International Orienteering Federation

Official results for Norsk O-Festival sprint

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norsk O-Festival sprint
Organisers: Norway / Nydalens SK
Date: 26 June 2015

D 21E

2 490 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Silje Ekroll JahrenRaumar OrienteringNorway13:30
2Elise EgsethNydalens SKNorway13:34+0:04
3Lone BrochmannBækkelagets SKNorway14:09+0:39
4Linn HokholtNTNUINorway14:14+0:44
5Maren Jansson HaverstadNTNUINorway14:20+0:50
6Therese HaareKonnerud ILNorway14:56+1:26
7Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway14:58+1:28
8Anette JuveliKonnerud ILNorway15:01+1:31
9Iliana IlievaHalden SKBulgaria15:28+1:58
10Kristine FjellangerNTNUINorway15:31+2:01
11Anna UlvensøenNTNUINorway15:33+2:03
12Hanne SandstadFreidigNorway15:41+2:11
13Kine GulliksenBækkelagets SKNorway15:42+2:12
14Kristine FjeldboNTNUINorway15:42+2:12
15Gunhild Rogne HallandNTNUINorway15:48+2:18
16Siri KollerudLillomarka OLNorway16:22+2:52
17Laurina NeumannBendigo OrienteersAustralia16:28+2:58
18Britt Ingunn NydalNTNUINorway16:34+3:04
19Marie Nordbye NybøKonnerud ILNorway17:03+3:33
20Julie BøbelNydalens SKNorway17:04+3:34
21Julie StørmerNTNUINorway17:08+3:38
22Christine MikkelsenIK Grane Arendal OrienteringNorway17:19+3:49
23Aurora FossøyNTNUINorway17:39+4:09
24Heidi StoksethHalden SKNorway17:44+4:14
25Gry GranstedtNTNUINorway17:58+4:28
26Jenny Andreassen MoeOppsal OrienteringNorway18:00+4:30
27Åsta Venås FlægstadNTNUINorway18:14+4:44
28Ida Mari Borge HoviKonnerud ILNorway18:16+4:46
29Dagrun Daltveit SlettebøFana ILNorway18:23+4:53
30Marit IsachsenAsker SkiklubbNorway19:23+5:53
31Kjersti Adéla WestinKristiansand OKNorway20:28+6:58
32Katharina RogstadNTNUINorway21:38+8:08
Live LindemarkAsker SkiklubbNorwaydisqualified
Hedvig ÅstebølNTNUINorwaydisqualified
Marie Hammer HåversenØstmarka OKNorwaydisqualified
Runa FremstadLarvik OKNorwaydisqualified
Tone E LyeIL TyrvingNorwaydisqualified
Camilla ØhmanNTNUISwedendisqualified
Guro VassendFossum IFNorwaydisqualified
Hanna Haugen NordbrødenHalden SKNorwaydisqualified
Marta UlvensøenNTNUINorwaydisqualified
Marianne DæhliNTNUINorwaydisqualified
Marianne AndersenKonnerud ILNorwayinactive
Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SKNorwayinactive
Ane Sofie Næss BjørgulHalden SKNorwayinactive
Ida Marie Næss BjørgulHalden SKNorwayinactive
Mari FastingHalden SKNorwayinactive
Bodil HelgerudHalden SKFinlandinactive
Anne Kamstrup HovindRaumar OrienteringNorwayinactive
Lene Godager KaasBækkelagets SKNorwayinactive
Ingvild Maalen-JohansenNTNUIFranceinactive
Kamilla OlaussenFredrikstad SKNorwayinactive
Helen PalmerHalden SKGreat Britaininactive
Josefin PerssonJärla OrienteringSwedeninactive
Elen Katrine SkjerveNTNUINorwayinactive
Kine Hallan SteiwerHalden SKNorwayinactive
Ingunn Hultgreen WeltzienIL TyrvingNorwayinactive
Marianne Riddervold KahrsFredrikstad SKNorwayinactive
Maria BrodinFossum IFSwedeninactive
Elin-Kristin HemNTNUINorwayinactive
Nikoline Ekeberg SchjerveBækkelagets SKNorwayinactive
Emma JohanssonFredrikstad SKNorwayinactive
Heidi MårtenssonModum OLNorwayinactive

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org