International Orienteering Federation

Official results for Nationale

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Nationale
Organiser: France
Date: 11 April 2015

0705RA Raidlinks07

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Fanny ROCHEWomen 21E (16)33:10+4:508:38

10005PO BADALONA ORIENTACIO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Benet TOTUSAUSMen 21E (58)43:25+14:028:43

10100PO FRSO Belgique

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25François VAN DER OUDERAAMen 21E (58)39:47+10:247:59

10118PO bussola ok

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Rahela BRUNNERWomen 21E (16)37:53+9:339:51

10123PO ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Thomas HODELMen 21E (58)44:03+14:408:50

1307PZ ACA AIX EN PROV

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Matthieu PUECHMen 21E (58)38:01+8:387:38
33Marius SIAUDMen 21E (58)42:44+13:218:34

1905LI Corrèze C.O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Célestin CRESPINMen 21E (58)32:43+3:206:34

1905LI Corrèze C.O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23BOUVIER WilliamMen 21E (58)39:05+9:427:50

1905LI Corrèze C.O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Igor DANIELMen 21E (58)43:10+13:478:40

1905LI Corrèze C.O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Machemin MarieWomen 21E (16)55:02+26:4214:19

2105BO ADOChenôve

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Clément FUMEYMen 21E (58)38:27+9:047:43

2108BO Talant SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Stéphane CLEMENT-AGONIMen 21E (58)45:13+15:509:04

2108BO Talant SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Rémi GUINOTMen 21E (58)45:35+16:129:09

2407AQ POP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Gregory BLOTMen 21E (58)55:02+25:3911:03

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Vincent COUPATMen 21E (58)31:29+2:066:19

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Clément DEMEUSEMen 21E (58)40:12+10:498:04

2517FC OTB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Léa VERCELLOTTIWomen 21E (16)29:12+0:527:36

2604RA CROCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Benoit DEROUXMen 21E (58)53:11+23:4810:40

2605RA VSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Francois PLAGNOLMen 21E (58)46:19+16:569:18

3105MP TOAC Orientatio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Loïc CAPBERNMen 21E (58)33:46+4:236:46

3705CE COTS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Stéphane CORMIERMen 21E (58)49:48+20:259:59

3705CE COTS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Julien GIRARDMen 21E (58)mispunched

3913FC OJURA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2François GONONMen 21E (58)29:41+0:185:57

3913FC OJURA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Olivier BLANC-TRANCHANTMen 21E (58)32:57+3:346:36

3913FC OJURA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Perrine OBSTETARWomen 21E (16)31:23+3:038:10

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Rémi BAUDOTMen 21E (58)32:56+3:336:36

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Corentin ROUXMen 21E (58)40:14+10:518:04

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Andy JACOUDMen 21E (58)42:23+13:008:30

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Maxime CHABANCEMen 21E (58)44:43+15:208:58

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Julien MERLEMen 21E (58)50:40+21:1710:10

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Emmanuel LEPLATMen 21E (58)54:59+25:3611:02

4201RA NOSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Amélie CHATAINGWomen 21E (16)28:207:22

4203RA OE42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Yoann GARDEMen 21E (58)36:06+6:437:14

4203RA OE42

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Hana GARDEWomen 21E (16)36:01+7:419:22

4204RA Boussole en F.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Antoine RELAVEMen 21E (58)1:17:40+48:1715:35

4204RA Boussole en F.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aloïs FORESTIERMen 21E (58)mispunched

4403PL NAO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Téo VALENTINMen 21E (58)48:01+18:389:38

4709AQ PSNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Benoist KROPFMen 21E (58)44:03+14:408:50

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Philippe ADAMSKIMen 21E (58)29:235:54

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Benjamin LEPOUTREMen 21E (58)35:33+6:107:08

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Rémi DUBOISMen 21E (58)36:05+6:427:14

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24François JOLYMen 21E (58)39:08+9:457:51

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Simon LEROYMen 21E (58)43:39+14:168:45

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mélanie DHARREVILLEWomen 21E (16)41:46+13:2610:52

5907NO T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Celine FINASWomen 21E (16)45:44+17:2411:54

6008PI NOYON CO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Magalie CORDEIRO MENDESWomen 21E (16)37:07+8:479:39

6806AL COBuhl.Florival

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Olivier SUTTERMen 21E (58)40:12+10:498:04

6911RA CSMR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lucas BASSETMen 21E (58)30:11+0:486:03

6911RA CSMR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mathieu RINGOTMen 21E (58)34:10+4:476:51

6911RA CSMR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mathieu KERN-GILLARDMen 21E (58)40:43+11:208:10

6911RA CSMR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Thomas RABOURDINMen 21E (58)1:04:23+35:0012:55

6911RA CSMR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Isia BASSETWomen 21E (16)34:08+5:488:53

6911RA CSMR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Emilie BACKSCHEIDERWomen 21E (16)34:54+6:349:05

6913RA CRAPAHUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Thibaut POUPARDMen 21E (58)33:57+4:346:49

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Yann LOCATELLIMen 21E (58)36:35+7:127:20

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Mickael BLANCHARDMen 21E (58)38:02+8:397:38

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21David BARRANGERMen 21E (58)38:26+9:037:43

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Philippe BENACEKMen 21E (58)42:46+13:238:35

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Pierrick PAGEMen 21E (58)48:02+18:399:38

7309RA COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Charlotte BOUCHETWomen 21E (16)37:34+9:149:46

7404RA ASO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Théo FLEURENTMen 21E (58)32:00+2:376:25

7404RA ASO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Baptiste LUCASMen 21E (58)55:14+25:5111:05

7404RA ASO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pierrick MERINOMen 21E (58)did not start

7703IF CSLG MELUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Fabrice VANNIERMen 21E (58)35:08+5:457:03

7703IF CSLG MELUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Juste RAIMBAULTMen 21E (58)37:05+7:427:26

7720IF TOM MEAUX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Denis SEIMBILLEMen 21E (58)41:17+11:548:17

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Maxime RAUTURIERMen 21E (58)34:47+5:246:59

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Emmanuel RIBIERMen 21E (58)41:42+12:198:22

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Benoit RAUTURIERMen 21E (58)43:53+14:308:48

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Arnaud DUMASMen 21E (58)51:21+21:5810:18

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lauriane BEAUVISAGEWomen 21E (16)33:33+5:138:44

7807IF GO78

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Camille RAUTURIERWomen 21E (16)46:46+18:2612:10

8809LO HVO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Karine DHARREVILLEWomen 21E (16)did not start

8812LO OZONE 88

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Marie VUILLEMARDWomen 21E (16)43:56+15:3611:26

9202IF Garde Rép.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Willy GUILLEMINMen 21E (58)45:45+16:229:11

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org