International Orienteering Federation

Official results for Junior World Orienteering Championships 2015 - Middle distance, final

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Middle distance, final
Organiser: Norway
Date: 7 July 2015

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Matt DoyleM20 A-final (60)disqualified

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Patrick JaffeM20 A-final (60)38:51+13:389:12

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Henry McnultyM20 B-final (59)disqualified

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jarrah DayM20 B-final (59)31:08+5:268:07

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Simeon BurrillM20 B-final (59)36:32+10:509:32

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Aidan DawsonM20 C-final (37)33:16+3:489:02

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Winnie OakhillW20 A-final (60)35:45+8:489:54

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Anna DowlingW20 B-final (59)32:22+4:3810:06

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Hannah GoddardW20 B-final (59)39:29+11:4512:20

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Lanita SteerW20 B-final (59)41:57+14:1313:06

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Olivia SprodW20 B-final (59)41:58+14:1413:06

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Nicola BlatchfordW20 B-final (59)43:06+15:2213:28

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Matthias GroellM20 A-final (60)29:58+4:457:06

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Mathias PeterM20 A-final (60)33:49+8:368:00

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Emanuel Jun BraunM20 A-final (60)49:47+24:3411:47

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Florian KurzM20 B-final (59)33:01+7:198:37

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Rafael DobnikM20 B-final (59)35:16+9:349:12

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Dominik JandlM20 C-final (37)38:17+8:4910:24

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Anika GassnerW20 A-final (60)37:15+10:1810:19

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Carina PolzerW20 B-final (59)32:07+4:2310:02

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Johanna TrummerW20 B-final (59)33:49+6:0510:34

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Martina WalchW20 B-final (59)36:39+8:5511:27

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Evert LeeuwsM20 A-final (60)33:36+8:237:57

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Tom DrygalskiM20 B-final (59)37:31+11:499:47

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Thomas GilletM20 C-final (37)33:09+3:419:00

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Claudia RoomanW20 C-final (16)48:37+6:5715:17

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Gelson Andrey Zago TogniM20 B-final (59)disqualified

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Joao JaberM20 B-final (59)38:24+12:4210:01

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Ariel Quim De AlmeidaM20 C-final (37)40:16+10:4810:56

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Gabriella FrancoW20 C-final (16)44:28+2:4813:58

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Martin PonevM20 A-final (60)32:00+6:477:34

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Apostol AtanasovM20 B-final (59)32:15+6:338:25

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Antoaneta DyaksovaW20 B-final (59)33:40+5:5610:31

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Andreya DyaksovaW20 B-final (59)39:51+12:0712:27

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Alexander BergstromM20 A-final (60)35:07+9:548:19

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Michael SvobodaM20 B-final (59)32:52+7:108:34

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Jan Erik NaessM20 C-final (37)39:34+10:0610:45

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Trevor BrayM20 C-final (37)41:02+11:3411:09

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Caelan McleanM20 C-final (37)43:57+14:2911:56

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Pia BlakeW20 B-final (59)40:22+12:3812:36

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Emma WaddingtonW20 B-final (59)44:52+17:0814:01

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Emma SherwoodW20 C-final (16)1:01:54+20:1419:27

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Luka IvkovicM20 C-final (37)40:21+10:5310:57

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Dora TezakW20 C-final (16)48:27+6:4715:14

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Patrik HorakM20 A-final (60)29:57+4:447:05

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jonas HubacekM20 A-final (60)30:16+5:037:10

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Vojtech KettnerM20 A-final (60)35:39+10:268:26

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Matous FurstM20 B-final (59)26:40+0:586:57

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Stepan MudrakM20 B-final (59)30:06+4:247:51

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Simon NavratilM20 B-final (59)31:28+5:468:12

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tereza NovakovaW20 A-final (60)30:49+3:528:32

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Lenka SvobodovaW20 A-final (60)32:51+5:549:05

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Anna StickovaW20 A-final (60)33:15+6:189:12

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Petra HancovaW20 A-final (60)33:21+6:249:14

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Marie ProchazkovaW20 A-final (60)34:24+7:279:31

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Gabriela HirsovaW20 A-final (60)38:48+11:5110:44

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Magnus DewettM20 A-final (60)28:25+3:126:44

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Magnus MaagM20 A-final (60)31:02+5:497:21

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Bjorn CederbergM20 A-final (60)31:04+5:517:21

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Emil ObroM20 A-final (60)33:45+8:327:59

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Carl Emil Schoier KovstedM20 B-final (59)32:05+6:238:22

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Aske JepsenM20 B-final (59)34:55+9:139:06

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Miri Thrane OdumW20 A-final (60)30:42+3:458:30

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Amanda Falck WeberW20 A-final (60)32:12+5:158:55

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Astrid MaagW20 A-final (60)33:14+6:179:12

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Caroline GjotterupW20 A-final (60)34:04+7:079:26

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Mathilde Norgard KrachtW20 A-final (60)36:28+9:3110:06

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Josefine LindW20 B-final (59)29:08+1:249:06

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Alvaro Prieto Del CampoM20 B-final (59)31:08+5:268:07

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Elmar Montero CarcelesM20 B-final (59)36:18+10:369:28

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Cosme Sanchez DoradoM20 B-final (59)37:20+11:389:44

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Diego Lazaro De JuanM20 C-final (37)43:57+14:2911:56

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Marta Guijo AlonsoW20 A-final (60)46:00+19:0312:44

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Yevheniya ChystyakovaW20 B-final (59)disqualified

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Yara Bores EscuderoW20 B-final (59)37:46+10:0211:48

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Maria Prieto Del CampoW20 B-final (59)39:35+11:5112:22

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Heino OllinM20 A-final (60)34:01+8:488:03

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Janek PiirisildM20 B-final (59)disqualified

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tanel PappM20 B-final (59)30:09+4:277:52

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Marianne HaugW20 A-final (60)33:41+6:449:19

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Triinu RooniW20 A-final (60)36:22+9:2510:04

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Margret ZimmermannW20 A-final (60)40:53+13:5611:19

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Aleksi NiemiM20 A-final (60)did not finish

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olli OjanahoM20 A-final (60)25:135:58

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Anton KuukkaM20 A-final (60)27:44+2:316:34

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Topi RaitanenM20 A-final (60)28:35+3:226:46

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Topias AholaM20 A-final (60)28:51+3:386:50

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Arttu SyrjalainenM20 A-final (60)29:47+4:347:03

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anna HaatajaW20 A-final (60)27:30+0:337:37

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Pihla OtsamoW20 A-final (60)29:25+2:288:08

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Niina HulkkonenW20 A-final (60)31:58+5:018:51

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Noora KoskinenW20 A-final (60)32:28+5:318:59

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Emmi JokelaW20 A-final (60)40:19+13:2211:10

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Karoliina UkskoskiW20 B-final (59)32:51+5:0710:15

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Nicolas RioM20 A-final (60)28:41+3:286:47

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Mathieu PerrinM20 A-final (60)30:20+5:077:11

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Gregoire ChatelainM20 A-final (60)34:33+9:208:11

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Quentin RauturierM20 B-final (59)25:426:42

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Arnaud PerrinM20 B-final (59)26:06+0:246:48

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Adrien DelenneM20 B-final (59)27:55+2:137:17

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Chloe HaberkornW20 A-final (60)31:19+4:228:40

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Lucille GirardW20 A-final (60)32:13+5:168:55

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Delphine PoirotW20 A-final (60)34:07+7:109:27

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Chloe DudoignonW20 A-final (60)36:29+9:3210:06

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Maelle BeauvirW20 B-final (59)30:48+3:049:37

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Florence HanauerW20 B-final (59)35:42+7:5811:09

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aidan SmithM20 A-final (60)28:56+3:436:51

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Alexander ChepelinM20 A-final (60)34:01+8:488:03

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10William RiggM20 B-final (59)28:08+2:267:20

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Matthew ElkingtonM20 B-final (59)31:44+6:028:17

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Sarah JonesW20 A-final (60)34:29+7:329:33

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Julie EmmersonW20 B-final (59)30:45+3:019:36

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Helen OckendenW20 B-final (59)31:01+3:179:41

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Moritz DoellgastM20 A-final (60)31:10+5:577:23

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Markus GraetschM20 A-final (60)35:11+9:588:20

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Korbinian LehnerM20 B-final (59)31:08+5:268:07

