International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 26 April 2015

Alfta-Ösa Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Josefine EngströmW21E1 (77)45:39+8:319:02

Alfta-Ösa Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Galina VinogradovaW21E1 (77)51:57+14:4910:17

Alfta-Ösa Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Sara EskilssonW21E1 (77)54:46+17:3810:50

Angelniemen Ankkuri

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sanni KiveläW21E1 (77)43:24+6:168:35
56Mikko SirenM21E1 (84)43:38+10:067:45

Ärla Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Rudolfs ZernisM21E1 (84)40:10+6:387:08

Ärla Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Emil AnderssonM21E1 (84)42:58+9:267:38

Ärla Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Robbin KantarpM21E1 (84)48:25+14:538:36

Ärla Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Susen LöschW21E1 (77)53:04+15:5610:30

Ärla Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Lovisa Onsbring GustafsonW21E1 (77)1:17:25+40:1715:19

Attunda Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Oskar DanielsM21E1 (84)42:55+9:237:38

Badenoch and Strathspey OC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Jessica TullieW21E1 (77)47:01+9:539:18
74James TullieM21E1 (84)50:53+17:219:03

CopenhagenO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Masha SemakW21E1 (77)53:33+16:2510:36

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tue LassenM21E1 (84)37:16+3:446:37

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Christian BobachM21E1 (84)41:02+7:307:18

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Søren SchwartzM21E1 (84)41:03+7:317:18

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Andreas Hougaard BoesenM21E1 (84)47:57+14:258:31

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Jonas MuntheM21E1 (84)52:53+19:219:24

Dansk Orienteringsforbund

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Søren BobachM21E1 (84)did not start

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ida BobachW21E1 (77)40:39+3:318:02

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ane LindeW21E1 (77)48:50+11:429:40

Dansk Orienteringsforbund

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Mette HjerrildW21E1 (77)1:05:37+28:2912:59

Dansk Orienteringsforbund

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maja AlmW21E1 (77)did not start

Eksjö Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Marco SeppiM21E1 (84)48:58+15:268:42

Eksjö Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Therese KlintbergW21E1 (77)52:30+15:2210:23

Eksjö Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Michala GuizzardiW21E1 (77)55:21+18:1310:57

Falköpings AIK Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sara HagströmW21E1 (77)43:30+6:228:36

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Johan RunessonM21E1 (84)38:30+4:586:51

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Ola MartnerM21E1 (84)38:33+5:016:51

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Raffael HuberM21E1 (84)40:14+6:427:09

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Mikael EliassonM21E1 (84)47:25+13:538:26

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anna ForsbergW21E1 (77)43:41+6:338:39

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Viktoria ErnstssonW21E1 (77)45:51+8:439:04

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Anna WallinW21E1 (77)50:33+13:2510:00

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Frida NeroW21E1 (77)51:37+14:2910:13

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Kristine BergliaW21E1 (77)52:32+15:2410:24

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Emma BergmanW21E1 (77)53:09+16:0110:31

Hagaby Gymnastik O IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Martin RegbornM21E1 (84)40:36+7:047:13

Halden SK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Jarkko HuovilaM21E1 (84)40:00+6:287:07
46Fredric PortinM21E1 (84)42:19+8:477:31
55Marcus MillegårdM21E1 (84)43:26+9:547:43

Halmstad Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Kalle JohanssonM21E1 (84)56:23+22:5110:01

Hellas Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tanja RyabkinaW21E1 (77)45:00+7:528:54

Hestra Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Lovisa HanssonW21E1 (77)1:02:23+25:1512:21

Idrottsklubben Hakarpspojkarna

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Joakim HederskogM21E1 (84)41:46+8:147:25
44Hanna PalmW21E1 (77)53:38+16:3010:37
44Oskar LjungqvistM21E1 (84)42:07+8:357:29
48Ludwig LjungqvistM21E1 (84)42:42+9:107:35
52Elna ForsbergW21E1 (77)55:32+18:2410:59
75Markus HederskogM21E1 (84)51:33+18:019:10
Davis DislersM21E1 (84)mispunched

IF Femman

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Julia BjörkstrandW21E1 (77)59:46+22:3811:50

IFK Göteborg

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Johan HögstrandM21E1 (84)39:14+5:426:58
46Kirsi NurmiW21E1 (77)53:51+16:4310:39
61Simon SmedbergM21E1 (84)45:19+11:478:03
Anna NärhiW21E1 (77)did not start

