International Orienteering Federation

Official results for Jan Kjellstrom International Festival of Orienteering Day 1

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Jan Kjellstrom International Festival of Orienteering Day 1
Organiser: Great Britain
Date: 3 April 2015

3roc

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Colm MoranMen (233)19:244:43
137Gerard ButlerMen (233)21:105:09

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Ben StevensMen (233)19:304:45

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Robert KellyMen (233)20:375:01

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
147Pauls LiepinsMen (233)21:255:13

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
156Richard FosterMen (233)21:445:18

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
195Ruaridh Mon-WilliamsMen (233)23:365:45

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
223Miles GilleardMen (233)33:218:08

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
224Daniel CalvertMen (233)35:168:36

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Florence HainesWomen (170)19:415:19

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
134Lucy HainesWomen (170)23:416:24

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
143Emily WoodWomen (170)24:476:41

ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Monika TopinkovaWomen (170)18:575:07

Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Emily KempWomen (170)17:284:43

Auckland OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
198Alistair LandelsMen (233)23:415:46

Auckland OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
208Mikael Landels BarnesMen (233)24:155:54

Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Vanessa RoundWomen (170)18:264:58

BADO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
156Katie BlackfordWomen (170)27:057:19

BAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Dane BlomquistMen (233)17:234:14

BOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Meabh PerkinsWomen (170)21:585:56
198Zach HarringtonMen (233)23:415:46
215Zac OSullivan-HourihanMen (233)25:396:15

BOK

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Adam PotterMen (233)17:564:22
60Cecilie AndersenWomen (170)19:385:18
103Chloe PotterWomen (170)21:555:55
104Mark BurleyMen (233)20:064:54
168Michael HallettMen (233)22:155:25
176James HargreavesMen (233)22:455:32
184Keith AgmenMen (233)23:145:40

Cambridge Sports Union

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Alexandra JospeWomen (170)21:135:44

CHIG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
226Harold WyberMen (233)1:13:0917:50

CLARO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
171Nathan ParkerMen (233)22:265:28

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Peter BrayMen (233)18:254:29

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Duncan ArcherMen (233)19:194:42

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Aidan RigbyMen (233)20:054:53

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
151Christopher MacKenzieMen (233)21:305:14

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Alice RigbyWomen (170)21:055:41

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
158Eloise WrightWomen (170)27:367:27

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Alasdair McLeodMen (233)17:194:13

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Thomas WilsonMen (233)19:244:43

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
101Simon GardnerMen (233)20:024:53

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
169Neill BartonMen (233)22:175:26

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Adela JakobovaWomen (170)18:555:06

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
136Liz BrittonWomen (170)23:486:25

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
141Mirjam AllikWomen (170)24:216:34

CNOC

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Niamh O BoyleWomen (170)19:295:15
63Caoimhe O BoyleWomen (170)19:415:19
75Seamus OBoyleMen (233)19:024:38
81Kevin O BoyleMen (233)19:104:40
88Hugh CashellMen (233)19:264:44
131Regina KellyWomen (170)23:356:22
Ruairi ShortMen (233)mispunched
Conor ShortMen (233)mispunched

Cork O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Shane LynchMen (233)19:324:45

Cork O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
123Aislinn KendallWomen (170)22:476:09

CorkO

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Darren BurkeMen (233)18:214:28
88Niamh CorbettWomen (170)21:065:42
177Cillin CorbettMen (233)22:585:36

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
160John OckendenMen (233)21:565:20

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
184Dan SafkaMen (233)23:145:40

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
137Helen PruzinaWomen (170)23:546:27

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
161Miranda LeafWomen (170)28:207:39

Czech National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Katerina ChromaWomen (170)19:045:09

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Vojtech KralMen (233)16:524:06

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Jan SedivyMen (233)17:064:10

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jan ProchazkaMen (233)17:104:11

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Milos NykodymMen (233)17:194:13

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Tomas KubelkaMen (233)17:224:14

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Pavel KubatMen (233)17:254:14

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Adam ChloupekMen (233)17:374:17

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Marek SchusterMen (233)17:564:22

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Marek MinarMen (233)18:124:26

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Michal HubacekMen (233)18:184:27

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
164Ondrej SemikMen (233)22:025:22

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Lenka PoklopovaWomen (170)17:564:50

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Adela IndrakovaWomen (170)18:365:01

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Marketa TesarovaWomen (170)18:405:02

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Vendula HorcickovaWomen (170)18:425:03

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Michaela OmovaWomen (170)18:475:04

