International Orienteering Federation

Official results for 2015 Australian Middle Distance Orienteering Championships

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: 2015 Australian Middle Distance Orienteering Championships
Organisers: Australia / Orienteering Victoria
Date: 27 September 2015

Abominable O-Men ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Matthew CraneMen (46)37:30+1:19

Abominable O-Men ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Gareth CandyMen (46)52:07+15:56

Australopers Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Grace CraneWomen (28)38:57+0:04

Australopers Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Bec ButlerWomen (28)58:18+19:25

Australopers Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Jessie WestWomen (28)1:10:40+31:47

Australopers Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Amy BuckerfieldWomen (28)1:42:19+1:03:26

Bayside Kangaroos Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Jonathan SutcliffeMen (46)1:13:07+36:56

Bayside Kangaroos Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Thorlene EgertonWomen (28)1:00:30+21:37

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Leon KeelyMen (46)40:36+4:25

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17David BrownridgeMen (46)45:28+9:17

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Jim RussellMen (46)55:18+19:07

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Richard GoonanMen (46)1:24:59+48:48

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ben GoonanMen (46)mispunched

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Clare BrownridgeWomen (28)50:28+11:35

Bennelong Northside Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Eric MorrisMen (46)54:09+17:58

Bennelong Northside Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Marina IskhakovaWomen (28)54:14+15:21

Bibbulmun Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Ricky ThackrayMen (46)1:13:29+37:18

Bibbulmun Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Natasha SpargWomen (28)1:38:49+59:56

Big Foot Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Jock DavisMen (46)51:10+14:59

Big Foot Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Patrik GunnarssonMen (46)53:32+17:21

Big Foot Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Tracy MarshWomen (28)48:44+9:51

Big Foot Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Jayne SalesWomen (28)1:03:35+24:42

Central Highlands Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Matt DoyleMen (46)40:54+4:43

Central Highlands Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Kathryn PrestonWomen (28)46:26+7:33

Dandenong Ranges Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Simon RouseMen (46)49:47+13:36

Dandenong Ranges Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Peter HobbsMen (46)1:02:11+26:00

Enoggeroos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Dane CavanaghMen (46)59:16+23:05

Enoggeroos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Krystal NeumannWomen (28)42:59+4:06

Enoggeroos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Heather MuirWomen (28)54:51+15:58

Esk Valley Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Brodie NankervisMen (46)38:48+2:37

Esk Valley Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Matthew PattenMen (46)58:48+22:37

Esk Valley Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Rebecca PhillipsWomen (28)1:18:20+39:27

Eureka Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Aislinn PrendergastWomen (28)43:44+4:51

Garingal Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Michele DawsonWomen (28)44:45+5:52

HKOXCC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
41Sam Choi LamMen (46)1:14:32+38:21
Kwok Keung YeungMen (46)mispunched

LOST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Henry McNultyMen (46)46:53+10:42

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ralph StreetMen (46)36:35+0:24

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Peter BrayMen (46)42:16+6:05

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Bruce ArthurMen (46)44:19+8:08

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Fredrik JohanssonMen (46)53:14+17:03

Melbourne Forest Racers

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Todd NeveMen (46)did not start

Melbourne Forest Racers

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Todd NeveMen (46)did not start

Melbourne Forest Racers

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Todd NeveMen (46)did not start

Melbourne Forest Racers

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Todd NeveMen (46)did not start

Melbourne Forest Racers

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Todd NeveMen (46)did not start

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Rob BakerMen (46)mispunched

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Liis JohansonWomen (28)38:53

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Natasha KeyWomen (28)47:26+8:33

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Clare BakerWomen (28)did not finish

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Rob PrestonMen (46)40:58+4:47

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Joshua BlatchfordMen (46)46:51+10:40

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Steven TodkillMen (46)56:27+20:16

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Glen CharltonMen (46)1:03:21+27:10

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Malin AnderssonWomen (28)43:50+4:57

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Sally-Anne HendersonWomen (28)1:16:40+37:47

No club specified

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Darren SouthwellMen (46)mispunched

North West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Mats OgdenMen (46)38:34+2:23

North West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Renee BeveridgeWomen (28)42:16+3:23

Onkaparinga Hills Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Simon UppillMen (46)37:33+1:22

Onkaparinga Hills Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Kerrin RattrayMen (46)42:24+6:13

Onkaparinga Hills Orienteering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ben RattrayMen (46)did not start

Onkaparinga Hills Orienteering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ben RattrayMen (46)did not start

Onkaparinga Hills Orienteering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ben RattrayMen (46)did not start

Onkaparinga Hills Orienteering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ben RattrayMen (46)did not start

Onkaparinga Hills Orienteering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ben RattrayMen (46)did not start

Onkaparinga Hills Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Lauren GillisWomen (28)57:52+18:59

Onkaparinga Hills Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Bridget AndersonWomen (28)did not finish

Orienteering ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Theo FleurentMen (46)40:44+4:33

Parawanga Orienteers ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Andy HoggMen (46)48:35+12:24

Peninsula and Plains

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Carsten JoergensenMen (46)46:17+10:06

Peninsula and Plains

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Jenni AdamsWomen (28)1:00:07+21:14

Red Kiwi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tessa RamsdenWomen (28)50:23+11:30

Red Roos ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11David ShepherdMen (46)40:59+4:48

Red Roos ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Jason McCraeMen (46)1:05:00+28:49

Red Roos ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Jo AllisonWomen (28)42:55+4:02

Red Roos ACT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Mace NeveWomen (28)did not start

Red Roos ACT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Mace NeveWomen (28)did not start

Red Roos ACT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Mace NeveWomen (28)did not start

Red Roos ACT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Mace NeveWomen (28)did not start

Red Roos ACT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Mace NeveWomen (28)did not start

SK Kamenice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Tomas RusyMen (46)45:16+9:05

Tintookies Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Reuben SmithMen (46)47:44+11:33

Tintookies Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35John NieuwenhovenMen (46)1:01:56+25:45

TuS Luebbecke

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Christoph PrunscheMen (46)42:50+6:39

Ugly Gully Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Mark GregsonMen (46)51:01+14:50

Ugly Gully Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Anna SheldonWomen (28)39:57+1:04

Wagga and Riverina Occasional

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Lucy McGarvaWomen (28)54:08+15:15

Wellington

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Nick HannMen (46)36:11

Wellington Ranges Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Clare HawthorneWomen (28)49:58+11:05

Yarra Valley Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Blair TrewinMen (46)58:22+22:11

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport