International Orienteering Federation

Official results for Junior World Orienteering Championships 2015 - Sprint distance

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint distance
Organisers: Norway / Porsgrunn OL
Date: 5 July 2015

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Hannah GoddardW 20 (135)disqualified

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Winnie OakhillW 20 (135)17:12+3:167:01

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Lanita SteerW 20 (135)18:02+4:067:21

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104Nicola BlatchfordW 20 (135)19:19+5:237:53

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Olivia SprodW 20 (135)19:43+5:478:02

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Anna DowlingW 20 (135)20:29+6:338:21

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Henry McnultyM 20 (154)16:40+2:095:43

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Matt DoyleM 20 (154)16:47+2:165:46

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Aidan DawsonM 20 (154)16:50+2:195:47

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Jarrah DayM 20 (154)17:25+2:545:59

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Patrick JaffeM 20 (154)17:52+3:216:08

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
116Simeon BurrillM 20 (154)18:52+4:216:29

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Johanna TrummerW 20 (135)17:07+3:116:59

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Martina WalchW 20 (135)17:27+3:317:07

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Anika GassnerW 20 (135)18:10+4:147:24

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Carina PolzerW 20 (135)19:03+5:077:46

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Matthias GroellM 20 (154)16:25+1:545:38

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Mathias PeterM 20 (154)16:29+1:585:39

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Rafael DobnikM 20 (154)16:36+2:055:42

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
101Emanuel Jun BraunM 20 (154)18:13+3:426:15

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
120Dominik JandlM 20 (154)19:08+4:376:34

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Claudia RoomanW 20 (135)20:09+6:138:13

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Evert LeeuwsM 20 (154)16:21+1:505:37

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Thomas GilletM 20 (154)17:28+2:576:00

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
98Tom DrygalskiM 20 (154)18:08+3:376:13

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
126Gabriella FrancoW 20 (135)28:25+14:2911:35

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Joao JaberM 20 (154)18:24+3:536:19

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
135Gelson Andrey Zago TogniM 20 (154)20:24+5:537:00

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
136Ariel Quim De AlmeidaM 20 (154)20:38+6:077:05

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Antoaneta DyaksovaW 20 (135)15:29+1:336:19

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Andreya DyaksovaW 20 (135)16:35+2:396:46

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Apostol AtanasovM 20 (154)16:35+2:045:41

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Martin PonevM 20 (154)16:35+2:045:41

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Emma WaddingtonW 20 (135)16:04+2:086:33

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Pia BlakeW 20 (135)18:43+4:477:38

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Emma SherwoodW 20 (135)22:36+8:409:13

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Alexander BergstromM 20 (154)18:17+3:466:16

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Michael SvobodaM 20 (154)18:42+4:116:25

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Trevor BrayM 20 (154)19:10+4:396:35

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
133Jan Erik NaessM 20 (154)20:15+5:446:57

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
139Caelan McleanM 20 (154)20:58+6:277:12

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Pia OcvirkW 20 (135)17:02+3:066:57

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Dora TezakW 20 (135)19:59+6:038:09

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Luka IvkovicM 20 (154)disqualified

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Tereza NovakovaW 20 (135)16:19+2:236:39

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Anna StickovaW 20 (135)16:40+2:446:48

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Petra HancovaW 20 (135)17:02+3:066:57

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Gabriela HirsovaW 20 (135)17:52+3:567:17

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Marie ProchazkovaW 20 (135)18:13+4:177:26

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Lenka SvobodovaW 20 (135)18:14+4:187:26

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Simon NavratilM 20 (154)disqualified

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jonas HubacekM 20 (154)15:31+1:005:19

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Patrik HorakM 20 (154)16:36+2:055:42

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Stepan MudrakM 20 (154)16:49+2:185:46

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Vojtech KettnerM 20 (154)16:50+2:195:47

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Matous FurstM 20 (154)19:07+4:366:34

