International Orienteering Federation

Official results for Australian 3-Days Elite Prologue

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Australian 3-Days Elite Prologue
Organisers: Australia / Orienteering South Australia
Date: 3 April 2015

Men

4 200 m, 67 starting competitors
Plac Name Organisation Nationality Time Diff Km time
1 Oscar McNulty Australia Australia 15:11 3:36
2 Ian Lawford Australia Australia 15:42 +0:31 3:44
3 Lachlan Dow Australia Australia 15:48 +0:37 3:45
4 Simon Uppill Australia Australia 15:48 +0:37 3:45
5 Matthew Crane United Kingdom Great Britain 15:49 +0:38 3:45
6 Brodie Nankervis Australia Australia 16:26 +1:15 3:54
7 Patrick Jaffe Australia Australia 16:35 +1:24 3:56
8 Andrew Barnett Australia Australia 16:43 +1:32 3:58
9 Tobias Svarer Denmark Denmark 17:12 +2:01 4:05
10 Ashley Nankervis Australia Australia 17:30 +2:19 4:10
11 Aidan Dawson Australia Australia 17:31 +2:20 4:10
12 Bruce Arthur Australia Australia 17:32 +2:21 4:10
13 Joshua Blatchford Australia Australia 17:36 +2:25 4:11
14 Simeon Burrill Australia Australia 17:46 +2:35 4:13
15 Jarrah Day Australia Australia 17:50 +2:39 4:14
16 Alex Massey Australia Australia 17:57 +2:46 4:16
17 Jim Oeystein Nybraaten Norway Norway 17:57 +2:46 4:16
18 Nicholas Collins Australia Australia 18:11 +3:00 4:19
19 Ricky Thackray Australia Australia 18:17 +3:06 4:21
20 Will Kennedy Australia Australia 18:35 +3:24 4:25
21 Kwok Keung Yeung Hong Kong Hong Kong 18:38 +3:27 4:26
22 Oisin Stronach Australia Australia 18:39 +3:28 4:26
23 Stephen Melhuish Australia Australia 18:41 +3:30 4:26
24 David Brownridge Australia Australia 18:42 +3:31 4:27
25 Lukas Frei Switzerland Switzerland 18:55 +3:44 4:30
26 Sebastian OHalloran Australia Australia 18:55 +3:44 4:30
27 Peter Hobbs Australia Australia 18:59 +3:48 4:31
28 Oliver Mill Australia Australia 19:17 +4:06 4:35
29 Kin Wai Lee Hong Kong Hong Kong 19:19 +4:08 4:35
30 Chi Ko Abdon Cheung Hong Kong Hong Kong 19:20 +4:09 4:36
31 Siu Tung Hui Hong Kong Hong Kong 19:24 +4:13 4:37
32 Lachlan Hallett Australia Australia 19:30 +4:19 4:38
33 Eric Morris Australia Australia 19:40 +4:29 4:40
34 Christopher Naunton Australia Australia 19:45 +4:34 4:42
35 Ewan Barnett Australia Australia 19:55 +4:44 4:44
36 David Tay Australia Australia 19:57 +4:46 4:45
37 Daniel Hill Australia Australia 20:18 +5:07 4:50
38 Simon Rouse Australia Australia 20:25 +5:14 4:51
39 Wing Chung Tam Hong Kong Hong Kong 20:30 +5:19 4:52
40 John Nieuwenhoven Australia Australia 20:33 +5:22 4:53
41 Angus Roberts Australia Australia 20:44 +5:33 4:56
42 Greg Barbour Australia New Zealand 20:50 +5:39 4:57
43 Blair Trewin Australia Australia 20:54 +5:43 4:58
44 Raphael Mak Hong Kong Hong Kong 21:03 +5:52 5:00
45 Brian Wing Young Poon Hong Kong Hong Kong 21:15 +6:04 5:03
46 Tsz Wai Yu Hong Kong Hong Kong 21:19 +6:08 5:04
47 Ben Goonan Australia Australia 21:27 +6:16 5:06
48 Stuart Lawrie Australia Australia 21:37 +6:26 5:08
49 James Sheldon Australia Australia 21:37 +6:26 5:08
50 Lachlan Cherry Australia Australia 21:39 +6:28 5:09
51 Jim Russell Australia Australia 21:40 +6:29 5:09
52 Jemery Day Australia Australia 21:53 +6:42 5:12
53 Richard Goonan Australia Australia 22:21 +7:10 5:19
54 Nicholas Congedi Australia Australia 22:50 +7:39 5:26
55 Lawrence Jones Australia Australia 23:01 +7:50 5:28
56 Conrad Elson Australia Australia 23:15 +8:04 5:32
57 Angus Mills Australia Australia 23:43 +8:32 5:38
58 Hon Chung Hong Kong Hong Kong 24:02 +8:51 5:43
59 Austin Chung Australia Australia 24:58 +9:47 5:56
60 Brodie DobsonKeeffe Australia Australia 26:07 +10:56 6:13
61 Kelly Bertei Australia Australia 26:35 +11:24 6:19
Matt Doyle Australia Australia did not finish
Sam Choi Lam Hong Kong Hong Kong did not finish
Ciaran Lane Australia Australia did not finish
Aidan Tay Australia Australia did not finish
Jake West Australia Australia did not finish
Toby Wilson Australia Australia did not finish

