International Orienteering Federation

Official results for 4th round Italian Sprint Race Tour

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: 4th round Italian Sprint Race Tour
Organiser: Italy
Date: 30 May 2015

A.C.A.C.I.S. Circolo DOZZA - A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Francesco NanniM Senior (63)36:51+21:4011:10

A.D. TRENT-O

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Anna BenigniW Senior (36)21:10+4:247:04
11Fabio DavesM Senior (63)17:09+1:585:11
18Davide MioriM Senior (63)17:57+2:465:26
26Mara PegorettiW Senior (36)29:25+12:399:50
28Michela BianchiniW Senior (36)31:51+15:0510:39
45Stefano RausM Senior (63)22:49+7:386:54
55Mattia ScassaM Senior (63)34:35+19:2410:28
61Simone RattenniM Senior (63)mispunched

A.S.D. AGOROSSO S. Alessandro Orienteering

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Giacomo BarboneM Senior (63)17:13+2:025:13
21Lorenzo PinnaM Senior (63)18:20+3:095:33
28Marco Della VedovaM Senior (63)20:07+4:566:05

A.S.D. ATLETICA INTERFLUMINA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Lorenzo AllodiM Senior (63)22:05+6:546:41

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Michele FrancoM Senior (63)17:12+2:015:12

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Edoardo De VallierM Senior (63)19:21+4:105:51

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Cosimo GuasinaM Senior (63)21:56+6:456:38

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Eugenio GuasinaM Senior (63)mispunched

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Michele CeraM Senior (63)did not start

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Irene SagginW Senior (36)did not start

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Aaron GaioM Senior (63)18:28+3:175:35

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ivano BettegaM Senior (63)18:52+3:415:43

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Daniele MeneghelM Senior (63)mispunched

A.S.D. G.S. PAVIONE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Valeria ZuglianiW Senior (36)26:09+9:238:44

A.S.D. GRUPPO ORIENTISTI SUBIACO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Nicolò Maria IppolitoM Senior (63)21:07+5:566:23

A.S.D. NIRVANA VERDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Maurizio TodeschiniM Senior (63)17:19+2:085:14

A.S.D. ORIENTEERING COMO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Luca FainiM Senior (63)31:00+15:499:23

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Alvise RumorM Senior (63)20:53+5:426:19

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Federica AneddaW Senior (36)22:25+5:397:29

A.S.D. ORIENTEERING G. GALILEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Nicole AneddaW Senior (36)25:57+9:118:40

A.S.D. ORSA MAGGIORE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Markus KainuM Senior (63)18:54+3:435:43
38Daniele GuardiniM Senior (63)21:11+6:006:25

A.S.D. POLISPORTIVA BESANESE

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sebastian InderstM Senior (63)16:15+1:044:55
6Anna CaglioW Senior (36)19:02+2:166:21
9Maria Chiara CrippaW Senior (36)20:45+3:596:56
15Luigi GiulianiM Senior (63)17:19+2:085:14
15Federica NegriW Senior (36)24:13+7:278:05
27Alessia PanzeriW Senior (36)30:28+13:4210:11
31Walter VettoriM Senior (63)20:52+5:416:19
44Luca MapelliM Senior (63)22:47+7:366:54
46Mattia SalvioniM Senior (63)23:10+7:597:01
48Federico NavarraM Senior (63)24:00+8:497:16
51Andrea Della VedovaM Senior (63)24:30+9:197:25
36Silvia BramatiW Senior (36)mispunched
Matteo CrippaM Senior (63)did not start

A.S.D. SEMIPERDO ORIENTEERING MANIAGO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Clizia ZambiasiW Senior (36)did not start

AOK - AGROPOLI ORIENTEERING KLUBB A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marek HadamM Senior (63)16:06+0:554:52
19Fabrice ErdingerM Senior (63)18:11+3:005:30
33Michele PecoraM Senior (63)20:56+5:456:20

ASD PADOVA ORIENTEERING

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Davide GazzettoM Senior (63)21:00+5:496:21

Azerbaijan

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mirali KazimovM Senior (63)did not start

C.U.S. BOLOGNA A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Michele CaraglioM Senior (63)16:13+1:024:54
18Sara LiparesiW Senior (36)25:45+8:598:36
25Andrea BrunoM Senior (63)18:59+3:485:45
59Flavio NeriM Senior (63)mispunched

C.U.S. PARMA A.S.D. sez. ORIENTEERING

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Stella VarottiW Senior (36)26:10+9:248:45

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA A.S.D.