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Miri Thrane OdumW 20 (135)disqualified

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Josefine LindW 20 (135)16:10+2:146:35

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Mathilde Norgard KrachtW 20 (135)16:31+2:356:44

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Caroline GjotterupW 20 (135)16:36+2:406:46

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Amanda Falck WeberW 20 (135)17:52+3:567:17

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Astrid MaagW 20 (135)18:09+4:137:24

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Bjorn CederbergM 20 (154)15:48+1:175:25

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Emil ObroM 20 (154)16:17+1:465:35

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Magnus DewettM 20 (154)16:29+1:585:39

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Magnus MaagM 20 (154)17:29+2:586:00

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Carl Emil Schoier KovstedM 20 (154)18:09+3:386:14

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
132Aske JepsenM 20 (154)20:09+5:386:55

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Maria Prieto Del CampoW 20 (135)16:44+2:486:49

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Yara Bores EscuderoW 20 (135)17:50+3:547:16

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Yevheniya ChystyakovaW 20 (135)17:51+3:557:17

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
116Marta Guijo AlonsoW 20 (135)20:35+6:398:24

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Cosme Sanchez DoradoM 20 (154)16:46+2:155:45

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Elmar Montero CarcelesM 20 (154)17:42+3:116:04

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Diego Lazaro De JuanM 20 (154)17:54+3:236:09

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Alvaro Prieto Del CampoM 20 (154)19:07+4:366:34

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Margret ZimmermannW 20 (135)16:00+2:046:31

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Marianne HaugW 20 (135)17:42+3:467:13

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104Triinu RooniW 20 (135)19:19+5:237:53

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Heino OllinM 20 (154)16:50+2:195:47

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Tanel PappM 20 (154)18:30+3:596:21

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
129Janek PiirisildM 20 (154)19:41+5:106:45

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Karoliina UkskoskiW 20 (135)14:30+0:345:55

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anna HaatajaW 20 (135)14:43+0:476:00

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Emmi JokelaW 20 (135)15:01+1:056:07

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Noora KoskinenW 20 (135)15:10+1:146:11

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Niina HulkkonenW 20 (135)15:43+1:476:24

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Pihla OtsamoW 20 (135)15:46+1:506:26

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Aleksi NiemiM 20 (154)14:34+0:035:00

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Topi RaitanenM 20 (154)15:06+0:355:11

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Olli OjanahoM 20 (154)15:46+1:155:25

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Anton KuukkaM 20 (154)16:22+1:515:37

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Topias AholaM 20 (154)16:23+1:525:37

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Arttu SyrjalainenM 20 (154)16:49+2:185:46

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Florence HanauerW 20 (135)15:32+1:366:20

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Maelle BeauvirW 20 (135)16:59+3:036:55

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Delphine PoirotW 20 (135)17:31+3:357:08

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Lucille GirardW 20 (135)18:29+4:337:32

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Mathieu PerrinM 20 (154)disqualified

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Arnaud PerrinM 20 (154)15:14+0:435:14

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Quentin RauturierM 20 (154)15:23+0:525:17

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Adrien DelenneM 20 (154)16:37+2:065:42

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Megan Carter DaviesW 20 (135)15:41+1:456:24

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Fiona BunnW 20 (135)16:26+2:306:42

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Hannah CoxW 20 (135)16:42+2:466:48

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Sarah JonesW 20 (135)16:47+2:516:51

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Aidan SmithM 20 (154)15:08+0:375:12

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Dane BlomquistM 20 (154)15:46+1:155:25

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Matthew ElkingtonM 20 (154)17:01+2:305:50

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Chris GallowayM 20 (154)17:47+3:166:06

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Patricia NiekeW 20 (135)17:02+3:066:57

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Leonore WinklerW 20 (135)17:30+3:347:08

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Birte FriedrichsW 20 (135)17:34+3:387:10

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Paula StarkeW 20 (135)18:34+4:387:34