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Mark OttoM20 B-final (59)32:40+6:588:31

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Erik DoehlerM20 B-final (59)34:00+8:188:52

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Florian PasdaM20 C-final (37)31:08+1:408:27

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Paula StarkeW20 A-final (60)33:46+6:499:21

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Birte FriedrichsW20 A-final (60)34:54+7:579:40

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Leonore WinklerW20 A-final (60)36:21+9:2410:04

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Patricia NiekeW20 A-final (60)44:52+17:5512:25

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Kin Kwan KwokM20 C-final (37)48:19+18:5113:07

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Wei Yong YueM20 C-final (37)49:46+20:1813:31

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Chit Hei ShiuM20 C-final (37)53:50+24:2214:37

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Hau Wah Brenda ChanW20 B-final (59)44:19+16:3513:50

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Cho Yu LamW20 C-final (16)51:40+10:0016:14

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Matyas MeszarosM20 B-final (59)33:45+8:038:48

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Daniel PeregiM20 B-final (59)34:10+8:288:55

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Bertalan KovacsM20 B-final (59)34:30+8:489:00

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Balazs MiaveczM20 B-final (59)37:31+11:499:47

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Csenge ViniczaiW20 A-final (60)34:16+7:199:29

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Julia GoldmannW20 B-final (59)33:23+5:3910:25

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Luca SzuromiW20 B-final (59)34:06+6:2210:39

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Greti PentekW20 B-final (59)38:27+10:4312:00

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Virag WeilerW20 B-final (59)42:21+14:3713:14

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jonathan QuinnM20 C-final (37)29:288:00

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Niall MccarthyM20 C-final (37)34:57+5:299:29

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Paul PruzinaM20 C-final (37)36:41+7:139:58

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Roisin LongW20 B-final (59)34:59+7:1510:55

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Niamh CorbettW20 B-final (59)39:47+12:0312:25

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Aoife MccavanaW20 C-final (16)42:19+0:3913:18

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Cliona McculloughW20 C-final (16)44:36+2:5614:01

ISR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nitsan YasurM20 B-final (59)27:01+1:197:03

ISR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Marina MeirkovichW20 B-final (59)59:22+31:3818:33

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Riccardo ScaletM20 A-final (60)29:22+4:096:57

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Mattia DebertolisM20 B-final (59)30:11+4:297:52

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Fabiano BettegaM20 B-final (59)32:55+7:138:35

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Fabio BrunetM20 B-final (59)38:19+12:3710:00

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Eleonora DonadiniW20 A-final (60)36:52+9:5510:12

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Lia PatscheiderW20 B-final (59)31:54+4:109:58

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Francesca TauferW20 B-final (59)37:21+9:3711:40

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Go InamoriM20 B-final (59)36:15+10:339:27

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Takaya SakanashiM20 C-final (37)39:06+9:3810:37

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Takatsugu KobayashiM20 C-final (37)41:31+12:0311:16

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Raku KunisawaM20 C-final (37)42:13+12:4511:28

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Takashi HiraharaM20 C-final (37)45:34+16:0612:22

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Natsuki YamagishiW20 B-final (59)50:38+22:5415:49

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Mami OruiW20 B-final (59)52:43+24:5916:28

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Misa KawashimaW20 C-final (16)44:07+2:2713:52

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Wakana MiyamotoW20 C-final (16)49:26+7:4615:32

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mana NakamuraW20 C-final (16)54:08+12:2817:01

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Naomi SuzukiW20 C-final (16)59:45+18:0518:47

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Alvis ReinsonsM20 A-final (60)31:36+6:237:29

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Endijs TitomersM20 B-final (59)28:52+3:107:32

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Uldis UpitisM20 B-final (59)33:10+7:288:39

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Sandra GrosbergaW20 A-final (60)31:28+4:318:42

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Laura LeibomaW20 A-final (60)38:08+11:1110:33

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kendija AparjodeW20 B-final (59)34:28+6:4410:46

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Algirdas BartkeviciusM20 A-final (60)28:49+3:366:49

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Martynas TirlikasM20 A-final (60)31:06+5:537:22

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Gytis NakvosasM20 B-final (59)28:47+3:057:30

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Paulius VidziunasM20 C-final (37)31:49+2:218:38

