International Orienteering Federation

Official results for Smaaleneneløpet

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Smaaleneneløpet
Organisers: Indre Ostfold OK / Norway
Date: 26 April 2015

Ås-NMBU Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Malin EijsinkD 21E (53)1:44:50+36:3812:11
64Håvard TveiteH 21E (108)1:47:11+23:138:09

Fossum IF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Sindre RønningH 21E (108)1:34:15+10:177:10
28Emil AhlbäckH 21E (108)1:34:39+10:417:11
50Sindre SandvenH 21E (108)1:41:18+17:207:42

IFK Göteborg

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eskil KinnebergH 21E (108)1:23:586:23
39Patrik MartnerH 21E (108)1:38:18+14:207:28

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Øystein Kvaal ØsterbøH 21E (108)1:31:04+7:066:55

Järla Orientering

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Håkon Jarvis WestergårdH 21E (108)1:26:57+2:596:36
14Ingjerd MyhreD 21E (53)1:18:34+10:229:08
18Espen WeltzienH 21E (108)1:31:59+8:016:59
29Anneke Hald BjørgumD 21E (53)1:31:54+23:4210:41
31Morten Jarvis WestergårdH 21E (108)1:35:46+11:487:16
36Mats NordbrødenH 21E (108)1:37:09+13:117:23

Kongsberg OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Mathias DrageH 21E (108)2:01:29+37:319:14
98Ludovic MaillardH 21E (108)2:19:39+55:4110:37

Kristiansand OK

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Baptiste RollierH 21E (108)1:24:07+0:096:23
5Hans Gunnar OmdalH 21E (108)1:26:56+2:586:36
20Johannes PohjalaH 21E (108)1:32:11+8:137:00
33Eirik Martens SvensenH 21E (108)1:36:03+12:057:18
38Monika TopinkovaD 21E (53)1:53:56+45:4413:14
60Christian BøenH 21E (108)1:45:26+21:288:01
73Ståle GjelstenH 21E (108)1:53:30+29:328:37
79Håvar Birkeland StormoenH 21E (108)1:58:22+34:249:00
94Magnus JohanssonH 21E (108)2:07:46+43:489:42
0Mats DahlénH 21E (108)did not finish

Nord-Østerdal OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Jon Arve U EngebakkenH 21E (108)2:01:47+37:499:15

NTNUI

33 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Maren Jansson HaverstadD 21E (53)1:11:38+3:268:19
11Linn HokholtD 21E (53)1:15:50+7:388:49
12Vegard RuttenborgH 21E (108)1:29:18+5:206:47
13Jon Aukrust OsmoenH 21E (108)1:29:25+5:276:47
15Audhild Bakken RognstadD 21E (53)1:21:35+13:239:29
19Eirik Kamstrup HovindH 21E (108)1:32:08+8:107:00
21Anna UlvensøenD 21E (53)1:26:07+17:5510:00
32Fredrikke Nohr MothD 21E (53)1:34:51+26:3911:01
36Kristine FjellangerD 21E (53)1:44:00+35:4812:05
40Hedvig ÅstebølD 21E (53)1:55:55+47:4313:28
40Rasmus Rørholt TheisenH 21E (108)1:38:43+14:457:30
42Camilla ØhmanD 21E (53)2:14:20+1:06:0815:37
43Kjetil OkkenhaugH 21E (108)1:39:28+15:307:33
44Karoline Dahl FosbyD 21E (53)2:32:43+1:24:3117:45
57Martin HosetH 21E (108)1:44:15+20:177:55
59Mathias Stensland LillevoldH 21E (108)1:44:56+20:587:58
62Bjørn LundanesH 21E (108)1:46:43+22:458:06
63Mikkel SørensenH 21E (108)1:47:00+23:028:08
65Jonas Klausen EspedalH 21E (108)1:48:22+24:248:14
67Simen AamodtH 21E (108)1:49:16+25:188:18
68Halvor Eid NielsenH 21E (108)1:49:35+25:378:20
69Seppo JärvinenH 21E (108)1:49:37+25:398:20
74Klaus Klausen EspedalH 21E (108)1:54:02+30:048:40
75Dag LofthusH 21E (108)1:54:30+30:328:42
78Harald KalagerH 21E (108)1:58:07+34:098:58
82Erik GustafssonH 21E (108)1:59:10+35:129:03
86Niklas ProforsH 21E (108)2:02:09+38:119:17
89Gustav FiskumH 21E (108)2:04:54+40:569:29
91Simen Eid NielsenH 21E (108)2:05:37+41:399:33
0Sindre Østgulen DeiszH 21E (108)disqualified
0Adrian OpheimH 21E (108)did not finish
0Kristine FjeldboD 21E (53)did not finish
0Marta UlvensøenD 21E (53)did not finish

Nydalens SK

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anne M Hausken NordbergD 21E (53)1:13:30+5:188:32
8Marte NarumD 21E (53)1:13:59+5:478:36
22Siri UlvestadD 21E (53)1:26:18+18:0610:02
24Bojan BlumensteinH 21E (108)1:33:54+9:567:08
25Hanne NøvikD 21E (53)1:28:46+20:3410:19
26Louise OramD 21E (53)1:28:57+20:4510:20
29Øystein SørensenH 21E (108)1:34:46+10:487:12
34Marion HuberD 21E (53)1:40:25+32:1311:40
35Anders VisterH 21E (108)1:36:37+12:397:20
39Cristina LuisD 21E (53)1:54:06+45:5413:16
41Thalia BertschingerD 21E (53)2:06:18+58:0614:41
47Håvard HagaH 21E (108)1:39:56+15:587:35
58Ragnar TonjerH 21E (108)1:44:31+20:337:56
66Sverre Waaler KaasH 21E (108)1:48:40+24:428:15
76Thomas NipenH 21E (108)1:54:37+30:398:42
96Eirik Jansson HaverstadH 21E (108)2:13:03+49:0510:07
100Øivind Thorvald Due TrierH 21E (108)2:38:11+1:14:1312:01
0Kyongsa RiH 21E (108)disqualified
0Malin JakobssonD 21E (53)did not finish

OL Trollelg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Ove BaardsgaardH 21E (108)1:42:55+18:577:49

Oppsal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Erik PerssonH 21E (108)2:02:58+39:009:21

Raumar Orientering

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Silje Ekroll JahrenD 21E (53)1:16:28+8:168:53
22Vetle Ruud BråtenH 21E (108)1:33:17+9:197:05
43Ewa GwozdzD 21E (53)2:22:38+1:14:2616:35
53Torben Christian WendlerH 21E (108)1:43:00+19:027:49
61Magne HagaH 21E (108)1:45:31+21:338:01
83Lukasz CharubaH 21E (108)2:00:06+36:089:07
0Agata StankiewiczD 21E (53)disqualified

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Florian HowaldH 21E (108)1:42:22+18:247:47

UKS Orientus Lodz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Rafal PodzinskiH 21E (108)2:26:00+1:02:0211:06

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org