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Moritz DoellgastM 20 (154)disqualified

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Erik DoehlerM 20 (154)16:58+2:275:49

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Markus GraetschM 20 (154)17:21+2:505:57

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Florian PasdaM 20 (154)17:27+2:565:59

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Mark OttoM 20 (154)17:54+3:236:09

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
123Korbinian LehnerM 20 (154)19:14+4:436:36

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Hau Wah Brenda ChanW 20 (135)19:03+5:077:46

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Cho Yu LamW 20 (135)19:18+5:227:52

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
137Chit Hei ShiuM 20 (154)20:51+6:207:09

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
138Kin Kwan KwokM 20 (154)20:57+6:267:11

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
142Wei Yong YueM 20 (154)23:40+9:098:07

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Csenge ViniczaiW 20 (135)17:05+3:096:58

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Luca SzuromiW 20 (135)17:10+3:147:00

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Virag WeilerW 20 (135)17:40+3:447:12

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Greti PentekW 20 (135)18:25+4:297:31

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
101Julia GoldmannW 20 (135)19:08+5:127:48

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Daniel PeregiM 20 (154)16:30+1:595:40

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Bertalan KovacsM 20 (154)16:51+2:205:47

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Balazs MiaveczM 20 (154)17:35+3:046:02

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104Matyas MeszarosM 20 (154)18:20+3:496:18

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Roisin LongW 20 (135)disqualified

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Niamh CorbettW 20 (135)17:16+3:207:02

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Cliona McculloughW 20 (135)18:34+4:387:34

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
110Aoife MccavanaW 20 (135)19:55+5:598:07

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Paul PruzinaM 20 (154)17:01+2:305:50

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Jonathan QuinnM 20 (154)17:17+2:465:56

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Niall MccarthyM 20 (154)17:20+2:495:57

ISR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Marina MeirkovichW 20 (135)18:32+4:367:33

ISR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Nitsan YasurM 20 (154)17:56+3:256:09

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Lia PatscheiderW 20 (135)15:58+2:026:31

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Eleonora DonadiniW 20 (135)16:18+2:226:39

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Francesca TauferW 20 (135)18:12+4:167:25

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Riccardo ScaletM 20 (154)15:38+1:075:22

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Fabiano BettegaM 20 (154)17:00+2:295:50

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Mattia DebertolisM 20 (154)17:16+2:455:56

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Fabio BrunetM 20 (154)17:36+3:056:02

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Mami OruiW 20 (135)disqualified

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Mana NakamuraW 20 (135)19:30+5:347:57

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
108Naomi SuzukiW 20 (135)19:42+5:468:02

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Misa KawashimaW 20 (135)21:14+7:188:40

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
119Natsuki YamagishiW 20 (135)21:31+7:358:46

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
120Wakana MiyamotoW 20 (135)21:42+7:468:51

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Raku KunisawaM 20 (154)disqualified

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Takatsugu KobayashiM 20 (154)17:24+2:535:58

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
123Takashi HiraharaM 20 (154)19:14+4:436:36

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
131Taiki TanakaM 20 (154)19:56+5:256:50

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
140Takaya SakanashiM 20 (154)21:20+6:497:19

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
141Go InamoriM 20 (154)21:37+7:067:25

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Sandra GrosbergaW 20 (135)15:30+1:346:19

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Laura LeibomaW 20 (135)17:27+3:317:07

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Kendija AparjodeW 20 (135)18:38+4:427:36

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Uldis UpitisM 20 (154)disqualified

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Endijs TitomersM 20 (154)16:56+2:255:49

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Alvis ReinsonsM 20 (154)17:29+2:586:00

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Jogvile SusinskaiteW 20 (135)16:44+2:486:49

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Vaiva LaurutyteW 20 (135)18:41+4:457:37

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Gedvile DirziuteW 20 (135)20:29+6:338:21