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Jogvile SusinskaiteW20 A-final (60)38:30+11:3310:39

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Vaiva LaurutyteW20 B-final (59)35:28+7:4411:05

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Gedvile DirziuteW20 B-final (59)51:53+24:0916:12

NED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Isak LangerakM20 B-final (59)28:04+2:227:19

NED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Henrik EijsinkM20 B-final (59)32:12+6:308:24

NED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Merel DirksenW20 C-final (16)1:31:40+50:0028:49

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jonas Madslien BakkenM20 A-final (60)26:22+1:096:14

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Audun HeimdalM20 A-final (60)26:43+1:306:19

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Markus HolterM20 A-final (60)27:33+2:206:31

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Anders Felde OlaussenM20 A-final (60)27:58+2:456:37

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Andreas SoelbergM20 A-final (60)28:36+3:236:46

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Hakon ChristiansenM20 A-final (60)30:46+5:337:17

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anine AhlsandW20 A-final (60)26:577:27

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ingeborg EideW20 A-final (60)27:48+0:517:42

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Marie OlaussenW20 A-final (60)29:52+2:558:16

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Sigrid AlexandersenW20 A-final (60)31:00+4:038:35

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Tonje VassendW20 A-final (60)31:58+5:018:51

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Heidi MartenssonW20 A-final (60)32:01+5:048:52

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Shamus MorrisonM20 A-final (60)29:37+4:247:01

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Tim RobertsonM20 A-final (60)29:40+4:277:01

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Devon BeckmanM20 A-final (60)37:06+11:538:47

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tommy HayesM20 B-final (59)27:53+2:117:16

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ed Cory WrightM20 B-final (59)29:10+3:287:36

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Nick SmithM20 B-final (59)40:16+14:3410:30

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kayla FairbairnW20 B-final (59)27:448:40

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Danielle GoodallW20 B-final (59)29:48+2:049:18

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Alice TilleyW20 B-final (59)37:48+10:0411:48

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Katie CorywrightW20 B-final (59)38:35+10:5112:03

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Sonia HollandsW20 B-final (59)51:13+23:2916:00

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sophie HarrisonW20 C-final (16)46:12+4:3214:31

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Radoslaw PiotrowskiM20 A-final (60)35:44+10:318:28

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Krzysztof WolowczykM20 B-final (59)31:10+5:288:08

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Fryderyk PryjmaM20 B-final (59)31:57+6:158:20

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Mateusz PodsiadlyM20 B-final (59)44:48+19:0611:41

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Aleksandra HornikW20 A-final (60)32:10+5:138:54

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Maja MorawskaW20 B-final (59)30:22+2:389:29

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Angelika MaciejewskaW20 B-final (59)38:52+11:0812:08

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Daniel CatarinoM20 C-final (37)34:42+5:149:25

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Andre EstevesM20 C-final (37)42:39+13:1111:35

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Joana FernandesW20 B-final (59)37:40+9:5611:46

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Carolina DelgadoW20 B-final (59)39:34+11:5012:21

PRK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Kuk Ryol KimM20 C-final (37)40:27+10:5910:59

PRK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Kwang Myong KimM20 C-final (37)42:29+13:0111:32

ROU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Agnes NedaW20 B-final (59)38:27+10:4312:00

RSA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Timothy ChambersM20 B-final (59)30:09+4:277:52

RSA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Roark RobinsonM20 C-final (37)31:37+2:098:35

RSA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Dylan BarryM20 C-final (37)36:03+6:359:47

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nikita StepanovM20 A-final (60)26:57+1:446:23

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Sergey DobryninM20 A-final (60)32:21+7:087:39

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Alexei YaganovM20 A-final (60)33:24+8:117:54

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Bogdan RodionovM20 A-final (60)36:24+11:118:37

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Kirill KomarovM20 B-final (59)29:31+3:497:42

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Daniil KashinM20 B-final (59)40:54+15:1210:40

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Daria KorobeynikW20 A-final (60)30:19+3:228:23

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Marina TrubkinaW20 A-final (60)31:58+5:018:51

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Maria ZasimovskaiaW20 B-final (59)30:21+2:379:29

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Anna ChestovaW20 B-final (59)32:38+4:5410:11

