International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 7 December 2014

Men

10 300 m, 49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Vladimir IgnatovRUSRussian Federation46:014:28
2Andrei LamovRUSRussian Federation46:13+0:124:29
3Eduard KhrennikovRUSRussian Federation46:27+0:264:30
4Kirill VeselovRUSRussian Federation46:34+0:334:31
5Maksim TrifonenkovRUSRussian Federation47:43+1:424:37
6Vladimir BarchukovRUSRussian Federation47:53+1:524:38
7Stapan MalinovskiiRUSRussian Federation48:14+2:134:40
8Andrey GrigorievRUSRussian Federation48:19+2:184:41
9Nicolay MakarovRUSRussian Federation48:38+2:374:43
10Ilya LebedevRUSRussian Federation49:03+3:024:45
11Vassili GloukharevRUSRussian Federation50:45+4:444:55
12Ivan KulikovRUSRussian Federation51:17+5:164:58
13Sergey BelousovRUSRussian Federation51:20+5:194:59
14Egor ZorinRUSRussian Federation51:48+5:475:01
15Andrey GruzdevRUSRussian Federation52:04+6:035:03
16Aleksandr ZlobinRUSRussian Federation52:08+6:075:03
17Maxim VolohovRUSRussian Federation52:31+6:305:05
18Aleksandr DurnovRUSRussian Federation52:52+6:515:07
18Dmitriy ShalakhinRUSRussian Federation52:52+6:515:07
20Rinat MinnullinRUSRussian Federation52:57+6:565:08
21Sergey OlennikovRUSRussian Federation54:08+8:075:15
22Denis GolovinRUSRussian Federation55:37+9:365:23
23Timur KhusnutdinovRUSRussian Federation55:49+9:485:25
24Timofey PozdeevRUSRussian Federation57:58+11:575:37
25Andrey BelovRUSRussian Federation58:27+12:265:40
26Aleksandr BorevichRUSRussian Federation58:45+12:445:42
27Konstantin KartavtsevRUSRussian Federation59:43+13:425:47
28Dmitry SofronovRUSRussian Federation1:00:15+14:145:50
29Dmitriy PersinRUSRussian Federation1:01:07+15:065:56
30Ivan KuzminRUSRussian Federation1:01:27+15:265:57
31Vlad KashirinRUSRussian Federation1:02:51+16:506:06
32Aleksey NosovRUSRussian Federation1:03:56+17:556:12
33Aleksey MilyutinRUSRussian Federation1:04:17+18:166:14
34Leonid GrigorovRUSRussian Federation1:04:18+18:176:14
35Sergey ChernihRUSRussian Federation1:05:11+19:106:19
36Timofey GeraskoRUSRussian Federation1:05:33+19:326:21
37Dmitriy PatrinRUSRussian Federation1:06:25+20:246:26
38Sergey FesenkoRUSRussian Federation1:09:01+23:006:42
39Dmitriy PodgorodeckiyRUSRussian Federation1:14:43+28:427:15
40Danil SanarovRUSRussian Federation1:14:50+28:497:15
41Renat ZharmuhambetovRUSRussian Federation1:15:49+29:487:21
42Artem PetrovRUSRussian Federation1:21:07+35:067:52
43Roman AnischenkoRUSRussian Federation1:24:08+38:078:10
44Nikolay BorisovRUSRussian Federation1:24:20+38:198:11
45Pavel IpatovRUSRussian Federation1:24:59+38:588:15
46Evgeniy VoronkoRUSRussian Federation1:26:52+40:518:26
47Dmitriy PopovRUSRussian Federation1:34:40+48:399:11
48Dmitriy FedanRUSRussian Federation1:51:43+1:05:4210:50
49Sergey ShalinRUSRussian Federationdid not finish

Women

8 200 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Polina FrolovaRUSRussian Federation41:545:06
2Iuliia TarasenkoRUSRussian Federation42:17+0:235:09
3Mariya KechkinaRUSRussian Federation42:21+0:275:09
4Kseniya TretyakovaRUSRussian Federation44:04+2:105:22
5Natalya KozlovaRUSRussian Federation44:48+2:545:27
6Anastasiya NeverovaRUSRussian Federation44:52+2:585:28
7Tatyana OborinaRUSRussian Federation45:11+3:175:30
8Natalya IgnatovaRUSRussian Federation46:51+4:575:42
9Anna KhudikRUSRussian Federation47:28+5:345:47
10Anastasiya SvirRUSRussian Federation47:50+5:565:50
11Natalia NaumovaRUSRussian Federation48:55+7:015:57
12Veronika KortylevaRUSRussian Federation48:55+7:015:57
13Darya KobzarenkoRUSRussian Federation49:13+7:196:00
14Daria RogovRUSRussian Federation51:05+9:116:13
15Alyona TrapeznikovaRUSRussian Federation52:43+10:496:25
16Anastasiya SyuzevaRUSRussian Federation52:58+11:046:27
17Elizaveta MoiseenkoRUSRussian Federation55:50+13:566:48
18Mariya ShapovalovaRUSRussian Federation55:51+13:576:48
19Aleksandra ChepchugovaRUSRussian Federation55:54+14:006:49
20Mariya FesenkoRUSRussian Federation56:38+14:446:54
21Nadejda PozdyshevaRUSRussian Federation57:44+15:507:02
22Galina BraginaRUSRussian Federation59:43+17:497:16
23Olga TimofeevaRUSRussian Federation1:00:15+18:217:20
24Julia RumyantsevRUSRussian Federation1:04:40+22:467:53
25Tatyana MordovinaRUSRussian Federation1:10:03+28:098:32
26Natalya BatalcevaRUSRussian Federation1:13:31+31:378:57
27Anna AnisimovaRUSRussian Federation1:13:41+31:478:59
28Polina ZenkovaRUSRussian Federation1:22:36+40:4210:04
29Lidiya DobrovaRUSRussian Federation1:23:10+41:1610:08
30Juliya JurinovaRUSRussian Federation1:26:03+44:0910:29
31Darya ZenkovaRUSRussian Federation1:28:07+46:1310:44
32Alesya LivanovaRUSRussian Federation1:40:09+58:1512:12
33Olesya ZakharovaRUSRussian Federationdid not finish
34Tatiana VlasovaRUSRussian Federationdid not finish
35Irina EgitovaRUSRussian Federationdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org