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Denisa KosovaWomen (170)19:075:10

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Jana KnapovaWomen (170)19:145:11

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Eva KabathovaWomen (170)19:405:18

Czech orienteering team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eva JurenikovaWomen (170)mispunched

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Soren BobachMen (233)16:264:00

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Andreas Hougaard BoesenMen (233)16:584:08

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
132Soren StrungeMen (233)20:595:07

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
158Anders BachhausenMen (233)21:495:19

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emma KlingenbergWomen (170)15:344:12

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Maja AlmWomen (170)16:164:23

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Dave SchorahMen (233)17:024:09

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Olly WilliamsMen (233)17:554:22

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Ciaran AllenMen (233)19:364:46

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
155Philip VokesMen (233)21:385:16

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
210Robert NormantonMen (233)24:366:00

DEVON

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
128Ellie StoneWomen (170)23:236:19
136Grey GriersonMen (233)21:065:08
141Duncan TaylorMen (233)21:155:10
141Christian GriersonMen (233)21:155:10
159Emily KeenanWomen (170)27:387:28
174James NicholsonMen (233)22:375:30
201Joss KnightMen (233)23:505:48

DRONGO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Matthew VokesMen (233)18:254:29
66Ben WindsorMen (233)18:374:32

DUO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Eoin McCulloughMen (233)18:164:27
117Cliona McCulloughWomen (170)22:356:06

DVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
164Elizabeth BedwellWomen (170)30:388:16

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Matthew SpeakeMen (233)18:064:24

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
108Josh BeechMen (233)20:114:55

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
115Rowan CapperMen (233)20:224:58

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
129Jonny MalleyMen (233)20:525:05

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Louise MarkstedtWomen (170)20:105:27

ERYRI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Helen HanstockWomen (170)21:365:50

ERYRI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
140Jennifer WilliamsonWomen (170)24:076:31

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
137Craig NolanMen (233)21:105:09

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Helen BridleWomen (170)18:034:52

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Rebecca HardingWomen (170)19:095:10

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jo StevensonWomen (170)mispunched

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46William RiggMen (233)18:114:26

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Alexander ChepelinMen (233)18:134:26

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Mark PurkisMen (233)18:244:29

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Andrew LindsayMen (233)19:124:40

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Calum McLeodMen (233)20:134:55

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
219Kristian RobertsMen (233)28:276:56

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
222Callum SmithMen (233)32:508:00

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Alison CampbellWomen (170)19:155:12

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Sarah JonesWomen (170)19:365:17

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Rona LindsayWomen (170)20:075:26

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Katrina McLeodWomen (170)20:395:34

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Beth HansonWomen (170)20:465:36

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
131Briony KincaidWomen (170)23:356:22

FERMO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
200Stephen OReillyMen (233)23:495:48

FERMO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
162Eibhlin LargeyWomen (170)29:017:50

Fredrikstad Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
129Kristen OttensenWomen (170)23:246:19

Fredrikstad Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
144Maren Roll PaulsenWomen (170)25:396:55

Fredrikstad Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
155Sigrid Marie Staahl VikWomen (170)26:397:12

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Graham GristwoodMen (233)17:024:09

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Daniel StansfieldMen (233)19:034:38

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
134Mark NixonMen (233)21:015:07

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Fanni GyurkoWomen (170)18:204:57

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Frances BrownWomen (170)22:326:05

GEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aoife McCavanaWomen (170)mispunched

GRAMP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
110Jack GomersallMen (233)20:154:56

Great Eastern Navigators

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Laurence QuinnMen (233)18:234:29
105Jonathan QuinnMen (233)20:104:55

Hagaby GoIF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Beata FalkWomen (170)18:585:07
108Lovisa FalkWomen (170)22:045:57
157Viktor LarssonMen (233)21:455:18

Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
221Fredrik EliassonMen (233)30:477:30

Hestra IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Linnea BackstromWomen (170)19:595:24

HH

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
157Maria PereverzinaWomen (170)27:197:22
204James ErringtonMen (233)24:115:53
Samuel FieldingMen (233)mispunched

Hiisi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Saku AsikainenMen (233)20:184:57

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
122Chi Kin ManMen (233)20:435:03

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
192Joseph LoMen (233)23:285:43

IFK Lidingö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Julian DentMen (233)17:334:16

IFK Lidingö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Felicity BrownWomen (170)21:255:47

IFK Lidingö SOK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Marten BostromMen (233)16:304:01
16Nicolas SimoninMen (233)17:134:11
90Matleena BostromWomen (170)21:105:43