Women

3 600 m, 46 starting competitors
Plac Name Organisation Nationality Time Diff Km time
1 Hanny Allston Australia Australia 14:41 4:04
2 Rachel Effeney Australia Australia 16:10 +1:29 4:29
3 Aislinn Prendergast Australia Australia 16:23 +1:42 4:33
4 Natasha Key Australia Australia 16:34 +1:53 4:36
5 Laurina Neumann Australia Australia 17:06 +2:25 4:45
6 Krystal Neumann Australia Australia 17:16 +2:35 4:47
7 Anna Sheldon Australia Australia 17:27 +2:46 4:50
8 Bridget Anderson Australia Australia 17:29 +2:48 4:51
9 Lauren Gillis Australia Ireland 17:43 +3:02 4:55
10 Belinda Lawford Australia Australia 17:55 +3:14 4:58
11 Winnie Oakhill Australia Australia 18:04 +3:23 5:01
12 Nicola Blatchford Australia Australia 18:07 +3:26 5:01
13 Katelyn Effeney Australia Australia 18:21 +3:40 5:05
14 Heather Muir Australia Australia 18:22 +3:41 5:06
15 Alison Burrill Australia Australia 18:24 +3:43 5:06
16 Tara Melhuish Australia Australia 18:25 +3:44 5:06
17 Olivia Sprod Australia Australia 18:28 +3:47 5:07
18 Malin Andersson Sweden Sweden 18:30 +3:49 5:08
19 Clare Brownridge Australia Australia 18:43 +4:02 5:11
20 Hannah Goddard Australia Australia 18:44 +4:03 5:12
21 Mary Fleming Australia Australia 18:46 +4:05 5:12
22 Zoe Dowling Australia Australia 19:10 +4:29 5:19
23 Asha Steer Australia Australia 19:11 +4:30 5:19
24 Melanie Fuller Australia Australia 19:18 +4:37 5:21
25 Anna Dowling Australia Australia 19:31 +4:50 5:25
26 Jenny Casanova Australia Australia 19:46 +5:05 5:29
27 Susanne Casanova Australia Australia 19:54 +5:13 5:31
28 Georgia Jones Australia Australia 19:56 +5:15 5:32
29 Michele Dawson Australia Australia 20:16 +5:35 5:37
30 Pui Fung Chan Hong Kong Hong Kong 21:00 +6:19 5:50
31 Wai Lan Iris Lui Hong Kong Hong Kong 21:11 +6:30 5:53
32 Charmaine Kai Wing Fung Hong Kong Hong Kong 22:01 +7:20 6:06
33 Bec Butler Australia Australia 22:11 +7:30 6:09
34 Natasha Sparg Australia Australia 22:11 +7:30 6:09
35 Charlotte Brader Australia Australia 22:16 +7:35 6:11
36 Sonia Lawrie Australia Australia 22:30 +7:49 6:15
37 Rebecca Jaffe Australia Australia 22:40 +7:59 6:17
38 Kaitlin Radstaak Australia Australia 22:49 +8:08 6:20
39 Nicola Marshall Australia Australia 23:01 +8:20 6:23
40 Polly Weston Australia Australia 23:09 +8:28 6:25
41 Lucy Fleming Australia Australia 23:19 +8:38 6:28
42 Bronte Gannon Australia Australia 23:32 +8:51 6:32
43 Tsz Ying Yu Hong Kong Hong Kong 23:45 +9:04 6:35
44 Rosie Dalheim Australia Australia 24:31 +9:50 6:48
45 Amylee Robertson Australia Australia 27:17 +12:36 7:34
Lanita Steer Australia Australia did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org