Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 25 April 2015

M21E1

16 020 m, 81 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 1:43:20 6:27
2 Gustav Bergman OK Ravinen 1:45:04 +1:44 6:33
3 Matthias Kyburz OK Tisaren 1:46:06 +2:46 6:37
4 Olle Boström Järla Orientering 1:49:48 +6:28 6:51
5 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 1:50:00 +6:40 6:51
6 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 1:50:01 +6:41 6:52
7 Joakim Svensk Stora Tuna OK 1:50:18 +6:58 6:53
8 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 1:51:38 +8:18 6:58
9 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 1:51:52 +8:32 6:58
10 Fredric Portin Halden SK 1:52:05 +8:45 6:59
11 Dmitrij Tsvetkov Ikaalisten Nouseva-Voima 1:52:57 +9:37 7:03
12 Rudolfs Zernis Ärla IF 1:53:37 +10:17 7:05
13 Marcus Millegård Halden SK 1:53:56 +10:36 7:06
14 Tue Lassen Dansk Orienteringsforbund 1:54:04 +10:44 7:07
15 Andreas Kyburz Tullinge SK 1:54:16 +10:56 7:07
16 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 1:54:17 +10:57 7:08
17 Emil Svensk Stora Tuna OK 1:54:23 +11:03 7:08
18 Mikko Siren Angelniemen Ankkuri 1:54:34 +11:14 7:09
19 Vojtech Kral IFK Mora OK 1:54:43 +11:23 7:09
20 Denys Shcherbakov OK Pan-Kristianstad 1:55:04 +11:44 7:10
21 Johan Högstrand IFK Göteborg 1:55:39 +12:19 7:13
22 Martin Regborn Hagaby GOIF 1:57:50 +14:30 7:21
23 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 1:58:23 +15:03 7:23
24 Ralph Street Södertälje-Nykvarn OF 1:58:25 +15:05 7:23
25 Jesper Lysell Rehns BK 1:59:17 +15:57 7:26
26 Rassmus Andersson OK Linné 1:59:20 +16:00 7:26
27 David Bejbom Järla Orientering 1:59:59 +16:39 7:29
28 Daniel Hájek Täby OK 2:00:05 +16:45 7:29
29 Mathias Hallmén OK Denseln 2:00:28 +17:08 7:31
30 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 2:00:31 +17:11 7:31
31 Daniel Attås OK Tisaren 2:01:19 +17:59 7:34
32 Jarkko Huovila Halden SK 2:01:26 +18:06 7:34
33 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 2:01:43 +18:23 7:35
34 Robbin Kantarp Ärla IF 2:02:01 +18:41 7:36
35 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 2:02:45 +19:25 7:39
36 Mateusz Wenslaw OK Orion 2:03:28 +20:08 7:42
37 Erik Boman Gävle OK 2:03:43 +20:23 7:43
38 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 2:03:47 +20:27 7:43
39 Alain Denzler Järla Orientering 2:04:09 +20:49 7:44
40 Ewan McCarthy Malungs OK Skogsmårdarna 2:04:45 +21:25 7:47
41 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 2:06:00 +22:40 7:51
42 Topi Penttinen OK Trian 2:06:19 +22:59 7:53
43 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 2:08:06 +24:46 7:59
44 Otto Simosas OK Trian 2:08:08 +24:48 7:59
45 Jonas Engström OK Hällen 2:08:11 +24:51 8:00
46 Patrik Lind Ärla IF 2:08:40 +25:20 8:01
47 Kalle Bergman OK Ravinen 2:08:43 +25:23 8:02
48 Artem Panchenko IFK Mora OK 2:09:10 +25:50 8:03
49 Erik Pettersson OK Denseln 2:09:44 +26:24 8:05
50 Niklas Aldén OK Linné 2:09:56 +26:36 8:06
51 Oskar Daniels Attunda OK 2:10:44 +27:24 8:09
52 Mikael Andersson Linköpings OK 2:11:02 +27:42 8:10
53 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 2:11:07 +27:47 8:11
54 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 2:12:54 +29:34 8:17
55 Oskar Andrén OK Tisaren 2:14:05 +30:45 8:22
56 Lukas Peterson IFK Umeå 2:14:41 +31:21 8:24
57 David Lingfors OK Linné 2:14:44 +31:24 8:24
58 Markus Lang Stora Tuna OK 2:14:56 +31:36 8:25
59 Samuel Keller Nyköpings OK 2:15:25 +32:05 8:27
60 Martin Larsson Hestra IF 2:15:47 +32:27 8:28
61 Martin Ahlberger Hestra IF 2:16:20 +33:00 8:30
62 Dmitrii Poliakov Rehns BK 2:18:04 +34:44 8:37
63 Nick Barrable OK Ravinen 2:18:36 +35:16 8:39
64 Michal Krajcik OK Orion 2:21:14 +37:54 8:48
65 Eskil Schøning OK Pan Århus 2:22:09 +38:49 8:52
66 Marco Seppi Eksjö SOK 2:22:53 +39:33 8:55
67 Guy Sabo OK Orion 2:36:25 +53:05 9:45
Emil Andersson Ärla IF mispunched
Johan Strand Göteborg-Majorna OK mispunched
Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna mispunched
James Tullie Badenoch and Strathspey OC mispunched
Andreas Hougaard Boesen Dansk Orienteringsforbund mispunched
Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF mispunched
Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö mispunched
Christian Bobach Dansk Orienteringsforbund mispunched
Ivan Sirakov Stora Tuna OK mispunched
Raffael Huber Göteborg-Majorna OK mispunched
Søren Bobach Dansk Orienteringsforbund mispunched
Tero Föhr Vehkalahden Veikot mispunched
Johan Runesson Göteborg-Majorna OK mispunched
Oleksandr Kratov OK Orion mispunched
Tomas Hallmén OK Tisaren did not start
Rickard Börjesson Vänersborgs SK did not start
Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37 did not start
Thor Nørskov IFK Göteborg did not start
Fredrik Mattsson OK Kåre cancelled
Josef Nordlund OK Linné cancelled
Andrey Baryshnikov Rehns BK cancelled
Erik Classon OK Orinto cancelled
Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF cancelled

