International Orienteering Federation

Official results for World Cup 2015 Round 1 - World Cup 2015 Round 1 Sprint Qualifications

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: World Cup 2015 Round 1 Sprint Qualifications
Organiser: Australia
Date: 2 January 2015

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Hanny AllstonWomen A (22)14:14+0:556:11

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Aislinn PrendergastWomen A (22)16:44+3:257:16

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Heather MuirWomen A (22)17:17+3:587:30

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Belinda LawfordWomen A (22)17:52+4:337:46

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Bridget AndersonWomen A (22)18:32+5:138:03

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ian LawfordMen A (25)13:36+1:235:13

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Lachlan DowMen A (25)13:53+1:405:20

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Bryan KeelyMen A (25)13:55+1:425:21

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Matt DoyleMen A (25)14:49+2:365:41

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Brodie NankervisMen A (25)14:53+2:405:43

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jasmine NeveWomen B (21)14:20+0:596:13

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Rachel EffeneyWomen B (21)14:29+1:086:17

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Laurina NeumannWomen B (21)16:23+3:027:07

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Krystal NeumannWomen B (21)16:26+3:057:08

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Kathryn PrestonWomen B (21)16:37+3:167:13

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Julian DentMen B (27)12:40+0:534:52

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Simon UppillMen B (27)12:59+1:124:59

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21David ShepherdMen B (27)13:52+2:055:20

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Oscar McNultyMen B (27)13:52+2:055:20

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Mark GregsonMen B (27)15:06+3:195:48

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Gernot KerschbaumerMen A (25)13:27+1:145:10

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jan ProchazkaMen B (27)12:22+0:354:45

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ida BobachWomen A (22)14:27+1:086:16

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Thor NørskovMen A (25)13:22+1:095:08

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Søren Schwartz SørensenMen A (25)14:22+2:095:31

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Cecilie Friberg KlysnerWomen B (21)15:12+1:516:36

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Andreas Hougaard BoesenMen B (27)12:20+0:334:44

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Jakob Ekhard EdsenMen B (27)13:10+1:235:03

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Søren BobachMen B (27)13:16+1:295:06

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Kerstin UiboupinWomen B (21)18:33+5:128:03

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Olli-Pekka KoistinenMen A (25)14:23+2:105:31

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tero FöhrMen B (27)12:30+0:434:48

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mårten BoströmMen B (27)12:45+0:584:54

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Jessica TullieWomen A (22)15:22+2:036:40

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22James TullieMen A (25)15:52+3:396:06

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Matthew CraneMen B (27)12:37+0:504:51

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Ewan McCarthyMen B (27)13:27+1:405:10

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Esther DoetschWomen A (22)17:41+4:227:41

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Siu Tung HuiMen A (25)19:07+6:547:21

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lauren GillisWomen A (22)21:45+8:269:27

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Wataru TeragauchiMen B (27)15:06+3:195:48

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Magne DæhliMen A (25)13:14+1:015:05

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mari FastingWomen B (21)14:44+1:236:24

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olav LundanesMen B (27)11:474:31

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Lizzie InghamWomen A (22)13:49+0:306:00

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Laura RobertsonWomen A (22)15:28+2:096:43

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Georgia WhitlaWomen A (22)15:43+2:246:50

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Imogene ScottWomen A (22)18:00+4:417:49

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Gene BeveridgeMen A (25)14:26+2:135:33

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Thomas ReynoldsMen A (25)14:46+2:335:40

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Shamus MorrisonMen A (25)14:53+2:405:43

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Devon BeckmanMen A (25)15:41+3:286:01

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nick HannMen A (25)mispunched

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Renee BeveridgeWomen B (21)16:22+3:017:06

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Sonia HollandsWomen B (21)16:42+3:217:15

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kayla FairbairnWomen B (21)17:09+3:487:27

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Tessa RamsdenWomen B (21)17:50+4:297:45

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Cameron TierMen B (27)13:04+1:175:01

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Tim RobertsonMen B (27)14:03+2:165:24

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Chris ForneMen B (27)14:11+2:245:27

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Matthew GoodallMen B (27)14:45+2:585:40

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tatiana RyabkinaWomen A (22)14:14+0:556:11

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Gleb TikhonovMen A (25)14:45+2:325:40

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Svetlana MironovaWomen B (21)13:43+0:225:57

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Dmitrii PoliakovMen B (27)13:19+1:325:07

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Rahel FriederichWomen A (22)13:21+0:025:48

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Elena RoosWomen A (22)13:34+0:155:53

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sara LuescherWomen A (22)14:04+0:456:06

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Bettina AebiWomen A (22)14:54+1:356:28

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Matthias KyburzMen A (25)12:134:41

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Daniel HubmannMen A (25)12:40+0:274:52

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fabian HertnerMen A (25)12:50+0:374:56

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Judith WyderWomen B (21)13:215:48

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Julia GrossWomen B (21)13:38+0:175:55

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sarina JenzerWomen B (21)14:01+0:406:05

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sabine HauswirthWomen B (21)14:13+0:526:10

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andreas RueedlingerMen B (27)11:58+0:114:36

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Florian HowaldMen B (27)12:07+0:204:39

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Raffael HuberMen B (27)12:26+0:394:46

SWE

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tove AlexanderssonWomen A (22)13:195:47
2Lena EliassonWomen B (21)13:37+0:165:55
2Gustav BergmanMen B (27)11:49+0:024:32
4Jerker LysellMen A (25)12:51+0:384:56
4Lilian ForsgrenWomen B (21)13:41+0:205:56
8Helena KarlssonWomen A (22)14:26+1:076:16
8William LindMen A (25)13:33+1:205:12
10Karolin OhlssonWomen A (22)14:31+1:126:18
10Oskar SjöbergMen B (27)12:38+0:514:51
11Emma JohanssonWomen A (22)14:50+1:316:26
11Anton OstlinMen A (25)13:54+1:415:20
11Maria MagnussonWomen B (21)15:07+1:466:34
12Albin RidefeltMen B (27)12:45+0:584:54
13Alva OlssonWomen B (21)15:21+2:006:40
15Fredrik JohanssonMen B (27)13:03+1:165:01
23Filip DahlgrenMen A (25)15:58+3:456:08

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport