International Orienteering Federation

Official results for Jan Kjellstrom International Festival of Orienteering Day 2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Jan Kjellstrom International Festival of Orienteering Day 2
Organiser: Great Britain
Date: 4 April 2015

Men

5 700 m, 151 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Matthias KyburzSwiss Orienteering TeamSwitzerland34:02
2Graham GristwoodFVOGreat Britain34:21
3Fabian HertnerSwiss Orienteering TeamSwitzerland34:33
4Andreas KyburzSwiss Orienteering TeamSwitzerland34:34
5Philippe AdamskiTADFrance34:37
6Thierry GueorgiouKalevan RastiFrance34:40
7Douglas TullieRRGreat Britain34:47
8Baptiste RollierSwiss Orienteering TeamSwitzerland34:53
9Scott FraserINTGreat Britain35:19
10Soren BobachDanish National TeamDenmark35:28
11Lauri SildKJ SKEstonia35:33
12Jan ProchazkaCzech orienteering teamCzech Republic35:54
13Pavel KubatCzech orienteering teamCzech Republic36:36
14Wojciech KowalskiPolish National TeamPoland36:40
14Jan SedivyCzech orienteering teamCzech Republic36:40
16Vojtech KralCzech orienteering teamCzech Republic36:59
17Marten BostromIFK Lidingö SOKFinland37:25
18Matthew SpeakeEBORGreat Britain37:27
19Milos NykodymCzech orienteering teamCzech Republic37:49
20Jegor KostylevINTRussian Federation37:55
21Soren Schwartz SorensenDanish National TeamDenmark37:56
22Hector HainesINTGreat Britain38:20
23Sven AschwandenSwiss Orienteering TeamSwitzerland38:27
24Ewan McCarthyBASOCGreat Britain38:30
25Christian BobachDanish National TeamDenmark38:56
26Jonathan CrickmoreSHUOCGreat Britain39:01
26Andreas RueedlingerSwiss Orienteering TeamSwitzerland39:01
28Thor NorskovDanish National TeamDenmark39:06
29Adam ChloupekCzech orienteering teamCzech Republic39:09
30Bartosz PawlakPolish National TeamPoland39:17
31Marek MinarCzech orienteering teamCzech Republic39:28
32Timo SildKJ SKEstonia39:34
33Julian DentIFK LidingöAustralia39:39
33Per Harald Havnen JohansenVaregg FleridrettNorway39:39
35James TullieBASOCGreat Britain39:49
36Kris JonesSBOCGreat Britain39:55
37Oli JohnsonSYOGreat Britain40:02
38Alasdair McLeodCLYDEGreat Britain40:03
39Daniel HajekTäby OKCzech Republic40:13
40Nicolas SimoninIFK LIDINGO SOKIreland40:18
41Wojciech DwojakPolish National TeamPoland40:30
42Ueli WerrenSwiss Orienteering TeamSwitzerland40:40
43Duncan BirtwistleWREGreat Britain40:55
44Marek SchusterCzech orienteering teamCzech Republic41:07
45Dave SchorahDEEGreat Britain41:08
46Jamie ParkinsonOUOCGreat Britain41:17
47William GardnerSHUOCGreat Britain41:27
48Marco SeppiItaly teamItaly41:30
49Tomas KubelkaCzech orienteering teamCzech Republic41:36
50Piotr ParfianowiczPolish National TeamPoland41:37
51Oleg ChepelinINTGreat Britain41:50
52Murray StrainINTGreat Britain42:02
53Alan CherryINTGreat Britain42:22
54Mark NixonFVOGreat Britain42:33
55Tim GomersallGRAMPGreat Britain42:49
56Thomas van Der KleijhamokBelgium42:58
57Michal OlejnikPolish National TeamPoland43:05
57Yves AschwandenSwiss Orienteering TeamSwitzerland43:05
59Michal HubacekCzech orienteering teamCzech Republic43:06
60Jonny MalleyEBORGreat Britain43:11
61Peter BrayCLOKGreat Britain43:13
62Peeter PihlMS ParmaEstonia43:17
63Eoin McCulloughDUOIreland43:22
64Marcus PinkerFVOIreland43:38
65Benjamin LepoutreTADFrance43:44
66Rhys Findlay-RobinsonSPOOKGreat Britain43:53
67Richard RobinsonNOCGreat Britain44:02