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Algirdas BartkeviciusM 20 (154)14:57+0:265:08

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Martynas TirlikasM 20 (154)15:55+1:245:28

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Gytis NakvosasM 20 (154)17:20+2:495:57

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
113Paulius VidziunasM 20 (154)18:33+4:026:22

NED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125Merel DirksenW 20 (135)25:55+11:5910:34

NED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Henrik EijsinkM 20 (154)17:18+2:475:56

NED

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Isak LangerakM 20 (154)18:15+3:446:16

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Heidi MartenssonW 20 (135)14:06+0:105:45

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sigrid AlexandersenW 20 (135)14:38+0:425:58

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Marie OlaussenW 20 (135)15:35+1:396:21

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tonje VassendW 20 (135)15:37+1:416:22

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Anine AhlsandW 20 (135)15:49+1:536:27

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Ingeborg EideW 20 (135)16:08+2:126:35

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Andreas SoelbergM 20 (154)15:24+0:535:17

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Markus HolterM 20 (154)15:31+1:005:19

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Hakon ChristiansenM 20 (154)15:57+1:265:28

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Audun HeimdalM 20 (154)16:01+1:305:30

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Anders Felde OlaussenM 20 (154)16:04+1:335:31

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Jonas Madslien BakkenM 20 (154)16:13+1:425:34

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Kayla FairbairnW 20 (135)16:28+2:326:43

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Alice TilleyW 20 (135)16:52+2:566:53

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Sonia HollandsW 20 (135)17:15+3:197:02

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Sophie HarrisonW 20 (135)18:23+4:277:30

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Danielle GoodallW 20 (135)18:52+4:567:42

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
113Katie CorywrightW 20 (135)20:14+6:188:15

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tim RobertsonM 20 (154)14:314:59

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Shamus MorrisonM 20 (154)16:08+1:375:32

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Devon BeckmanM 20 (154)16:14+1:435:34

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Nick SmithM 20 (154)16:39+2:085:43

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Ed Cory WrightM 20 (154)16:42+2:115:44

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Tommy HayesM 20 (154)17:19+2:485:57

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Aleksandra HornikW 20 (135)15:51+1:556:28

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Maja MorawskaW 20 (135)16:32+2:366:44

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Weronika CychW 20 (135)16:42+2:466:48

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Angelika MaciejewskaW 20 (135)18:28+4:327:32

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Fryderyk PryjmaM 20 (154)disqualified

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Krzysztof RzencaM 20 (154)15:30+0:595:19

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Radoslaw PiotrowskiM 20 (154)15:39+1:085:22

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Krzysztof WolowczykM 20 (154)15:42+1:115:23

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Mateusz PodsiadlyM 20 (154)19:10+4:396:35

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Carolina DelgadoW 20 (135)18:15+4:197:26

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Joana FernandesW 20 (135)18:20+4:247:28

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
115Daniel CatarinoM 20 (154)18:43+4:126:25

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
128Andre EstevesM 20 (154)19:37+5:066:44

PRK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Kuk Ryol KimM 20 (154)disqualified

PRK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Kwang Myong KimM 20 (154)disqualified

ROM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Agnes NedaW 20 (135)15:41+1:456:24

RSA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Dylan BarryM 20 (154)disqualified

RSA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Timothy ChambersM 20 (154)16:49+2:185:46

RSA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Roark RobinsonM 20 (154)17:28+2:576:00

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Marina TrubkinaW 20 (135)disqualified

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Ekaterina ProkopevaW 20 (135)disqualified

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Daria KorobeynikW 20 (135)16:04+2:086:33

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Anna ChestovaW 20 (135)17:57+4:017:19

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Maria ZasimovskaiaW 20 (135)18:22+4:267:29

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Anna LiabzinaW 20 (135)18:45+4:497:39

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Sergey DobryninM 20 (154)15:38+1:075:22

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Bogdan RodionovM 20 (154)16:26+1:555:38

