International Orienteering Federation

Official results for Open Grodno Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Open Grodno Cup
Organisers: Belarus / Kronan
Date: 19 April 2015

Men

2 500 m, 60 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Sergei RjabyshkinRUSEstonia14:045:37
2Dzianis MonichBLRBelarus14:38+0:345:51
3Ivan MorzuBLRBelarus15:03+0:596:01
4Mikalai HarbachouBLRBelarus15:12+1:086:04
5Marek KarmESTEstonia15:22+1:186:08
6Karol GaliczPOLPoland15:23+1:196:09
7Denis ZlobinBLRBelarus15:26+1:226:10
8Andriy MarchykUKRUkraine15:38+1:346:15
9Andrey SalinBLRBelarus15:43+1:396:17
10Viktor VitiukUKRUkraine15:47+1:436:18
11Vladyslav LaskarzhevskyUKRUkraine15:49+1:456:19
12Ilya BeliankaBLRBelarus15:53+1:496:21
12Anton BordyukovRUSRussian Federation15:53+1:496:21
14Mikhail SynkouBLRBelarus16:03+1:596:25
15Vitali MarkauBLRBelarus16:05+2:016:26
16Pisarchik SergeyBLRBelarus16:07+2:036:26
17Ilya MarchukBLRPoland16:25+2:216:34
18Mikhail KhaltsavBLRBelarus16:42+2:386:40
19Andrei KrivosheevBLRBelarus16:44+2:406:41
20Adam SzmulkowskiPOLPoland16:49+2:456:43
21Dmitry MikhalkinBLRBelarus16:50+2:466:44
22Dzmitry KrukovBLRBelarus16:51+2:476:44
23Aliaksandr KhodanBLRBelarus16:58+2:546:47
24Tadeusz PilkowskiPOLPoland17:10+3:066:52
25Dima VorobyovBLRBelarus17:23+3:196:57
26Alexandr LeschenkoBLRBelarus17:29+3:256:59
27Andrej MagerBLRBelarus17:43+3:397:05
28Pavel KuleshBLRBelarus17:57+3:537:10
29Aliaksandr FedaryshkinBLRBelarus17:59+3:557:11
30Pavel ZubkouBLRBelarus18:51+4:477:32
31Artsiom HaroshkaBLRBelarus18:52+4:487:32
32Aliaksei ShvantsBLRBelarus19:00+4:567:36
33Dmitry VoloshynBLRBelarus19:10+5:067:40
34Ihar StasevichBLRBelarus19:13+5:097:41
35Dmitrii GavrilovRUSRussian Federation19:28+5:247:47
36Viachaslau FedaryshkinBLRBelarus19:42+5:387:52
37Sergey RogalevichBLRBelarus19:43+5:397:53
38Sergey YasiucheniaBLRBelarus19:47+5:437:54
39Sergei ChernovRUSRussian Federation19:53+5:497:57
40Vitali LukouskiBLRBelarus20:18+6:148:07
41Artsiom RatnikauBLRBelarus20:35+6:318:14
42Ilya DakuchayeuBLRBelarus20:45+6:418:18
43Anton LukyanovBLRBelarus20:46+6:428:18
44Aleksej VorobjovBLRBelarus21:31+7:278:36
45Raman ZaliashchukBLRBelarus21:33+7:298:37
46Aliaksandr TalkanauBLRBelarus21:46+7:428:42
47Aliaksandr AnonichauBLRBelarus22:14+8:108:53
48Pavel PachkovskijBLRBelarus22:36+8:329:02
49Aliaksandr VinenkaBLRBelarus22:37+8:339:02
50Andrei BayarinBLRBelarus22:54+8:509:09
51Dzianis IvanouBLRBelarus22:58+8:549:11
52Vitaut HryharovichBLRBelarus41:35+27:3116:38
Ivan ChaharynBLRBelarusmispunched
Wojciech DudekPOLPolandmispunched
Aliaksandr GruzdBLRBelarusmispunched
Dzmitry KedyshkaBLRBelarusmispunched
Vladimir KuzminBLRBelarusmispunched
Aliaksei LabcheuskiBLRBelarusmispunched
Valery MarchukBLRBelarusmispunched
Alexey VinchoBLRBelarusmispunched

Women

2 000 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Iwona WichaPOLPoland13:016:30
2Liudmila SapronenkovaRUSRussian Federation13:35+0:346:47
3Yuliya TsvirbutBLRBelarus14:18+1:177:09
4Hanna BaushevichBLRBelarus14:28+1:277:14
5Tatsiana ZhuravlevaBLRBelarus14:32+1:317:16
6Natallia HryshanavaBLRBelarus14:33+1:327:16
7Khrystsina YakubkinaBLRBelarus14:42+1:417:21
8Maryna SmirnovaBLRBelarus14:44+1:437:22
9Veranika ChernikBLRBelarus14:50+1:497:25
10Liudmila SkinderBLRBelarus14:53+1:527:26
11Viktoryia MozharBLRBelarus15:03+2:027:31
12Irina LapitskayaBLRBelarus15:12+2:117:36
13Natalya KuntsevichBLRBelarus15:26+2:257:43
14Volha RahautsovaBLRBelarus15:40+2:397:50
15Maryna PaknisBLRBelarus15:42+2:417:51
16Natallia KrukavaBLRBelarus15:43+2:427:51
17Ekaterina PopitchenkoRUSRussian Federation16:05+3:048:02
18Aksana BuyakovaBLRBelarus16:10+3:098:05
19Aliaksandra SamalazavaBLRBelarus16:18+3:178:09
20Maiki JaadmaaESTEstonia16:22+3:218:11
21Anastasiya IlkevichBLRBelarus16:23+3:228:11
22Tatsiana VaskaboinikavaBLRBelarus16:27+3:268:13
23Maria AlekseyonokBLRBelarus16:45+3:448:22
24Natallia ShakhmetavaBLRBelarus16:46+3:458:23
25Polina RomanovaBLRBelarus17:06+4:058:33
26Hanna RudakouskayaBLRBelarus17:09+4:088:34
27Katsiaryna PestavaBLRBelarus17:25+4:248:42
28Liudmila VodennikovaBLRBelarus17:27+4:268:43
29Maryna HladkayaBLRBelarus17:44+4:438:52
30Eleanora BulaiBLRBelarus17:50+4:498:55
31Daria PolekshanovaBLRBelarus18:17+5:169:08
32Tatsiana KulikBLRBelarus18:33+5:329:16
33Tanya MalyshkaBLRBelarus18:51+5:509:25
33Nina RatnikavaBLRBelarus18:51+5:509:25
35Krystsina AuramchykBLRBelarus19:24+6:239:42
36Natallia LabcheuskaiaBLRBelarus19:43+6:429:51

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org