68Benjamin AnciauxhamokBelgium44:24
69Ondrej SemikCzech orienteering teamCzech Republic44:27
70Ben WindsorDRONGOGreat Britain44:32
71Nick BarrableSYOGreat Britain44:38
72Conor ShortCNOCIreland44:39
73Ed NashSV Turbine NeubrandenburgGermany44:44
74Lukas DienerSwiss Orienteering TeamSwitzerland44:48
75Colm Moran3rocIreland45:14
76Shane LynchCork OIreland45:16
77Riccardo ScaletItaly teamItaly45:19
78Joe MercerSELOCGreat Britain45:24
79Ben MitchellSBOCGreat Britain45:30
80Will CritchleyVaajakosken TeräCanada45:39
81Darren BurkeCorkOIreland45:48
82Tim BealeSNGreat Britain46:16
82Fredrik EliassonHalden SKSweden46:16
84Matthew VokesDRONGOGreat Britain46:38
85Thomas FellbaumMDOCGreat Britain46:50
86Ciaran AllenDEEGreat Britain47:03
87Duncan CoombsAROSGreat Britain47:14
88Seamus OBoyleCNOCIreland47:21
89Ross SmithOK LinnéUnited States47:25
90Ruairi ShortCNOCIreland47:41
91Cillin CorbettCorkOIreland47:46
92Ben StevensAIREGreat Britain48:04
93Andrew LlewellynNOCGreat Britain48:17
94Nicholas BarberSHUOCGreat Britain48:28
95Jack WoodAIREGreat Britain49:44
96Tuomas FjallstromKangasala SKFinland49:50
97Mark BownCLOKGreat Britain49:57
98Duncan ArcherCLOKGreat Britain50:12
99Soren StrungeDanish National TeamDenmark50:44
100Kevin O BoyleCNOCIreland50:52
101Ben MaliphantBOKGreat Britain50:53
102Joe TauntonNOCGreat Britain51:09
103James HargreavesBOKGreat Britain51:35
104Jonathan KendallUnattachedIreland51:50
105Matthew WhippleUBOCGreat Britain52:08
106Laurence QuinnGreat Eastern NavigatorsIreland52:19
107Robert KellyAIREGreat Britain52:28
108Matthew SchepisiSLOWAustralia52:35
109Saku AsikainenHiisiFinland52:38
110Edward CatmurSLOWGreat Britain52:52
111Josh OSullivan-HourihanUCCOIreland53:34
112Thomas ButtSARUMGreat Britain54:03
113Hugh CashellCNOCIreland54:07
114Matthew RookeLOCGreat Britain54:08
115Andrew LindsayEUOCGreat Britain54:38
116Gustav EklofUlricehamns OKSweden54:54
117Neil DobbsWatOIreland55:00
118Robert JohanssonTäby OKSweden55:24
119Gerard Butler3ROCIreland55:42
120Simon BradburyLEIGreat Britain56:19
121Thomas CochraneSLOWGreat Britain56:22
122Harold WyberCHIGGreat Britain56:38
123Ed NicholasAROSGreat Britain56:52
124Ludovic MaillardSLOWFrance57:10
125Anders BachhausenDanish National TeamDenmark57:58
125Robert BrowneLOCGreat Britain57:58
127Keith AgmenBOKNew Zealand58:03
128Dan SafkaCUOCCzech Republic58:14
129Richard PurkisSAXGreat Britain58:16
130Scott CollierKERNOGreat Britain58:48
131Jeff TeutschOttawaOCCanada58:56
132Rhodri BuffettSWOCGreat Britain1:00:37
133Duncan TaylorDEVONGreat Britain1:00:51
134Simon GardnerCLYDEGreat Britain1:01:48
135Ian WebbSLOWGreat Britain1:02:05
136Graeme AcklandINTGreat Britain1:02:21
137Tommy HortonSHUOCGreat Britain1:02:27
138Kin Kwan KwokODHong Kong China1:03:56
139John OckendenCUOCGreat Britain1:05:30
140Alexander MooreSHUOCGreat Britain1:06:27
141Christopher MacKenzieCLOKGreat Britain1:10:23
142Chi Kin ManHKIOFHong Kong China1:12:32
143Josh JennerCHIGGreat Britain1:17:30
144Josh MilnerOUOCGreat Britain1:18:45
145Stephen OReillyFERMOIreland1:26:47
146Joseph LoHKIOFHong Kong China1:39:42
Lewis TaylorWCOCGreat Britainmispunched
Tue LassenDanish National TeamDenmarkmispunched
Ralph StreetSLOWGreat Britainmispunched
Josh BeechEBORGreat Britainmispunched
Mike BeasantSHUOCGreat Britainmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World