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Kirill KomarovM 20 (154)17:03+2:325:51

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Nikita StepanovM 20 (154)17:07+2:365:52

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Daniil KashinM 20 (154)17:11+2:405:54

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Alexei YaganovM 20 (154)17:30+2:596:00

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Nusa JeramW 20 (135)18:42+4:467:37

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Zan Luka SumeckiM 20 (154)17:46+3:156:06

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Peter TusarM 20 (154)18:23+3:526:19

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Stefan BilicM 20 (154)16:54+2:235:48

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Nikola BilicM 20 (154)17:32+3:016:01

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Milos BilicM 20 (154)18:31+4:006:21

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Kerstin UllmannW 20 (135)disqualified

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simona AebersoldW 20 (135)13:565:41

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Paula GrossW 20 (135)15:08+1:126:10

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Sofie BachmannW 20 (135)15:12+1:166:12

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Lisa SchubnellW 20 (135)15:19+1:236:15

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Sandrine MuellerW 20 (135)15:46+1:506:26

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Thomas CurigerM 20 (154)15:04+0:335:10

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tobia PezzatiM 20 (154)15:04+0:335:10

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Sven HellmullerM 20 (154)15:25+0:545:17

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Joey HadornM 20 (154)15:30+0:595:19

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Noah ZbindenM 20 (154)16:15+1:445:35

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Patrick ZbindenM 20 (154)16:17+1:465:35

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Vanda HosekovaW 20 (135)19:01+5:057:45

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Martin SmelikM 20 (154)18:32+4:016:22

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
117Martin JonasM 20 (154)18:55+4:246:30

SVK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
134Matej HrabosM 20 (154)20:22+5:516:59

SWE

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Simon HectorM 20 (154)15:19+0:485:15
13Johanna ObergW 20 (135)15:32+1:366:20
17Oskar LeinonenM 20 (154)15:36+1:055:21
21Erik AnderssonM 20 (154)15:42+1:115:23
27Sanna FastW 20 (135)16:01+2:056:32
39Simon ImarkM 20 (154)16:25+1:545:38
42Andrea SvenssonW 20 (135)16:40+2:446:48
48Tilda JohanssonW 20 (135)16:46+2:506:50
0Sara HagstromW 20 (135)disqualified
0Jens RonnolsM 20 (154)disqualified
0Emma BjessmoW 20 (135)disqualified
0Emil GranqvistM 20 (154)disqualified

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Ayse BozkurtW 20 (135)18:46+4:507:39

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Elif Gokce AvciW 20 (135)19:01+5:057:45

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
122Melike SancakW 20 (135)23:17+9:219:30

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
123Sakire CelikW 20 (135)23:19+9:239:31

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
124Selma CabriW 20 (135)24:04+10:089:49

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Huzeyfe SigirciM 20 (154)17:42+3:116:04

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Orhan KutluM 20 (154)18:11+3:406:14

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104Oguzhan KaratepeM 20 (154)18:20+3:496:18

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
108Can Huseyin SapulM 20 (154)18:28+3:576:20

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
127Musa YeliM 20 (154)19:33+5:026:43

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Olena PostelniakW 20 (135)15:48+1:526:26

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Darya MoskalenkoW 20 (135)16:26+2:306:42

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Tyra ChristophersonW 20 (135)16:31+2:356:44

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Julia DoubsonW 20 (135)17:40+3:447:12

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Isabel BryantW 20 (135)19:14+5:187:51

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Evalin BrautigamW 20 (135)19:36+5:408:00

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
117Melanie SergievW 20 (135)20:39+6:438:25

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Matej SeboM 20 (154)17:50+3:196:07

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Addison BosleyM 20 (154)18:30+3:596:21

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125William HubschM 20 (154)19:29+4:586:41

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
126Austin FowlerM 20 (154)19:30+4:596:42

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
130Morten JorgensenM 20 (154)19:46+5:156:47

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org