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Fredrik JohanssonM21E1 (84)36:04+2:326:25

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Filip DahlgrenM21E1 (84)36:16+2:446:27

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Mårten BoströmM21E1 (84)42:00+8:287:28

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anna BachmanW21E1 (77)42:16+5:088:22

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Helena KarlssonW21E1 (77)45:17+8:098:58

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Sarina JenzerW21E1 (77)47:09+10:019:20

IFK Lidingös Skid o Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Matleena BoströmW21E1 (77)1:04:37+27:2912:47

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Roman RyapolovM21E1 (84)40:34+7:027:13

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Johan LindbergM21E1 (84)40:35+7:037:13

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Vojtech KralM21E1 (84)41:10+7:387:19

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Simon HodlerM21E1 (84)46:40+13:088:18

IFK Mora Orienteringsklubb

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Artem PanchenkoM21E1 (84)did not start

IFK Mora Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Olga PanchenkoW21E1 (77)47:55+10:479:29

IFK Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Lukas PetersonM21E1 (84)40:37+7:057:13

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Dmitrij TsvetkovM21E1 (84)40:41+7:097:14

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Olle BoströmM21E1 (84)37:40+4:086:42

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Alain DenzlerM21E1 (84)41:02+7:307:18

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40David BejbomM21E1 (84)41:16+7:447:20

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Emma KlingenbergW21E1 (77)41:14+4:068:09

Järla IF Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Karolin OhlssonW21E1 (77)44:51+7:438:52

Kungälvs Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Frida BrogrenW21E1 (77)50:27+13:199:59

Lahden Suunnistajat-37

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi AnttolainenM21E1 (84)did not start

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Minna KauppiW21E1 (77)mispunched

Långhundra Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Simon JakobssonM21E1 (84)49:11+15:398:45

Långhundra Idrottsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Robin PousetteM21E1 (84)mispunched

Leksands Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Helena JanssonW21E1 (77)37:087:21

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Fredrika VångellW21E1 (77)48:57+11:499:41

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Alva OlssonW21E1 (77)56:53+19:4511:15

Linköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Nicole ScaletW21E1 (77)1:04:02+26:5412:40

Malungs OK Skogsmårdarna

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6David AnderssonM21E1 (84)36:52+3:206:33
57Ewan McCarthyM21E1 (84)44:45+11:137:57

Markbygdens OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Josefin AnderssonW21E1 (77)1:00:58+23:5012:04
70Elin HögstrandW21E1 (77)1:04:44+27:3612:49

MS Parma

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tuulia VibergW21E1 (77)did not start

Nyköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Jens WängdahlM21E1 (84)38:29+4:576:50

Nyköpings Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Kristin HylanderW21E1 (77)57:26+20:1811:22

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Denys ShcherbakovM21E1 (84)39:11+5:396:58

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Gernot KerschbaumerM21E1 (84)39:21+5:497:00

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Niklas OlofssonM21E1 (84)40:58+7:267:17

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Jannie HagårdW21E1 (77)1:00:33+23:2511:59

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Topi PenttinenM21E1 (84)41:47+8:157:26

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Otto SimosasM21E1 (84)47:46+14:148:29

Orienteringklubben Ravinen

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Gustav BergmanM21E1 (84)33:325:58
12Ruslan GlebovM21E1 (84)38:14+4:426:48
59Kalle BergmanM21E1 (84)44:56+11:247:59
78Nick BarrableM21E1 (84)53:12+19:409:27

Orienteringsklubben Denseln

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Olle KaleredM21E1 (84)38:13+4:416:48
13Pavlo UshkvarokM21E1 (84)38:29+4:576:50
25Erik PetterssonM21E1 (84)40:14+6:427:09
53Mathias HallménM21E1 (84)43:08+9:367:40

Orienteringsklubben Hällen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Peter ÖbergM21E1 (84)37:05+3:336:35

Orienteringsklubben Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Lisa RisbyW21E1 (77)59:38+22:3011:48

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Albin RidefeltM21E1 (84)42:09+8:377:30

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Liutauras BileviciusM21E1 (84)mispunched

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rassmus AnderssonM21E1 (84)mispunched

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Inga KazlauskaiteW21E1 (77)50:05+12:579:55

Orienteringsklubben Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Annika BjörkW21E1 (77)53:37+16:2910:37