W21E1

11 270 m, 77 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Emma Klingenberg Järla Orientering 1:36:23 8:33
2 Tanja Ryabkina Hellas Orientering 1:36:51 +0:28 8:35
3 Emma Johansson Domnarvets GOIF 1:37:01 +0:38 8:36
4 Ida Bobach Dansk Orienteringsforbund 1:37:27 +1:04 8:38
5 Sara Hagström Falköpings AIK OK 1:37:42 +1:19 8:40
5 Minna Kauppi Lahden Suunnistajat-37 1:37:42 +1:19 8:40
7 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 1:38:16 +1:53 8:43
8 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 1:38:37 +2:14 8:45
9 Saila Kinni Tampereen Pyrintö 1:39:07 +2:44 8:47
10 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 1:39:38 +3:15 8:50
11 Venla Niemi Tampereen Pyrintö 1:39:54 +3:31 8:51
12 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 1:40:04 +3:41 8:52
13 Karolin Ohlsson Järla Orientering 1:40:24 +4:01 8:54
14 Julia Gross Stora Tuna OK 1:40:37 +4:14 8:55
15 Kirsi Nurmi IFK Göteborg 1:41:13 +4:50 8:58
16 Nadiya Volynska OK Orion 1:42:28 +6:05 9:05
17 Sofia Haajanen SK Pohjantähti 1:43:04 +6:41 9:08
18 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 1:43:54 +7:31 9:13
19 Sarina Jenzer IFK Lidingö SOK 1:44:11 +7:48 9:14
20 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 1:45:28 +9:05 9:21
21 Fredrika Vångell Linköpings OK 1:46:53 +10:30 9:29
22 Galina Vinogradova Alfta-Ösa OK 1:46:56 +10:33 9:29
23 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 1:49:15 +12:52 9:41
24 Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri 1:49:32 +13:09 9:43
25 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 1:49:47 +13:24 9:44
26 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 1:49:53 +13:30 9:45
27 Jana Knapová Södertälje-Nykvarn OF 1:50:16 +13:53 9:47
28 Inga Kazlauskaite OK Linné 1:50:18 +13:55 9:47
29 Anna Närhi IFK Göteborg 1:50:37 +14:14 9:48
30 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 1:51:05 +14:42 9:51
31 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 1:51:08 +14:45 9:51
32 Kristine Berglia Göteborg-Majorna OK 1:51:11 +14:48 9:51
33 Maria Magnusson Sävedalens AIK 1:51:26 +15:03 9:53
34 Johanna Hulkkonen SK Uusi 1:51:36 +15:13 9:54
35 Jessica Tullie Badenoch and Strathspey OC 1:52:07 +15:44 9:56
36 Paulina Faron OK Orion 1:52:09 +15:46 9:57
37 Julia Björkstrand IF Femman 1:52:54 +16:31 10:01
38 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 1:53:32 +17:09 10:04
39 Ane Linde Dansk Orienteringsforbund 1:54:08 +17:45 10:07
40 Johanna Bergman Sundsvalls OK 1:54:17 +17:54 10:08
41 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 1:54:23 +18:00 10:08
