International Orienteering Federation

Official results for Schiehallion Weekend Day One

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Schiehallion Weekend Day One
Organisers: Forth Valley Orienteers / Great Britain
Date: 19 June 2015

M21E

3 700 m, 56 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Murray Strain INT 13:27 3:38
2 Chris Smithard DEE 14:05 3:48
3 Oystein kvaal Osterbo IFK Lidingö SOK 14:08 3:49
4 Alasdair McLeod CLYDE 14:26 3:54
5 Nicolas Simonin Lidingö 14:43 3:58
6 Bartosz Pawlak Poland 14:47 3:59
7 Aidan Smith SYO 14:53 4:01
8 Soren Riechers GER 14:54 4:01
9 Klaus Schgaguler IFK Lidingö SOK 15:05 4:04
10 Colm Hill CNOC 15:07 4:05
10 Darren Burke CORK O 15:07 4:05
12 Nick Barrable SYO 15:08 4:05
13 Chris Galloway INT 15:17 4:07
14 James Tullie BASOC 15:20 4:08
15 Bojan Blumenstein GER 15:23 4:09
16 Douglas Tullie RR 15:27 4:10
17 Duncan Coombs AROS 15:29 4:11
17 Philipp Muller GER 15:29 4:11
19 Michal Olejnik Poland 15:34 4:12
20 Matthias Kretzschmar GER 15:42 4:14
21 Colm Moran UCDO 15:43 4:14
21 Seamus OBoyle CNOC 15:43 4:14
23 Immanuel Berger GER 15:47 4:15
23 Bryan Keely Austrialia 15:47 4:15
25 Kevin O boyle CNOC 15:53 4:17
26 Cillin Corbett CORK O 15:55 4:18
27 Freddie Carcas INT 15:57 4:18
28 Piotr Paszynski Poland 16:08 4:21
28 Christoph Prunsche GER 16:08 4:21
30 Josh OSullivan-hourihan UCCO 16:14 4:23
31 Mark Purkis EUOC 16:16 4:23
32 Thomas Wilson CLYDE 16:18 4:24
33 Giacomo Barbone No Club 16:31 4:27
34 Hugh Cashell CNOC 16:34 4:28
35 Richard Purkis SAX 16:47 4:32
36 Ross McLennan FVO 16:53 4:33
37 Andrew Lindsay EUOC 17:01 4:35
38 Michael Adams SYO 17:19 4:40
39 Craig Nolan ESOC 17:20 4:41
40 James Ackland INT 17:44 4:47
41 Gerard Butler 3ROC 17:56 4:50
42 Alex Carcas INT 18:02 4:52
43 Raphael Mak MetOC 18:15 4:55
44 Andrew Dalgleish ESOC 18:18 4:56
45 Johannes Felter BASOC 18:24 4:58
46 Calum McLeod EUOC 18:44 5:03
47 Andy Dale ECKO 18:47 5:04
48 Samuel Galloway INT 18:52 5:05
49 Laurence Johnson SROC 19:25 5:14
50 Matthias Muller Post SV Dresden 20:19 5:29
51 Stephen OReilly FERMO 21:33 5:49
52 Ross White HWUOC 21:44 5:52
53 Kwok sang Lau MetOC 24:58 6:44
Rob McEvoy CORK O mispunched
Joe Taunton NOC mispunched
Neil Dobbs CERN mispunched

W21E

3 400 m, 38 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Laura Robertson Hutt Valley 15:04 4:25
2 Fanni Gyurko FVO 15:41 4:36
3 Ruth Holmes SN 15:48 4:38
4 Charlotte Ward HALO 15:52 4:40
5 Lizzie Ingham Halden SK 15:59 4:42
6 Hollie Orr LOC 16:11 4:45
7 Helen Bridle ESOC 16:12 4:45
8 Jo Shepherd Halden SK 16:36 4:52
9 Kirstin Maxwell RR 16:40 4:54
10 Elo Saue Estonia 16:50 4:57
11 Jessica Tullie BASOC 17:02 5:00
12 Niamh OBoyle CNOC 17:09 5:02
13 Jolanta Kolosinska Poland 17:12 5:03
14 Arntraut Gotsch GER 17:13 5:03
15 Rebecca Harding ESOC 17:14 5:04
16 Christiane Troße GER 17:15 5:04
16 Sigrid Ruul Estonia 17:15 5:04
18 Sarah Jones EUOC 17:28 5:08
19 Laurina Neumann Bendigo 17:33 5:09
20 Charlotte Watson EUOC 18:07 5:19
21 Sabine Rothaug GER 18:11 5:20
22 Sophie Horrocks PFO 18:15 5:22
23 Beth Hanson HH 18:22 5:24
24 Caoimhe OBoyle CNOC 18:30 5:26
25 Rona Lindsay EUOC 18:43 5:30
26 Roisin Long UCDO 18:46 5:31
27 Niamh Corbett CORK O 18:57 5:34
28 Lauren Eyre EUOC 19:32 5:44
29 Sarah-jane Barrable SLOW 19:36 5:45
30 Alison Campbell EUOC 19:43 5:47
31 Olivia Baxter LVO 19:44 5:48
32 Ella Gilbert NOR 19:51 5:50
33 Katrina McLeod EUOC 19:57 5:52
34 Susan Lambe LVO 20:49 6:07
35 Gemma Karatay BASOC 21:40 6:22
36 Eibhlin Largey FERMO 23:05 6:47
37 Yee sze Wing Hong Kong 28:25 8:21
Ewa Gwozdz Poland mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org