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Oleksandr KratovM21E1 (84)37:04+3:326:35

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Michal KrajcikM21E1 (84)46:43+13:118:18

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Nadiya VolynskaW21E1 (77)43:59+6:518:42

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Paulina FaronW21E1 (77)54:54+17:4610:52

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Olena  PitirimovaW21E1 (77)57:29+20:2111:22

Orienteringsklubben Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Daria LajnW21E1 (77)57:41+20:3311:25

Orienteringsklubben Roxen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ida DalhammerW21E1 (77)mispunched

Orienteringsklubben Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Louise MarkstedtW21E1 (77)47:49+10:419:28

Orienteringsklubben Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Helena MarkstedtW21E1 (77)57:15+20:0711:20

Orienteringsklubben Tisaren

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Lilian ForsgrenW21E1 (77)45:53+8:459:05
47Lovisa PerssonW21E1 (77)54:12+17:0410:43
47Matthias KyburzM21E1 (84)42:40+9:087:35
49Daniel AttåsM21E1 (84)42:44+9:127:36
53Rebecka NylinW21E1 (77)56:23+19:1511:09
54Oskar AndrénM21E1 (84)43:17+9:457:42
77Anton HallorM21E1 (84)53:02+19:309:26

Orienteringsklubben Tyr

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Linda TakeW21E1 (77)1:00:13+23:0511:55
72Sofie GustavssonW21E1 (77)1:13:12+36:0414:29
Malin LeanderssonW21E1 (77)mispunched

Orienteringsklubben Vilse 87

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Ellinor TjernlundW21E1 (77)52:22+15:1410:22
58Josefin TjernlundW21E1 (77)57:39+20:3111:24

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Eveliina HirvonenW21E1 (77)49:03+11:559:42

Rehns Bandyklubb

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Liga ValdmaneW21E1 (77)52:03+14:5510:18
50Jesper LysellM21E1 (84)42:46+9:147:36
60Dmitrii PoliakovM21E1 (84)45:09+11:378:02

Sävedalens AIK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Maria MagnussonW21E1 (77)44:37+7:298:50
45Amilia BjörklundW21E1 (77)53:42+16:3410:38

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Sofia HaajanenW21E1 (77)45:24+8:168:59

SK Uusi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jannina GustafssonW21E1 (77)mispunched

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jonas LeanderssonM21E1 (84)36:13+2:416:26

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Ralph StreetM21E1 (84)40:25+6:537:11

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Eric BörjeskogM21E1 (84)40:32+7:007:12

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Piotr ParfianowiczM21E1 (84)47:33+14:018:27

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jakob EnmarkM21E1 (84)mispunched

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jana KnapováW21E1 (77)46:53+9:459:17

Södertälje-Nykvarn Orienteringsförening

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Frida Jönsson HellstadiusW21E1 (77)47:43+10:359:26

Stora Tuna Orienteringsklubb

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Julia GrossW21E1 (77)45:11+8:038:56
19Joakim SvenskM21E1 (84)39:02+5:306:56
33Emil SvenskM21E1 (84)40:40+7:087:14
62Anton SjökvistM21E1 (84)45:46+12:148:08
63Markus LangM21E1 (84)46:04+12:328:11
Ivan SirakovM21E1 (84)did not start

Sundsvalls Orienteringsklubb

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Johanna BergmanW21E1 (77)55:06+17:5810:54
63Annika CarlbergW21E1 (77)1:00:06+22:5811:54

Täby Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Daniel HájekM21E1 (84)38:54+5:226:55

Täby Orienteringsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Christina Lövald HellbergW21E1 (77)52:19+15:1110:21

Tampereen Pyrintö

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Saila KinniW21E1 (77)39:31+2:237:49
6Venla NiemiW21E1 (77)42:31+5:238:25
58Severi KymäläinenM21E1 (84)44:52+11:207:59

Tullinge Sportklubb

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andreas KyburzM21E1 (84)36:12+2:406:26
39Johanna LönnkvistW21E1 (77)52:34+15:2610:24
73Johan KärrströmM21E1 (84)50:18+16:468:57

Vänersborgs Skidklubb

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rickard BörjessonM21E1 (84)did not start

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Tero FöhrM21E1 (84)38:40+5:086:52

Vittjärvs Idrottsklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Amanda HolmgrenW21E1 (77)1:00:05+22:5711:53

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org