orion 54:01 +14:34 10:03
48 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 54:03 +14:36 10:03
49 Henrik Andersson Bredaryds SOK 54:04 +14:37 10:04
50 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 55:02 +15:35 10:14
51 Jonatan Aronsson OK Tisaren 56:17 +16:50 10:28
52 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 56:28 +17:01 10:30
53 Johan Hallgren Bjursås OK 57:16 +17:49 10:39
54 Jesper Lund Tullinge SK 57:34 +18:07 10:43
55 Boris Navratil Czech junior team 58:10 +18:43 10:49
56 Linus Bohman Hjärnarps GH OL 59:01 +19:34 10:59
57 Viktor Antonsson Eksjö SOK 1:00:50 +21:23 11:19
58 Eskil Schøning OK Pan Århus 1:01:03 +21:36 11:22
59 Per Hjerrild Dansk Orienteringsforbund 1:01:48 +22:21 11:30
60 Filip Holm Halmstad OK 1:05:04 +25:37 12:07
61 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 1:05:38 +26:11 12:13
62 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 1:08:04 +28:37 12:40
63 Erik Råberg OK Tyr 1:19:30 +40:03 14:48
64 Johnny Rahlén OK Ravinen 1:40:36 +1:01:09 18:44
Kristian Dahlström IFK Mora OK mispunched
Oskar Carlborg OK Hällen did not start
Tomas Hallmén OK Tisaren did not start
Christian Karldén Kvillebyns SK did not start
Andreas Bergander Eksjö SOK did not start
Fredrik Mattsson OK Kåre cancelled
Josef Nordlund OK Linné cancelled
Andrey Baryshnikov Rehns BK cancelled

W21E2

4 470 m, 27 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Frida Bakkman IFK Lidingö SOK 40:39 9:05
2 Johanna Hulkkonen SK Uusi 42:15 +1:36 9:27
3 Emma Andersson Sävedalens AIK 42:42 +2:03 9:33
4 Josefine Karlsson IFK Göteborg 43:16 +2:37 9:40
5 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 45:15 +4:36 10:07
6 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 47:28 +6:49 10:37
7 Matilda Andersson OK Kåre 48:13 +7:34 10:47
8 Maria Björklund Leksands OK 50:13 +9:34 11:14
9 Resi Rathmann SV Schmalkalden 04 50:47 +10:08 11:21
10 Anna Maria Roubert Växjö OK 51:26 +10:47 11:30
11 Maja Pettersson OK Dacke 51:54 +11:15 11:36
12 Frida Erkers Leksands OK 52:24 +11:45 11:43
13 Iva Kosarkova Czech junior team 53:29 +12:50 11:57
14 Johanna Erlandsson Stora Tuna OK 53:36 +12:57 11:59
15 Anna Brodin Falkenbergs OK 56:57 +16:18 12:44
16 Maria Brodin Fossum IF 57:42 +17:03 12:54
17 Helene Söderlund IFK Mora OK 58:40 +18:01 13:07
18 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 59:30 +18:51 13:18
19 Sofia Levin Umeå OK 1:00:51 +20:12 13:36
20 Kristína KrajĨíková OK Orion 1:02:50 +22:11 14:03
21 Marta Jansona Rehns BK 1:04:35 +23:56 14:26
22 Sara Lundsten Sundsvalls OK 1:05:11 +24:32 14:34
23 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 1:06:34 +25:55 14:53
24 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 1:09:34 +28:55 15:33
Lydia Martinsson OK Tyr mispunched
Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken mispunched
Lovisa Adolfsson OK Denseln mispunched
Linda Lindkvist Leksands OK did not start
Agnes Adolfsson Eksjö SOK did not start
Jennie Andersson Halden SK did not start
Moa Enmark Göteborg-Majorna OK cancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

BML Print
Bryzos
WOC 2019 banner
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org