International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 26 April 2015

M21E1

5 620 m, 84 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOrienteringklubben RavinenSweden33:325:58
2Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbSweden36:04+2:326:25
3Andreas KyburzTullinge SportklubbSwitzerland36:12+2:406:26
4Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSweden36:13+2:416:26
5Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbSweden36:16+2:446:27
6David AnderssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden36:52+3:206:33
7Oleksandr KratovOrienteringsklubben OrionUkraine37:04+3:326:35
8Peter ÖbergOrienteringsklubben HällenSweden37:05+3:336:35
9Tue LassenDansk OrienteringsforbundDenmark37:16+3:446:37
10Olle BoströmJärla IF OrienteringsklubbSweden37:40+4:086:42
11Olle KaleredOrienteringsklubben DenselnSweden38:13+4:416:48
12Ruslan GlebovOrienteringklubben RavinenUkraine38:14+4:426:48
13Jens WängdahlNyköpings OrienteringsklubbSweden38:29+4:576:50
13Pavlo UshkvarokOrienteringsklubben DenselnUkraine38:29+4:576:50
15Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden38:30+4:586:51
16Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden38:33+5:016:51
17Tero FöhrVehkalahden VeikotFinland38:40+5:086:52
18Daniel HájekTäby OrienteringsklubbCzech Republic38:54+5:226:55
19Joakim SvenskStora Tuna OrienteringsklubbSweden39:02+5:306:56
20Denys ShcherbakovOK Pan-KristianstadUkraine39:11+5:396:58
21Johan HögstrandIFK GöteborgSweden39:14+5:426:58
22Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria39:21+5:497:00
23Jarkko HuovilaHalden SKFinland40:00+6:287:07
24Rudolfs ZernisÄrla IdrottsföreningLatvia40:10+6:387:08
25Erik PetterssonOrienteringsklubben DenselnSweden40:14+6:427:09
25Raffael HuberGöteborg-Majorna OKSwitzerland40:14+6:427:09
27Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningGreat Britain40:25+6:537:11
28Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSweden40:32+7:007:12
29Roman RyapolovIFK Mora OrienteringsklubbRussian Federation40:34+7:027:13
30Johan LindbergIFK Mora OrienteringsklubbSweden40:35+7:037:13
31Martin RegbornHagaby Gymnastik O IFSweden40:36+7:047:13
32Lukas PetersonIFK UmeåSweden40:37+7:057:13
33Emil SvenskStora Tuna OrienteringsklubbSweden40:40+7:087:14
34Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-VoimaRussian Federation40:41+7:097:14
35Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadSweden40:58+7:267:17
36Christian BobachDansk OrienteringsforbundDenmark41:02+7:307:18
36Alain DenzlerJärla IF OrienteringsklubbSwitzerland41:02+7:307:18
38Søren SchwartzDansk OrienteringsforbundDenmark41:03+7:317:18
39Vojtech KralIFK Mora OrienteringsklubbCzech Republic41:10+7:387:19
40David BejbomJärla IF OrienteringsklubbSweden41:16+7:447:20
41Joakim HederskogIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden41:46+8:147:25
42Topi PenttinenOK TrianFinland41:47+8:157:26
43Mårten BoströmIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbFinland42:00+8:287:28
44Oskar LjungqvistIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden42:07+8:357:29
45Albin RidefeltOrienteringsklubben LinnéSweden42:09+8:377:30
46Fredric PortinHalden SKFinland42:19+8:477:31
47Matthias KyburzOrienteringsklubben TisarenSwitzerland42:40+9:087:35
48Ludwig LjungqvistIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden42:42+9:107:35
49Daniel AttåsOrienteringsklubben TisarenSweden42:44+9:127:36
50Jesper LysellRehns BandyklubbSweden42:46+9:147:36
51Oskar DanielsAttunda OrienteringsklubbSweden42:55+9:237:38
52Emil AnderssonÄrla IdrottsföreningSweden42:58+9:267:38
53Mathias HallménOrienteringsklubben DenselnSweden43:08+9:367:40
54Oskar AndrénOrienteringsklubben TisarenSweden43:17+9:457:42
55Marcus MillegårdHalden SKSweden43:26+9:547:43