42 Alva Olsson Linköpings OK 1:54:51 +18:28 10:11
43 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 1:55:36 +19:13 10:15
44 Jannina Gustafsson SK Uusi 1:55:42 +19:19 10:15
45 Anna Wallin Göteborg-Majorna OK 1:55:43 +19:20 10:16
46 Frida Nero Göteborg-Majorna OK 1:57:14 +20:51 10:24
47 Helene Söderlund IFK Mora OK 1:57:26 +21:03 10:25
48 Lovisa Persson OK Tisaren 1:57:51 +21:28 10:27
49 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 1:59:01 +22:38 10:33
50 Jennie Andersson Halden SK 1:59:05 +22:42 10:33
51 Rebecka Nylin OK Tisaren 1:59:16 +22:53 10:34
52 Louise Markstedt OK Södertörn 1:59:40 +23:17 10:37
53 Christina Lövald Hellberg Täby OK 1:59:58 +23:35 10:38
54 Daria Lajn OK Orion 2:00:42 +24:19 10:42
55 Kristin Hylander Nyköpings OK 2:01:18 +24:55 10:45
56 Linda Take OK Tyr 2:02:03 +25:40 10:49
57 Liga Valdmane Rehns BK 2:02:31 +26:08 10:52
58 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 2:03:24 +27:01 10:56
58 Olena  Pitirimova OK Orion 2:03:24 +27:01 10:56
60 Emma Andersson Sävedalens AIK 2:04:00 +27:37 11:00
61 Lovisa Hansson Hestra IF 2:04:23 +28:00 11:02
62 Evgeniya Ryapolova IFK Mora OK 2:08:27 +32:04 11:23
63 Annika Björk OK Linné 2:08:44 +32:21 11:25
64 Maja Pettersson OK Dacke 2:12:55 +36:32 11:47
65 Nicole Scalet Linköpings OK 2:16:59 +40:36 12:09
66 Mette Hjerrild Dansk Orienteringsforbund 2:17:37 +41:14 12:12
67 Anna Maria Roubert Växjö OK 2:17:55 +41:32 12:14
68 Matleena Boström IFK Lidingö SOK 2:18:55 +42:32 12:19
69 Resi Rathmann SV Schmalkalden 04 2:21:05 +44:42 12:31
70 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 2:24:01 +47:38 12:46
Lovisa Adolfsson OK Denseln mispunched
Agnes Leo Göteborg-Majorna OK mispunched
Moa Enmark Göteborg-Majorna OK mispunched
Eveliina Hirvonen Paimion Rasti mispunched
Michala Guizzardi Eksjö SOK mispunched
Susen Lösch Ärla IF mispunched
Maja Alm Dansk Orienteringsforbund mispunched
Ita Klingenberg Dansk Orienteringsforbund did not start
Tuulia Viberg MS Parma did not start
Johanna Larsson Köping-Kolsva OK cancelled
Matilda Andersson OK Kåre cancelled
Julia Olsson Uddevalla OK cancelled
Marie Pettersson OK Djerf cancelled
Frida Sandberg Säterbygdens OK cancelled
Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad cancelled
Josefine Klintberg Eksjö SOK cancelled
Runa Fremstad Göteborg-Majorna OK cancelled
Lisa Risby OK Kåre cancelled
Riina Kuuselo OK Linné cancelled
Lilian Forsgren OK Tisaren cancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

BML Print
Siven Active Sport
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!