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Giacomo NisiM Senior (63)16:44+1:335:04
7Andreina BrandiW Senior (36)19:31+2:456:31
9Michele FioccaM Senior (63)17:07+1:565:11
24Flavia RufiniW Senior (36)27:11+10:259:05
29Giulio RossiM Senior (63)20:08+4:576:06
33Adrienne BrandiW Senior (36)mispunched
35Teresa BartolomeiW Senior (36)mispunched
62Luigi SchironeM Senior (63)mispunched

CRAL G.T.T.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Margherita GaribottiW Senior (36)32:46+16:0010:57

G.S. FORESTALE

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Emiliano CoronaM Senior (63)16:55+1:445:07
8Alessio TenaniM Senior (63)16:58+1:475:08
9Daniele PagliariM Senior (63)17:07+1:565:11

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Roberto DallavalleM Senior (63)15:114:36

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Federico DapràM Senior (63)21:06+5:556:23

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Marco BezziM Senior (63)mispunched

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Giovanni SonnaM Senior (63)mispunched

GRONLAIT ORIENTEERING TEAM A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Pamela GaigherW Senior (36)22:29+5:437:31
30Caterina PezzéW Senior (36)34:57+18:1111:41
54Rupp VitaliiM Senior (63)32:17+17:069:46

IKP

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sara Di FuriaW Senior (36)21:29+4:437:11
14Monica CasaliniW Senior (36)23:42+6:567:55
16Sara MartinelliW Senior (36)25:10+8:248:25
17Martina CoronaW Senior (36)25:36+8:508:33
27Stefano BaccelliM Senior (63)19:53+4:426:01
Cristina BellottiW Senior (36)did not start

OK Montello ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Daniele MartignagoM Senior (63)22:43+7:326:53

ORIENTALP SOCIETÀ ROMANA DI ORIENTISTI DILETTANTI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Margherita KurschinskiW Senior (36)26:53+10:078:59

ORIENTEERING DOLOMITI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Paride GravaM Senior (63)17:32+2:215:18

ORIENTEERING DOLOMITI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anna GiovanelliW Senior (36)18:36+1:506:13

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Loris Gioele DerricoM Senior (63)21:16+6:056:26

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Enrico De NoniM Senior (63)23:10+7:597:01

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Elia VettorelM Senior (63)24:05+8:547:17

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Maurizio MelM Senior (63)26:30+11:198:01

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Matteo ZoppèM Senior (63)21:09+5:586:24

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Metka UdovicW Senior (36)20:42+3:566:55

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Chiara DandreaW Senior (36)26:36+9:508:53

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Giuliana ZoppèW Senior (36)27:12+10:269:05

POLISPORTIVA "G. MASI"

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lucia CurzioW Senior (36)17:45+0:595:56
12Samuele CurzioM Senior (63)17:11+2:005:12
42Federico BacciM Senior (63)22:35+7:246:50
50Lamberto LodiM Senior (63)24:21+9:107:22
32Laura CarluccioW Senior (36)mispunched

SPORTCLUB MERAN A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Christine KirchlechnerW Senior (36)16:465:36
4Heike TorgglerW Senior (36)18:49+2:036:17
30Simone GrassiM Senior (63)20:49+5:386:18
34Jutta TorgglerW Senior (36)mispunched

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Giacomo ZagonelM Senior (63)15:44+0:334:46

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jonni MalacarneM Senior (63)18:15+3:045:31

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jessica OrlerW Senior (36)19:01+2:156:21

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Viola ZagonelW Senior (36)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org