International Orienteering Federation

Official results for RUSSIAN CHAMPIONSHIPS

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: RUSSIAN CHAMPIONSHIPS
Organiser: Russian Federation
Date: 28 May 2015

Men

14 500 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Dmitry TsvetkovSt.PetersburgRussian Federation1:24:085:48
2Leonid NovikovBelgorodRussian Federation1:26:12+2:045:56
3Valentin NovikovOkändRussian Federation1:26:49+2:415:59
4Andrey KozyrevOkändRussian Federation1:30:07+5:596:12
5Dmitrii NakonechnyiKaliningradRussian Federation1:31:17+7:096:17
6Denis GrishmanPetrozavodskRussian Federation1:32:35+8:276:23
7Dmitrii PoliakovOkändRussian Federation1:32:55+8:476:24
8Alexey SidorovKazanRussian Federation1:33:34+9:266:27
9Roman EfimovOkändRussian Federation1:34:18+10:106:30
10Gleb TikhonovOkändRussian Federation1:34:51+10:436:32
11Roman NazarovTambovRussian Federation1:35:52+11:446:36
12Maxim DavydovOkändRussian Federation1:36:03+11:556:37
13Ivan NikitinOkändRussian Federation1:36:52+12:446:40
14Ivan PotylitsynOkändRussian Federation1:37:58+13:506:45
15Petr ArbuzovVoronegRussian Federation1:39:07+14:596:50
16Ivan KuchmenkoShebekinoRussian Federation1:39:56+15:486:53
17Aleksei AsmolovOkändRussian Federation1:40:57+16:496:57
18Vadim TolstopyatovOkändRussian Federation1:41:21+17:136:59
19Nikita StepanovSaint-PetersburgRussian Federation1:41:40+17:327:00
20Andrey BaryshnikovOkändRussian Federation1:41:53+17:457:01
21Evgeny PopovEkaterinburgRussian Federation1:42:55+18:477:05
22Aleksandr MalyginOkändRussian Federation1:43:14+19:067:07
23Aurel PleshkanMoscowRussian Federation1:46:15+22:077:19
24Zaripov AleksandrOkändRussian Federation1:48:11+24:037:27
25Andrey MorozovOkändRussian Federation1:48:22+24:147:28
26Alexey KarpovOkändRussian Federation1:49:59+25:517:35
27Alexandr ShcherbakovOkändRussian Federation1:50:22+26:147:36
28Vladislav MalyshevBelgorodRussian Federation1:50:31+26:237:37
29Aleksandr ShavkunovOkändRussian Federation1:50:51+26:437:38
30Anton SkalkinКазаньRussian Federation1:51:42+27:347:42
31Semyon KuzminTomskRussian Federation1:57:39+33:318:06
32Aleksandr AsmolovOkändRussian Federation1:59:25+35:178:14
33Alexander DulatovDzerginskRussian Federation1:59:48+35:408:15
34Philipp ErmachenkovMoscowRussian Federation2:00:00+35:528:16
35Vyacheslav BalagurovOkändRussian Federation2:01:49+37:418:24
36Ivan PustovoitovOkändRussian Federation2:04:13+40:058:34
37Rafik YakupovУльяновскRussian Federation2:06:48+42:408:44
38Pavel PinyaginOmskRussian Federation2:07:05+42:578:45
39Oleg KalininOkändRussian Federation2:07:45+43:378:48
40Sergey BelousovOkändRussian Federation2:11:48+47:409:05
41Valentin KoziavinВладивостокRussian Federation2:12:15+48:079:07
42Dmitrii AleksanovOkändRussian Federation2:14:58+50:509:18
43Evgeniy NovikovOkändRussian Federation2:18:13+54:059:31
44Sergey GrachevOkändRussian Federation2:25:10+1:01:0210:00
45Konstantyn ZybovOkändRussian Federation2:29:02+1:04:5410:16
46Nikita KonovalovOkändRussian Federationdid not finish
47Sergey DobryninOzerskRussian Federationdid not start
48Pavel ZarevenkoOkändRussian Federationdid not start
49Dmitriy MaslovskiyСанкт-ПетербургRussian Federationdid not start
50Vladislav KiselevOkändRussian Federationdid not start
51Aslan TokbayevPetropavlovskKazakhstandid not start
52Denis GolovinNizhny NovgorodRussian Federationdid not start

Women

10 600 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Tatyana RiabkinaOkändRussian Federation1:15:247:06
2Natalya EfimovaOkändRussian Federation1:17:09+1:457:16
3Natalia VinogradovaMoscowRussian Federation1:18:17+2:537:23
4Julia NovikovaOkändRussian Federation1:20:25+5:017:35
5Galina VinogradovaOkändRussian Federation1:22:14+6:507:45
6Nadezhda OrlovaOkändRussian Federation1:27:13+11:498:13
7Nina TemyakovaOkändRussian Federation1:30:37+15:138:32
8Anastasia RudnayaOkändRussian Federation1:32:10+16:468:41
9Anastasia TrubkinaOkändRussian Federation1:32:40+17:168:44
10Aleksandra VoitovaTulaRussian Federation1:36:49+21:259:08
11Daria KorobeynikOkändRussian Federation1:38:31+23:079:17
12Anna IniushinaTulaRussian Federation1:47:37+32:1310:09
13Marina TrubkinaMoscowRussian Federation1:49:31+34:0710:19
14Anastasia GordeevaOkändRussian Federation1:50:23+34:5910:24
15Alina NurievaNaberegnie ChelniRussian Federation1:54:40+39:1610:49
16Elena GurskayaOkändRussian Federation1:56:03+40:3910:56
17Olga BelovaOkändRussian Federation2:04:16+48:5211:43
18Anastasiia MurzinaOkändRussian Federation2:06:07+50:4311:53
19Valentina SukhanovaOkändRussian Federation2:25:29+1:10:0513:43
20Riana KhassanovaAlmatyKazakhstan2:40:40+1:25:1615:09
21Aleksandra AndronovaOkändRussian Federationdid not finish
22Liubov KutseninaSaint-PetersburgRussian Federationdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org