IK Grane Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Christine MikkelsenWomen (170)21:545:55

Indre Ostfold OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
177Arnt Joergen VisterMen (233)22:585:36

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Scott FraserMen (233)15:573:53

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Murray StrainMen (233)16:364:02

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Christopher GallowayMen (233)16:544:07

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Alex CarcasMen (233)18:314:30

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Hector HainesMen (233)18:554:36

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Matthew GallowayMen (233)19:574:51

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
172Samuel GallowayMen (233)22:285:28

INVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
140Callum WhiteMen (233)21:125:10

Italy team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Marco SeppiMen (233)18:054:24

Italy team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Riccardo ScaletMen (233)18:124:26

Italy team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Andrea SeppiMen (233)18:364:32

Italy team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Michela GuizzardiWomen (170)19:165:12

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Evely KaasikuWomen (170)18:104:54

JUNIOR O-SPORT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Ondrej VystavelMen (233)19:184:42

JUNIOR O-SPORT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125Josef KociMen (233)20:495:04

JUNIOR O-SPORT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Tereza CechovaWomen (170)18:465:04

JUNIOR O-SPORT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
139Veronika GrycovaWomen (170)23:586:28

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
143Tuomas FjallstromMen (233)21:175:11

KERNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Scott CollierMen (233)20:194:57

Kongsberg o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
163Idunn HaavengenWomen (170)29:177:54

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
139Simon BradburyMen (233)21:115:10

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
167Euan TebbuttMen (233)22:125:24

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
170Matthew CoxMen (233)22:195:26

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
204Tom BarberMen (233)24:115:53

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Hannah CoxWomen (170)19:145:11

Linköpings OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Sanna ErikssonWomen (170)20:385:34
194Johan GothMen (233)23:355:45

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
173Robert BrowneMen (233)22:335:30

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
180Noah HowlettMen (233)23:045:37

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
181Angus DobsonMen (233)23:075:38

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Adam BartlettMen (233)mispunched

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Hollie OrrWomen (170)17:114:38

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Natalie BeadleWomen (170)20:195:29

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Katie WrightWomen (170)20:255:31

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Hannah Cleary-HughesWomen (170)20:475:37

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Carrie BeadleWomen (170)22:366:06

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
166Lois JeffersonWomen (170)33:128:58

LSCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
216Samuel LoMen (233)26:416:30

Lustens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Tom CampbellMen (233)19:374:47

LVO

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
110Olivia BaxterWomen (170)22:105:59
112Susan LambeWomen (170)22:206:02
127Paul PruzinaMen (233)20:515:05
151Frazer HoweMen (233)21:305:14

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Joshua DudleyMen (233)19:304:45

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
197Callum RobertsMen (233)23:385:45

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
202Ross McMurtrieMen (233)24:025:51

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
206Ewan McMillanMen (233)24:125:54

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Jennifer RickettsWomen (170)20:035:25

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Kirsty CoombsWomen (170)22:035:57

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
126Frances WrightWomen (170)23:096:15

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
134Rosie GetliffWomen (170)23:416:24

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
145Cara McMurtrieWomen (170)25:406:56

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Thomas FellbaumMen (233)19:034:38

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
145Alistair ThorntonMen (233)21:215:12

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
165Alex McCannMen (233)22:045:22

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Matthew FellbaumMen (233)mispunched

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Laura HindleWomen (170)21:275:47

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
154Carolyn HindleWomen (170)26:357:11

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Alice FellbaumWomen (170)mispunched

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Andrew BarrMen (233)19:584:52

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
120Kathryn BarrWomen (170)22:416:07

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
217Alastair Gardner-SmithMen (233)27:166:39

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Megan Carter-DaviesWomen (170)18:094:54

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Fay WalshWomen (170)21:155:44

Nittedal Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
119Ingvild C. FleisjeWomen (170)22:386:07
160Ellen Marie AriansenWomen (170)27:457:30

NN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
209Barnaby WarrenMen (233)24:275:57

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Richard RobinsonMen (233)17:554:22

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
130Joe TauntonMen (233)20:555:06

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
161Ben BeresfordMen (233)22:005:21

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
175James MellorMen (233)22:415:31

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
203Rowen LeeMen (233)24:045:52

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
218Jack SmithMen (233)28:046:50

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Rose SchorahWomen (170)20:275:31

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Ella GilbertWomen (170)22:055:58

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
113Linn Kristine GjesdalWomen (170)22:256:03

NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Amelie ChataingWomen (170)18:144:55

NWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
179Peter MeehanMen (233)23:035:37

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Harrison McCartneyMen (233)19:074:39

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Nathan LawsonMen (233)20:184:57

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
149Kin Kwan KwokMen (233)21:265:13

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
181Stephen ElkingtonMen (233)23:075:38

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
190Alastair GardnerMen (233)23:255:42

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Julie EmmersonWomen (170)18:475:04

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Toni ODonovanWomen (170)20:055:25

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Sophie KirkWomen (170)21:125:43

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Kirsten StrainWomen (170)21:235:46

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
133Rachel EmmersonWomen (170)23:366:22

OK Kolmården

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
115Linn BrannebyWomen (170)22:336:05

OK Linne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Catherine TaylorWomen (170)16:054:20

OK Ravinen

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Hanna KorhonenWomen (170)20:115:27
127Julia FrejdWomen (170)23:186:17

OLG Kölliken

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Jan BrunnerMen (233)18:144:26

OLV Potsdam

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
142Steffi GenderjahnWomen (170)24:306:37
149Beate SchmidtWomen (170)26:207:07

OLV Zug

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
154Jonas IsaksenMen (233)21:365:16
188Gian-Reto SchaadMen (233)23:225:41

Oppsal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
145Are WigaardMen (233)21:215:12

OttawaOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
98Jeff TeutschMen (233)19:494:50

OUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jamie ParkinsonMen (233)17:184:13

OUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
183Huw StradlingMen (233)23:135:39

PFO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
220Jamie HoyleMen (233)28:597:04

Polish National Team

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ewa GwozdzWomen (170)18:355:01
31Wojciech KowalskiMen (233)17:314:16
32Agata StankiewiczWomen (170)18:455:04
36Michal OlejnikMen (233)17:554:22
40Bartosz PawlakMen (233)17:564:22
51Piotr ParfianowiczMen (233)18:154:27
53Paulina FaronWomen (170)19:265:15
54Daria LajnWomen (170)19:275:15
64Wojciech DwojakMen (233)18:344:31
65Zuzanna KubickaWomen (170)19:515:21
105Piotr PaszynskiMen (233)20:104:55
116Hanna WisniewskaWomen (170)22:346:05

Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
144Oskar EklofMen (233)21:185:11

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Douglas TullieMen (233)17:294:15

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Kirstin MaxwellWomen (170)18:365:01

SARUM

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Lucy ButtWomen (170)19:065:09
95Harry ButtMen (233)19:474:49
115Thomas ButtMen (233)20:224:58

SAX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
123Richard PurkisMen (233)20:445:03

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kris JonesMen (233)16:233:59

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Ben MitchellMen (233)19:104:40

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118William ReynoldsMen (233)20:305:00

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
147Patrick JonesMen (233)21:255:13

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
159Sam MitchellMen (233)21:515:19

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Katie ReynoldsWomen (170)19:015:08

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Jenny GreenWomen (170)22:466:09

SELOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Joe MercerMen (233)18:494:35

SELOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Elspeth InglebyWomen (170)20:035:25

SHUOC

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Charlotte WardWomen (170)17:404:46
34Jonathan CrickmoreMen (233)17:434:19
35Matthew ElkingtonMen (233)17:534:21
43William GardnerMen (233)18:044:24
63Nicholas BarberMen (233)18:324:31
69Rhona McMillanWomen (170)20:025:24
102Joe WoodleyMen (233)20:044:53
105Hannah BradleyWomen (170)21:565:55
110Alexander MooreMen (233)20:154:56
117Tommy HortonMen (233)20:264:59
124Joshua CooperMen (233)20:485:04
195Mike BeasantMen (233)23:365:45
211Edward LawrenceMen (233)24:386:00

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Edward CatmurMen (233)18:374:32

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
105Matthew SchepisiMen (233)20:104:55

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
132Ludovic MaillardMen (233)20:595:07

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
166Thomas CochraneMen (233)22:065:23

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
184Ling Sang Angus LiuMen (233)23:145:40

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
227Chris WroeMen (233)1:30:5522:10

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Abi WeedsWomen (170)19:035:08

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Katrin HardingWomen (170)19:305:16

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Sarah-Jane BarrableWomen (170)20:565:39

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Helen GardnerWomen (170)21:255:47

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
151Emma CochraneWomen (170)26:287:09

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Tim BealeMen (233)19:084:40

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
190Alex BettMen (233)23:255:42

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ruth HolmesWomen (170)17:184:40

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Alice LeakeWomen (170)17:584:51

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Sarah RollinsWomen (170)18:214:57

