International Orienteering Federation

Official results for SEEOC

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: SEEOC
Organisers: Bulgaria / NSA Siven
Date: 27 August 2015

Men

2 900 m, 37 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Ivan Sirakov BUL 16:06 5:33
2 Roman Ciobanu MDA 16:25 +0:19 5:39
3 Ionut Alin Zinca ROU 16:52 +0:46 5:48
4 Grigor Karaivanov BUL 16:53 +0:47 5:49
5 Ahmet Kacmaz TUR 16:56 +0:50 5:50
6 Teodor Yordanov BUL 17:20 +1:14 5:58
7 Daniel Barkasz ROU 17:29 +1:23 6:01
8 Simion Suciu ROU 17:33 +1:27 6:03
9 Tamas Bogya ROU 17:54 +1:48 6:10
10 Ozgur Fettah TUR 17:59 +1:53 6:12
11 Ciprian Marian ROU 18:08 +2:02 6:15
12 Ridvan Cinar TUR 18:09 +2:03 6:15
13 Yasar Ismet Demiroz TUR 18:18 +2:12 6:18
14 Jernej Nejc Zorman SLO 18:29 +2:23 6:22
15 Alishan Kayabyolen TUR 18:47 +2:41 6:28
16 Sergiu Fala MDA 18:48 +2:42 6:28
17 Ramazan Bostanci TUR 18:50 +2:44 6:29
18 Milovan Milic SRB 19:03 +2:57 6:34
19 Dimitar Dimitrov BUL 19:09 +3:03 6:36
20 Ercan Dudak TUR 19:15 +3:09 6:38
21 Matija Razum CRO 19:27 +3:21 6:42
22 Dimitar Rusev BUL 19:31 +3:25 6:43
23 Slobodan Ivkovic SRB 19:34 +3:28 6:44
24 Nikola Maksimovic SRB 19:42 +3:36 6:47
25 Igor Postica MDA 19:47 +3:41 6:49
26 Ivan Fomiciov MDA 19:57 +3:51 6:52
27 Alexandru Blejdea ROU 20:26 +4:20 7:02
28 Blazo Maksimovic SRB 20:31 +4:25 7:04
29 Andrej Borstnik SLO 20:54 +4:48 7:12
30 Rumen Kotkov BUL 21:17 +5:11 7:20
31 Maxim Simakov RUS 21:29 +5:23 7:24
32 Stelian Cupcea ROU 21:34 +5:28 7:26
33 Alen Gavar TUR 22:08 +6:02 7:37
34 Ahmet Korkmaz TUR 23:06 +7:00 7:57
35 Rok Mocnik SLO 23:58 +7:52 8:15
Milan Cvejoski MKD disqualified
Vasilis Hortomaris GRE mispunched
Ivaylo Kamenarov BUL did not start

Women

2 400 m, 26 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Antonia Grigorova BUL 15:31 6:27
2 Andra Cecilia Anghel ROU 16:34 +1:03 6:54
3 Veronica Minoiu ROU 16:41 +1:10 6:57
4 Ajda Flasker SLO 16:44 +1:13 6:58
5 Maya Nedyalkova BUL 16:50 +1:19 7:00
6 Liliana Gotseva BUL 17:08 +1:37 7:08
7 Galina Ribediuc MDA 17:11 +1:40 7:09
8 Mojca Flerin SLO 17:19 +1:48 7:12
9 Liudmila Gotseva BUL 17:21 +1:50 7:13
10 Dragana Dokmanovic SRB 18:04 +2:33 7:31
11 Busra Muslu TUR 18:36 +3:05 7:45
12 Emine Sezgunsay TUR 18:42 +3:11 7:47
13 Dudu Erol TUR 18:50 +3:19 7:50
14 Sakire Bilgin TUR 19:07 +3:36 7:57
14 Sladjana Jovanovic SRB 19:07 +3:36 7:57
16 Marija Cosic SRB 19:19 +3:48 8:02
17 Zeynep Abali TUR 19:38 +4:07 8:10
18 Mirja Pavic CRO 20:30 +4:59 8:32
19 Ana Antohi MDA 20:47 +5:16 8:39
20 Adina Popescu ROU 20:49 +5:18 8:40
21 Ana Grib MDA 20:58 +5:27 8:44
22 Meri Ckripeska MKD 22:03 +6:32 9:11
23 Andreea Hepcal ROU 22:31 +7:00 9:22
24 Natalia Bondarenco MDA 23:52 +8:21 9:56
25 Aleksandra Slavkoska MKD 24:54 +9:23 10:22
26 Ivana Nastovska MKD 25:36 +10:05 10:40
Antoaneta Dyaksova BUL did not start
Selvihan Gunaydin TUR did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org