International Orienteering Federation

Official results for Jubileumsløpet

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Jubileumsløpet
Organisers: Kolbotn og Skimt / Norway
Date: 24 April 2015

Ås-NMBU Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Malin EijsinkD 21E (47)17:13+3:366:12
64Jo Inge FjellstadH 21E (77)20:45+5:196:09

Fossum IF

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Emil AhlbäckH 21E (77)16:10+0:444:47
21Gunvor Hov HøydalD 21E (47)15:51+2:145:43
23Borger MelsomH 21E (77)16:57+1:315:01
32Sindre SandvenH 21E (77)17:21+1:555:08
35Sindre RønningH 21E (77)17:27+2:015:10

Harju KEK RSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Marek KarmH 21E (77)18:26+3:005:28

IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eskil KinnebergH 21E (77)15:264:34

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Øystein Kvaal ØsterbøH 21E (77)15:45+0:194:40

Järla Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Håkon Jarvis WestergårdH 21E (77)15:45+0:194:40
9Ingjerd MyhreD 21E (47)14:46+1:095:19
14Morten Jarvis WestergårdH 21E (77)16:30+1:044:53
26Anneke Hald BjørgumD 21E (47)16:09+2:325:49

Kongsberg OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Mathias DrageH 21E (77)18:17+2:515:25

Kristiansand OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Karolis LazdauskasH 21E (77)16:40+1:144:56
17Ståle GjelstenH 21E (77)16:50+1:244:59
44Sjur HoviH 21E (77)18:00+2:345:20

Modum OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Heidi MårtenssonD 21E (47)13:374:54

NTNUI

28 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Eirik Kamstrup HovindH 21E (77)16:21+0:554:51
13Audhild Bakken RognstadD 21E (47)15:11+1:345:28
13Jon Aukrust OsmoenH 21E (77)16:25+0:594:52
16Kristine FjellangerD 21E (47)15:36+1:595:37
18Linn HokholtD 21E (47)15:43+2:065:40
19Maren Jansson HaverstadD 21E (47)15:46+2:095:41
19Rasmus Rørholt TheisenH 21E (77)16:51+1:255:00
24Anna UlvensøenD 21E (47)16:04+2:275:48
25Simen AamodtH 21E (77)17:00+1:345:02
30Bjørn LundanesH 21E (77)17:09+1:435:05
31Sindre Østgulen DeiszH 21E (77)17:16+1:505:07
31Kristine FjeldboD 21E (47)17:04+3:276:09
37Mikkel SørensenH 21E (77)17:38+2:125:13
37Marianne DæhliD 21E (47)18:05+4:286:31
40Martin HosetH 21E (77)17:53+2:275:18
41Halvor Eid NielsenH 21E (77)17:54+2:285:18
41Marte Fallbakken BergeD 21E (47)19:56+6:197:11
42Camilla ØhmanD 21E (47)20:08+6:317:16
43Karoline Dahl FosbyD 21E (47)20:21+6:447:20
53Simen Eid NielsenH 21E (77)18:49+3:235:35
58Erik GustafssonH 21E (77)19:24+3:585:45
59Seppo JärvinenH 21E (77)19:27+4:015:46
62Adrian OpheimH 21E (77)20:25+4:596:03
70Dag LofthusH 21E (77)26:17+10:517:47
0Klaus Klausen EspedalH 21E (77)disqualified
0Jonas Klausen EspedalH 21E (77)disqualified
0Vegard RuttenborgH 21E (77)disqualified
0Marta UlvensøenD 21E (47)disqualified

Nydalens SK

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anne M Hausken NordbergD 21E (47)13:48+0:114:58
3Elise EgsethD 21E (47)14:13+0:365:07
6Anne Johanne LindD 21E (47)14:34+0:575:15
10Siri UlvestadD 21E (47)14:55+1:185:23
12Bojan BlumensteinH 21E (77)16:23+0:574:51
20Anders VisterH 21E (77)16:53+1:275:00
23Marion HuberD 21E (47)16:01+2:245:46
27Thalia BertschingerD 21E (47)16:10+2:335:50
34Ida TangenD 21E (47)17:38+4:016:21
35Cristina LuisD 21E (47)17:42+4:056:23
46Sverre Waaler KaasH 21E (77)18:08+2:425:22
63Sondre Ruud BråtenH 21E (77)20:27+5:016:04
67Kyongsa RiH 21E (77)22:51+7:256:46
0Håvard HagaH 21E (77)disqualified

OL Trollelg

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Trond Einar Moen PedersliH 21E (77)16:16+0:504:49
39Ove BaardsgaardH 21E (77)17:51+2:255:17

Østmarka OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Marie Hammer HåversenD 21E (47)19:53+6:167:10

Raumar Orientering

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Silje Ekroll JahrenD 21E (47)14:16+0:395:09
22Magne HagaH 21E (77)16:56+1:305:01
28Ewa GwozdzD 21E (47)16:13+2:365:51
32Agata StankiewiczD 21E (47)17:05+3:286:10
38Torben Christian WendlerH 21E (77)17:50+2:245:17
42Eirik RustadH 21E (77)17:55+2:295:18
48Lukasz CharubaH 21E (77)18:21+2:555:26

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Florian HowaldH 21E (77)16:07+0:414:46

UKS Orientus Lodz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Rafal PodzinskiH 21E (77)18:49+3:235:35

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org