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Ekaterina ProkopevaW20 B-final (59)41:12+13:2812:52

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Anna LiabzinaW20 B-final (59)47:41+19:5714:54

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Zan Luka SumeckiM20 C-final (37)32:18+2:508:46

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Peter TusarM20 C-final (37)34:15+4:479:18

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Nusa JeramW20 B-final (59)40:41+12:5712:42

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Milos BilicM20 B-final (59)disqualified

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Nikola BilicM20 C-final (37)36:04+6:369:48

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Stefan BilicM20 C-final (37)44:04+14:3611:58

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sven HellmullerM20 A-final (60)26:16+1:036:13

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Noah ZbindenM20 A-final (60)30:54+5:417:19

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Thomas CurigerM20 A-final (60)31:12+5:597:23

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Tobia PezzatiM20 A-final (60)32:57+7:447:48

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Patrick ZbindenM20 A-final (60)35:43+10:308:27

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Joey HadornM20 B-final (59)25:48+0:066:44

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sandrine MuellerW20 A-final (60)27:14+0:177:32

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Paula GrossW20 A-final (60)29:04+2:078:03

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Kerstin UllmannW20 A-final (60)30:38+3:418:29

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sofie BachmannW20 A-final (60)31:12+4:158:38

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Simona AebersoldW20 A-final (60)34:41+7:449:36

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Lisa SchubnellW20 A-final (60)37:41+10:4410:26

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Martin SmelikM20 A-final (60)32:29+7:167:41

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Martin JonasM20 B-final (59)31:07+5:258:07

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Matej HrabosM20 B-final (59)35:02+9:209:08

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Vanda HosekovaW20 C-final (16)42:41+1:0113:25

SWE

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Erik AnderssonM20 A-final (60)25:27+0:146:01
2Johanna ObergW20 A-final (60)27:11+0:147:31
5Oskar LeinonenM20 B-final (59)26:43+1:016:58
6Tilda JohanssonW20 A-final (60)27:55+0:587:43
7Emil GranqvistM20 A-final (60)27:21+2:086:28
8Jens RonnolsM20 A-final (60)27:32+2:196:31
9Andrea SvenssonW20 A-final (60)29:26+2:298:09
11Sara HagstromW20 A-final (60)29:58+3:018:18
12Simon HectorM20 A-final (60)28:16+3:036:41
19Emma BjessmoW20 A-final (60)31:27+4:308:42
21Sanna FastW20 A-final (60)31:31+4:348:43
54Simon ImarkM20 A-final (60)36:09+10:568:33

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Orhan KutluM20 B-final (59)33:52+8:108:50

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Musa YeliM20 B-final (59)40:31+14:4910:34

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Huzeyfe SigirciM20 C-final (37)35:45+6:179:42

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Oguzhan KaratepeM20 C-final (37)44:32+15:0412:06

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Can Huseyin SapulM20 C-final (37)57:58+28:3015:45

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Ayse BozkurtW20 B-final (59)39:53+12:0912:27

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Elif Gokce AvciW20 B-final (59)41:43+13:5913:02

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Melike SancakW20 B-final (59)49:44+22:0015:32

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Selma CabriW20 B-final (59)56:52+29:0817:46

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Sakire CelikW20 C-final (16)1:24:36+42:5626:36

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Vitalii HychkoM20 A-final (60)31:51+6:387:32

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Olena PostelniakW20 A-final (60)32:34+5:379:01

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Darya MoskalenkoW20 A-final (60)34:56+7:599:40

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Morten JorgensenM20 A-final (60)34:21+9:088:08

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54William HubschM20 B-final (59)42:02+16:2010:58

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Matej SeboM20 C-final (37)30:31+1:038:17

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Austin FowlerM20 C-final (37)37:17+7:4910:07

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Addison BosleyM20 C-final (37)57:04+27:3615:30

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Amanda JohanssonW20 A-final (60)39:33+12:3610:57

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Isabel BryantW20 B-final (59)33:20+5:3610:25

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Julia DoubsonW20 B-final (59)39:48+12:0412:26

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Tyra ChristophersonW20 B-final (59)43:09+15:2513:29

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Evalin BrautigamW20 B-final (59)45:14+17:3014:08

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Melanie SergievW20 C-final (16)41:4013:06

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport