International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 21 March 2015

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Vitali DubrouskiMen (31)25:12+4:489:41

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sergei RjabyshkinMen (31)22:02+1:388:28

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kirti RebaneWomen (17)20:37+2:5311:27

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Maiki JaadmaaWomen (17)26:42+8:5814:50

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Dmitry TsvetkovMen (31)20:247:50

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sergei DetkovMen (31)20:42+0:187:57

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andrey KhramovMen (31)20:46+0:227:59

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Dmitrii PoliakovMen (31)20:58+0:348:03

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Igor PopovMen (31)21:18+0:548:11

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ivan NikitinMen (31)21:33+1:098:17

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Dmitrii NakonechnyiMen (31)21:45+1:218:21

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Roman EfimovMen (31)21:46+1:228:22

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Artem PopovMen (31)21:54+1:308:25

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Dmitriy MaslovskiyMen (31)22:40+2:168:43

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Pavel ShestakovMen (31)22:48+2:248:46

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Valentin NovikovMen (31)22:51+2:278:47

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Rafik YakupovMen (31)23:45+3:219:08

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Daniel SergeevMen (31)24:59+4:359:36

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Maxim DavydovMen (31)25:14+4:509:42

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Oleg KazaninMen (31)25:26+5:029:46

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aurel PleshkanMen (31)25:50+5:269:56

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Dmitrii AleksanovMen (31)26:11+5:4710:04

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Artem SukhovMen (31)26:15+5:5110:05

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Egor MiterevMen (31)26:26+6:0210:10

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Dmitry GladilinMen (31)26:40+6:1610:15

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Alexey KarpovMen (31)27:28+7:0410:33

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Durnov BorisMen (31)27:52+7:2810:43

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Konstantyn ZybovMen (31)28:35+8:1110:59

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Philipp ErmachenkovMen (31)30:02+9:3811:33

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Valentin ChizhovMen (31)33:16+12:5212:47

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kirill SlameMen (31)did not start

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Roman NazarovMen (31)mispunched

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Alexander DulatovMen (31)disqualified

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vladislav MalyshevMen (31)did not start

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Leonid NovikovMen (31)mispunched

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Morozov SergeyMen (31)did not start

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bogdan RodionovMen (31)did not start

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andrey KozyrevMen (31)did not start

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Galina VinogradovaWomen (17)17:449:51

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Julia NovikovaWomen (17)18:00+0:1610:00

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tatyana RiabkinaWomen (17)18:21+0:3710:11

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Aleksandra VoitovaWomen (17)18:28+0:4410:15

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Svetlana MironovaWomen (17)18:51+1:0710:28

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nadezhda OrlovaWomen (17)19:01+1:1710:33

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Nina TemyakovaWomen (17)19:03+1:1910:35

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Natalya EfimovaWomen (17)19:50+2:0611:01

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Inna SomovaWomen (17)20:59+3:1511:39

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Olga BelovaWomen (17)22:32+4:4812:31

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Vera MarchenkoWomen (17)25:09+7:2513:58

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Anastasia SviderskayaWomen (17)27:56+10:1215:31

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Alyona DyominaWomen (17)did not start

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maria NakonechnayaWomen (17)mispunched

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Yulia TrukhinaWomen (17)mispunched

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna SeleznevaWomen (17)mispunched

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Natalya ArtesWomen (17)did not start

RUS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna DvorianskaiaWomen (17)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org