International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 25 April 2015

M21E1

16 020 m, 81 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbSweden1:43:20
2Gustav BergmanOrienteringklubben RavinenSweden1:45:04+1:44
3Matthias KyburzOrienteringsklubben TisarenSwitzerland1:46:06+2:46
4Olle BoströmJärla IF OrienteringsklubbSweden1:49:48+6:28
5Mårten BoströmIFK Lidingös Skid o OrienteringsklubbFinland1:50:00+6:40
6David AnderssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:50:01+6:41
7Joakim SvenskStora Tuna OrienteringsklubbSweden1:50:18+6:58
8Anton SjökvistStora Tuna OrienteringsklubbSweden1:51:38+8:18
9Pavlo UshkvarokOrienteringsklubben DenselnUkraine1:51:52+8:32
10Fredric PortinHalden SKFinland1:52:05+8:45
11Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-VoimaRussian Federation1:52:57+9:37
12Rudolfs ZernisÄrla IdrottsföreningLatvia1:53:37+10:17
13Marcus MillegårdHalden SKSweden1:53:56+10:36
14Tue LassenDansk OrienteringsforbundDenmark1:54:04+10:44
15Andreas KyburzTullinge SportklubbSwitzerland1:54:16+10:56
16Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSweden1:54:17+10:57
17Emil SvenskStora Tuna OrienteringsklubbSweden1:54:23+11:03
18Mikko SirenAngelniemen AnkkuriFinland1:54:34+11:14
19Vojtech KralIFK Mora OrienteringsklubbCzech Republic1:54:43+11:23
20Denys ShcherbakovOK Pan-KristianstadUkraine1:55:04+11:44
21Johan HögstrandIFK GöteborgSweden1:55:39+12:19
22Martin RegbornHagaby Gymnastik O IFSweden1:57:50+14:30
23Davis DislersIdrottsklubben HakarpspojkarnaLatvia1:58:23+15:03
24Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningGreat Britain1:58:25+15:05
25Jesper LysellRehns BandyklubbSweden1:59:17+15:57
26Rassmus AnderssonOrienteringsklubben LinnéSweden1:59:20+16:00
27David BejbomJärla IF OrienteringsklubbSweden1:59:59+16:39
28Daniel HájekTäby OrienteringsklubbCzech Republic2:00:05+16:45
29Mathias HallménOrienteringsklubben DenselnSweden2:00:28+17:08
30Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden2:00:31+17:11
31Daniel AttåsOrienteringsklubben TisarenSweden2:01:19+17:59
32Jarkko HuovilaHalden SKFinland2:01:26+18:06
33Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSweden2:01:43+18:23
34Robbin KantarpÄrla IdrottsföreningSweden2:02:01+18:41
35Andreas JanssonIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden2:02:45+19:25
36Mateusz WenslawOrienteringsklubben OrionPoland2:03:28+20:08
37Erik BomanGävle OrienteringsklubbSweden2:03:43+20:23
38Joakim HederskogIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden2:03:47+20:27
39Alain DenzlerJärla IF OrienteringsklubbSwitzerland2:04:09+20:49
40Ewan McCarthyMalungs OK SkogsmårdarnaGreat Britain2:04:45+21:25
41Oskar LjungqvistIdrottsklubben HakarpspojkarnaSweden2:06:00+22:40
42Topi PenttinenOK TrianFinland2:06:19+22:59
43Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria2:08:06+24:46
44Otto SimosasOK TrianFinland2:08:08+24:48
45Jonas EngströmOrienteringsklubben HällenSweden2:08:11+24:51
46Patrik LindÄrla IdrottsföreningSweden2:08:40+25:20
47Kalle BergmanOrienteringklubben RavinenSweden2:08:43+25:23
48Artem PanchenkoIFK Mora OrienteringsklubbUkraine2:09:10+25:50
49Erik PetterssonOrienteringsklubben DenselnSweden2:09:44+26:24
50Niklas AldénOrienteringsklubben LinnéSweden2:09:56+26:36
51Oskar DanielsAttunda OrienteringsklubbSweden2:10:44+27:24
52Mikael AnderssonLinköpings OrienteringsklubbSweden2:11:02+27:42
53Christian TingströmGöteborg-Majorna OKSweden2:11:07+27:47
54Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningPoland2:12:54+29:34
55Oskar AndrénOrienteringsklubben TisarenSweden2:14:05+30:45
56Lukas PetersonIFK UmeåSweden2:14:41+31:21
57David LingforsOrienteringsklubben LinnéSweden2:14:44+31:24
58Markus LangStora Tuna OrienteringsklubbAustria2:14:56+31:36
59Samuel KellerNyköpings OrienteringsklubbSwitzerland2:15:25+32:05
60Martin LarssonHestra IdrottsföreningSweden2:15:47+32:27
61Martin AhlbergerHestra IdrottsföreningSweden2:16:20+33:00
62Dmitrii PoliakovRehns BandyklubbRussian Federation2:18:04+34:44
63Nick BarrableOrienteringklubben RavinenGreat Britain2:18:36+35:16
64Michal KrajcikOrienteringsklubben OrionSlovakia2:21:14+37:54
65Eskil SchøningOK Pan ÅrhusDenmark2:22:09+38:49
66Marco SeppiEksjö Skid o OrienteringsklubbItaly2:22:53+39:33
67Guy SaboOrienteringsklubben OrionIsrael2:36:25+53:05
Emil AnderssonÄrla IdrottsföreningSwedenmispunched
Johan StrandGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Ludwig LjungqvistIdrottsklubben HakarpspojkarnaSwedenmispunched
James TullieBadenoch and Strathspey OCGreat Britainmispunched
Andreas Hougaard BoesenDansk OrienteringsforbundDenmarkmispunched
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OrienteringsföreningSwedenmispunched
Severi KymäläinenTampereen PyrintöFinlandmispunched
Christian BobachDansk OrienteringsforbundDenmarkmispunched
Ivan SirakovStora Tuna OrienteringsklubbBulgariamispunched
Raffael HuberGöteborg-Majorna OKSwitzerlandmispunched
Søren BobachDansk OrienteringsforbundDenmarkmispunched
Tero FöhrVehkalahden VeikotFinlandmispunched
Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Oleksandr KratovOrienteringsklubben OrionUkrainemispunched
Tomas HallménOrienteringsklubben TisarenSwedendid not start
Rickard BörjessonVänersborgs SkidklubbSwedendid not start
Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finlanddid not start
Thor NørskovIFK GöteborgDenmarkdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World