56Mikko SirenAngelniemen AnkkuriFinland43:38+10:067:45
57Ewan McCarthyMalungs OK SkogsmårdarnaGreat Britain44:45+11:137:57
58Severi KymäläinenTampereen PyrintöFinland44:52+11:207:59
59Kalle BergmanOrienteringklubben RavinenSweden44:56+11:247:59
60Dmitrii PoliakovRehns BandyklubbRussian Federation45:09+11:378:02
61Simon SmedbergIFK GöteborgSweden45:19+11:478:03
62Anton SjökvistStora Tuna OrienteringsklubbSweden45:46+12:148:08
63Markus LangStora Tuna OrienteringsklubbAustria46:04+12:328:11
64Simon HodlerIFK Mora OrienteringsklubbSwitzerland46:40+13:088:18
65Michal KrajcikOrienteringsklubben OrionSlovakia46:43+13:118:18
66Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden47:25+13:538:26
67Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningPoland47:33+14:018:27
68Otto SimosasOK TrianFinland47:46+14:148:29
69Andreas Hougaard BoesenDansk OrienteringsforbundDenmark47:57+14:258:31
70Robbin KantarpÄrla IdrottsföreningSweden48:25+14:538:36
71Marco SeppiEksjö Skid o OrienteringsklubbItaly48:58+15:268:42
72Simon JakobssonLånghundra IdrottsföreningSweden49:11+15:398:45
73Johan KärrströmTullinge SportklubbSweden50:18+16:468:57
74James TullieBadenoch and Strathspey OCGreat Britain50:53+17:219:03
75Markus HederskogIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden51:33+18:019:10
76Jonas MuntheDansk OrienteringsforbundDenmark52:53+19:219:24
77Anton HallorOrienteringsklubben TisarenSweden53:02+19:309:26
78Nick BarrableOrienteringklubben RavinenGreat Britain53:12+19:409:27
79Kalle JohanssonHalmstad OrienteringsklubbSweden56:23+22:5110:01
Robin PousetteLånghundra IdrottsföreningSwedenmispunched
Liutauras BileviciusOrienteringsklubben LinnéLithuaniamispunched
Davis DislersIdrottsklubben HakarpspojkarnaLatviamispunched
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSwedenmispunched
Rassmus AnderssonOrienteringsklubben LinnéSwedenmispunched
Rickard BörjessonVänersborgs SkidklubbSwedendid not start
Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finlanddid not start
Artem PanchenkoIFK Mora OrienteringsklubbUkrainedid not start
Ivan SirakovStora Tuna OrienteringsklubbBulgariadid not start
Søren BobachDansk OrienteringsforbundDenmarkdid not start

W21E1

5 050 m, 77 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Helena JanssonLeksands OrienteringsklubbSweden37:087:21
2Saila KinniTampereen PyrintöFinland39:31+2:237:49
3Ida BobachDansk OrienteringsforbundDenmark40:39+3:318:02
4Emma KlingenbergJärla IF OrienteringsklubbDenmark41:14+4:068:09
5Anna BachmanIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbSweden42:16+5:088:22
6Venla NiemiTampereen PyrintöFinland42:31+5:238:25
7Sanni KiveläAngelniemen AnkkuriFinland43:24+6:168:35
8Sara HagströmFalköpings AIK OrienteringsklubbSweden43:30+6:228:36
9Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden43:41+6:338:39
10Nadiya VolynskaOrienteringsklubben OrionUkraine43:59+6:518:42
11Maria MagnussonSävedalens AIKSweden44:37+7:298:50
12Karolin OhlssonJärla IF OrienteringsklubbSweden44:51+7:438:52
13Tanja RyabkinaHellas OrienteringsklubbRussian Federation45:00+7:528:54
14Julia GrossStora Tuna OrienteringsklubbSwitzerland45:11+8:038:56
15Helena KarlssonIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbSweden45:17+8:098:58
16Sofia HaajanenSK PohjantähtiFinland45:24+8:168:59
17Josefine EngströmAlfta-Ösa OrienteringsklubbSweden45:39+8:319:02
18Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden45:51+8:439:04
19Lilian ForsgrenOrienteringsklubben TisarenSweden45:53+8:459:05
20Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningCzech Republic46:53+9:459:17
21Jessica TullieBadenoch and Strathspey OCGreat Britain47:01+9:539:18
22Sarina JenzerIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbSwitzerland47:09+10:019:20
23Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSweden47:43+10:359:26
24Louise MarkstedtOrienteringsklubben SödertörnSweden47:49+10:419:28
25Olga PanchenkoIFK Mora OrienteringsklubbUkraine47:55+10:479:29
26Ane LindeDansk OrienteringsforbundDenmark48:50+11:429:40
27Fredrika VångellLinköpings OrienteringsklubbSweden48:57+11:499:41
28Eveliina HirvonenPaimion RastiFinland49:03+11:559:42
29Inga KazlauskaiteOrienteringsklubben LinnéLithuania50:05+12:579:55
30Frida BrogrenKungälvs OrienteringsklubbSweden50:27+13:199:59
31Anna WallinGöteborg-Majorna OKSweden50:33+13:2510:00
32Frida NeroGöteborg-Majorna OKSweden51:37+14:2910:13
33Galina VinogradovaAlfta-Ösa OrienteringsklubbRussian Federation51:57+14:4910:17
34Liga ValdmaneRehns BandyklubbLatvia52:03+14:5510:18
35Christina Lövald HellbergTäby OrienteringsklubbNorway52:19+15:1110:21
36Ellinor TjernlundOrienteringsklubben Vilse 87Sweden52:22+15:1410:22
37Therese KlintbergEksjö Skid o OrienteringsklubbSweden52:30+15:2210:23
38Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKNorway52:32+15:2410:24
39Johanna LönnkvistTullinge SportklubbSweden52:34+15:2610:24
40Susen LöschÄrla IdrottsföreningGermany53:04+15:5610:30
41Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden53:09+16:0110:31
42Masha SemakCopenhagenOUkraine53:33+16:2510:36
43Annika BjörkOrienteringsklubben LinnéSweden53:37+16:2910:37
44Hanna PalmIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden53:38+16:3010:37
45Amilia BjörklundSävedalens AIKSweden53:42+16:3410:38
46Kirsi NurmiIFK GöteborgFinland53:51+16:4310:39
47Lovisa PerssonOrienteringsklubben TisarenSweden54:12+17:0410:43
48Sara EskilssonAlfta-Ösa OrienteringsklubbSweden54:46+17:3810:50
49Paulina FaronOrienteringsklubben OrionPoland54:54+17:4610:52
50Johanna BergmanSundsvalls OrienteringsklubbSweden55:06+17:5810:54
51Michala GuizzardiEksjö Skid o OrienteringsklubbItaly55:21+18:1310:57
52Elna ForsbergIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden55:32+18:2410:59
53Rebecka NylinOrienteringsklubben TisarenSweden56:23+19:1511:09
54Alva OlssonLinköpings OrienteringsklubbSweden56:53+19:4511:15
55Helena MarkstedtOrienteringsklubben SödertörnSweden57:15+20:0711:20
56Kristin HylanderNyköpings OrienteringsklubbSweden57:26+20:1811:22
57Olena  PitirimovaOrienteringsklubben OrionUkraine57:29+20:2111:22
58Josefin TjernlundOrienteringsklubben Vilse 87Sweden57:39+20:3111:24
59Daria LajnOrienteringsklubben OrionPoland57:41+20:3311:25
60Lisa RisbyOrienteringsklubben KåreSweden59:38+22:3011:48
61Julia BjörkstrandIF FemmanFinland59:46+22:3811:50
62Amanda HolmgrenVittjärvs IdrottsklubbSweden1:00:05+22:5711:53
63Annika CarlbergSundsvalls OrienteringsklubbSweden1:00:06+22:5811:54
64Linda TakeOrienteringsklubben TyrSweden1:00:13+23:0511:55
65Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden1:00:33+23:2511:59
66Josefin AnderssonMarkbygdens OKSweden1:00:58+23:5012:04
67Lovisa HanssonHestra IdrottsföreningSweden1:02:23+25:1512:21
68Nicole ScaletLinköpings OrienteringsklubbItaly1:04:02+26:5412:40
69Matleena BoströmIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbFinland1:04:37+27:2912:47
70Elin HögstrandMarkbygdens OKSweden1:04:44+27:3612:49
71Mette HjerrildDansk OrienteringsforbundDenmark1:05:37+28:2912:59
72Sofie GustavssonOrienteringsklubben TyrSweden1:13:12+36:0414:29
73Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IdrottsföreningSweden1:17:25+40:1715:19
Ida DalhammerOrienteringsklubben RoxenSwedenmispunched
Malin LeanderssonOrienteringsklubben TyrSwedenmispunched
Jannina GustafssonSK UusiFinlandmispunched
Minna KauppiLahden Suunnistajat-37Finlandmispunched
Anna NärhiIFK GöteborgFinlanddid not start
Tuulia VibergMS ParmaFinlanddid not start
Maja AlmDansk OrienteringsforbundDenmarkdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org