International Orienteering Federation

Preliminary results for Italian Long Championship 2015

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Italian Long Championship 2015
Organisers: Comitato per lo sport in Val Trebbia / Italy
Date: 27 September 2015

A.D. TRENT-O

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Davide MioriM Elite (27)2:11:03+32:1411:05
26Fabio DavesM Elite (27)2:44:16+1:05:2713:54

A.S.D. AGOROSSO S. Alessandro Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Giacomo BarboneM Elite (27)2:09:54+31:0510:59

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Michele FrancoM Elite (27)2:19:32+40:4311:48

A.S.D. G.S. PAVIONE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ivano BettegaM Elite (27)2:22:49+44:0012:05
24Piero TurraM Elite (27)2:27:13+48:2412:27

A.S.D. GRUPPO ORIENTISTI SUBIACO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Maria Novella SbaragliaW Elite (14)1:31:09+23:4113:46

A.S.D. POLISPORTIVA BESANESE

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sebastian InderstM Elite (27)1:49:32+10:439:16
6Federica MaggioniW Elite (14)1:26:49+19:2113:06
7Lukas DienerM Elite (27)1:50:54+12:059:23
10Anna CaglioW Elite (14)1:32:29+25:0113:58
23Luigi GiulianiM Elite (27)2:23:51+45:0212:10

A.S.D. SEMIPERDO ORIENTEERING MANIAGO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Andrea SeppiM Elite (27)2:15:57+37:0811:30

A.S.D. TERLANER ORIENTIERUNGSLAEUFER

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Mikhail MamleevM Elite (27)1:39:48+0:598:27
8Klaus SchgagulerM Elite (27)1:51:22+12:339:25

A.S.D. UNIONE LOMBARDA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Stefano GallettiM Elite (27)mispunched

AOK - AGROPOLI ORIENTEERING KLUBB A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Marek HadamM Elite (27)2:04:10+25:2110:30

C.U.S. BOLOGNA A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Michele CaraglioM Elite (27)1:38:498:22
11Marco SeppiM Elite (27)1:52:18+13:299:30

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Adrienne BrandiW Elite (14)1:28:19+20:5113:20
14Andreina BrandiW Elite (14)1:58:22+50:5417:52
15Giacomo NisiM Elite (27)2:09:34+30:4510:58
16Michele FioccaM Elite (27)2:09:46+30:5710:59

G.S. FORESTALE

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Alessio TenaniM Elite (27)1:47:21+8:329:05
9Emiliano CoronaM Elite (27)1:51:33+12:449:26
11Laura ScaravonatiW Elite (14)1:32:47+25:1914:00

G.S. MONTE GINER A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Roberto DallavalleM Elite (27)1:49:32+10:439:16
19Gabriele CanellaM Elite (27)2:14:14+35:2511:21

GRONLAIT ORIENTEERING TEAM A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Pamela GaigherW Elite (14)1:54:11+46:4317:14

POLISPORTIVA "G. MASI"

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Lucia CurzioW Elite (14)1:21:15+13:4712:16
10Samuele CurzioM Elite (27)1:51:52+13:039:28

QUACK OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Flavio PoltéraM Elite (27)1:53:55+15:069:38

SPORTCLUB MERAN A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Christine KirchlechnerW Elite (14)1:07:2810:11
2Lia PatscheiderW Elite (14)1:11:40+4:1210:49
5Jutta TorgglerW Elite (14)1:22:17+14:4912:25
7Heike TorgglerW Elite (14)1:27:23+19:5513:11

U.S. PRIMIERO A.S.D.

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Viola ZagonelW Elite (14)1:20:27+12:5912:09
6Giacomo ZagonelM Elite (27)1:50:43+11:549:22
12Jessica OrlerW Elite (14)1:41:23+33:5515:18
13Riccardo ScaletM Elite (27)1:58:05+19:169:59
25Jonni MalacarneM Elite (27)2:28:02+49:1312:32
28Mattia DebertolisM Elite (27)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World