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
138Katherine BettWomen (170)23:566:28

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
148Megan BettWomen (170)26:007:01

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
151Abigail BatemanWomen (170)26:287:09

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Alistair MassonMen (233)19:484:49

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
119Jack LeitchMen (233)20:325:00

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
163Matthew LeitchMen (233)22:015:22

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
207Alexander LinesMen (233)24:135:54

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
213Edward LinesMen (233)25:256:11

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125Bryony CrickmoreWomen (170)22:586:12

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
145Kerria RowanWomen (170)25:406:56

SOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Tim MorganMen (233)18:594:37
101Anya CrockerWomen (170)21:395:51
212Jamie HicksMen (233)24:506:03

SROC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Helen OckendenWomen (170)19:385:18
147Annie OckendenWomen (170)25:526:59
214Laurence JohnsonMen (233)25:356:14

SUFFOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
120Bryn WilkinsonMen (233)20:365:01

SV Turbine Neubrandenburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Ed NashMen (233)19:304:45

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Matthias KyburzMen (233)15:573:53

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andreas KyburzMen (233)16:123:57

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Andreas RueedlingerMen (233)16:324:01

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sven AschwandenMen (233)17:174:12

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Baptiste RollierMen (233)17:214:13

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Lukas DienerMen (233)17:554:22

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Yves AschwandenMen (233)18:274:30

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
127Ueli WerrenMen (233)20:515:05

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Fabian HertnerMen (233)mispunched

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Julia GrossWomen (170)16:334:28

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sara LuescherWomen (170)16:594:35

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sarina JenzerWomen (170)17:204:41

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Sabine HauswirthWomen (170)17:234:41

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Judith WyderWomen (170)17:304:43

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Martina RuchWomen (170)17:434:47

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Martina SeiterleWomen (170)18:134:55

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Sina TommerWomen (170)18:284:59

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Elena RoosWomen (170)18:475:04

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Marion AebiWomen (170)19:105:10

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Lilly GrossWomen (170)19:185:12

Swiss Orienteering Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Salome SchweizerWomen (170)19:375:18

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Michael AdamsMen (233)18:294:30

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Aidan SmithMen (233)18:384:32

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Nick BarrableMen (233)18:454:34

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Kim BaxterWomen (170)19:325:16

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Laura DanielWomen (170)20:585:40

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Pippa DakinWomen (170)21:075:42

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Louise AdamsWomen (170)21:555:55

Täby OK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Daniel HajekMen (233)17:304:16
76Hanna HanstromWomen (170)20:195:29
98Emma HagrotWomen (170)21:335:49
98Christina Lovald HellbergWomen (170)21:335:49
153Robert JohanssonMen (233)21:345:15
192Arvid PerssonMen (233)23:285:43

TAD

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Philippe AdamskiMen (233)17:204:13
29Benjamin LepoutreMen (233)17:304:16

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Fiona BunnWomen (170)20:275:31

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
124Anne EdwardsWomen (170)22:536:11

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
130Tom DobraMen (233)20:555:06

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
225Matthew WhippleMen (233)52:2812:47

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Abigail KerrWomen (170)22:146:00

UCCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Josh OSullivan-HourihanMen (233)18:304:30

UCDO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Roisin LongWomen (170)19:585:23
96Niall McCarthyMen (233)19:484:49

UDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
187Nicolas BeylsMen (233)23:185:40

Ulricehamns OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Gustav EklofMen (233)19:074:39
161Markus LivingMen (233)22:005:21

Unattached

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125Jonathan KendallMen (233)20:495:04

Unattached

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
150Madeleine MoyleWomen (170)26:247:08

UYOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
130Helen MillerWomen (170)23:296:20

Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Will CritchleyMen (233)17:234:14

Varegg Fleridrett

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Kristin LofgrenWomen (170)18:385:02
72Per Harald Havnen JohansenMen (233)18:554:36
135Vegard Jarvis WestergaardMen (233)21:055:08

VeVe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Sari NurmelaWomen (170)18:224:57

Victoria Nuggests

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Jasmine NeveWomen (170)19:015:08

WatO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
149Neil DobbsMen (233)21:265:13
189Robert PimMen (233)23:235:42

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Emily GarsideWomen (170)19:525:22

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Lewis TaylorMen (233)18:464:34

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Katrina HemingwayWomen (170)22:466:09

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
153Katherine LowlesWomen (170)26:317:10

WRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Duncan BirtwistleMen (233)17:214:13

Y2Y

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
165Ka Man LeungWomen (170)31:298:30

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org