International Orienteering Federation

Official results for ASTI OL Weekend 2015 - 6. nazionale

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: ASTI OL Weekend 2015 - 6. nazionale
Organiser: Switzerland
Date: 19 September 2015

-

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Flavio PoltéraUomini Elite (65)40:34+8:077:14

AgoRosso Bergamo.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Giacomo BarboneUomini Elite (65)49:19+16:528:48

ANCO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Baptiste RollierUomini Elite (65)33:24+0:575:57
7Marc LauensteinUomini Elite (65)35:22+2:556:18

ANCO.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Monika TopinkovaDonne Elite (41)41:56+12:189:31

bussola ok

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Samuel KellerUomini Elite (65)41:58+9:317:29

bussola ok

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Anina BrunnerDonne Elite (41)35:28+5:508:03

bussola ok

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Rahela BrunnerDonne Elite (41)40:38+11:009:14

bussola ok

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Regula MüllerDonne Elite (41)41:18+11:409:23

CA Rosé

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Térence RisseUomini Elite (65)36:59+4:326:36

Canberra Cockatoos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Lachy DowUomini Elite (65)44:12+11:457:53

CUS Bologna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Marco SeppiUomini Elite (65)41:08+8:417:20

CUS Bologna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Michela GuizzardiDonne Elite (41)43:45+14:079:56

GOLD Savosa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Marco GaiaUomini Elite (65)55:18+22:519:52

O-92 Piano di Magadino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Stefano MaddalenaUomini Elite (65)43:55+11:287:50

O-92 Piano di Magadino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Elena RoosDonne Elite (41)33:25+3:477:35

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Henrik LöfåsUomini Elite (65)41:31+9:047:24

OL Amriswil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Rachel EngelerDonne Elite (41)46:01+16:2310:27

ol norska

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Florian SchneiderUomini Elite (65)36:59+4:326:36

ol norska

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Michael DubachUomini Elite (65)46:17+13:508:15

ol norska

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Matthias NiggliUomini Elite (65)47:07+14:408:24

ol norska

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Sabine HauswirthDonne Elite (41)31:58+2:207:15

ol norska

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Sandra SchärerDonne Elite (41)41:55+12:179:31

ol norska.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Silje Ekroll JahrenDonne Elite (41)37:23+7:458:29

OL Regio Olten

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Alexander SchwabUomini Elite (65)42:51+10:247:39

OL Regio Wil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Daniel HubmannUomini Elite (65)32:275:47

OL Regio Wil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Martin HubmannUomini Elite (65)34:51+2:246:13

OL Regio Wil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34David StarkUomini Elite (65)42:25+9:587:34

OL Regio Wil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Beat HubmannUomini Elite (65)43:32+11:057:46

OL Regio Wil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Barbara SchönenbergerDonne Elite (41)48:44+19:0611:04

OL Zimmerberg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Julia GrossDonne Elite (41)31:49+2:117:13

OL Zimmerberg / TG Hütten

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Lilly GrossDonne Elite (41)40:14+10:369:08

OLC Kapreolo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sara LüscherDonne Elite (41)35:27+5:498:03

OLC Kapreolo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Mirjam PfisterDonne Elite (41)39:51+10:139:03

OLC Winterthur

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Simon BrändliUomini Elite (65)38:29+6:026:52

OLC Winterthur

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Lukas SchubnellUomini Elite (65)41:12+8:457:21

OLC Winterthur

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Beat OkléUomini Elite (65)45:05+12:388:03

OLG Basel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Thomas HohlUomini Elite (65)45:26+12:598:06

OLG Basel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Rahel FriederichDonne Elite (41)33:12+3:347:32

OLG Basel.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Brendan ShieldsUomini Elite (65)53:57+21:309:38

OLG Bern

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Ueli WerrenUomini Elite (65)37:37+5:106:43

OLG Bern

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Lukas DienerUomini Elite (65)44:03+11:367:51

OLG Bern

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Simon WengerUomini Elite (65)44:59+12:328:01

OLG Bern

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Fabienne WengerDonne Elite (41)39:40+10:029:00

OLG Biberist SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Beat RothUomini Elite (65)57:06+24:3910:11

OLG Chur

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Philipp SauterUomini Elite (65)37:54+5:276:46

OLG Chur

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Véronique RuppenthalDonne Elite (41)38:00+8:228:38

OLG Davos/Chur

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Dieter WolfUomini Elite (65)1:07:46+35:1912:06

OLG Galgenen.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Vanessa RoundDonne Elite (41)45:04+15:2610:14

OLG Goldau

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Sven AschwandenUomini Elite (65)37:12+4:456:38

OLG Goldau

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Yves AschwandenUomini Elite (65)40:45+8:187:16

OLG Goldau

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Sandro TruttmannUomini Elite (65)42:37+10:107:36

OLG Goldau

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Isabelle FeerDonne Elite (41)38:46+9:088:48

OLG Goldau / OLG Basel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Nadja BeelerDonne Elite (41)40:27+10:499:11

OLG Herzogenbuchsee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Florian HowaldUomini Elite (65)33:50+1:236:02

OLG Herzogenbuchsee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Sebastian GygaxUomini Elite (65)42:05+9:387:30

OLG Herzogenbuchsee

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Severin HowaldUomini Elite (65)did not start

OLG Herzogenbuchsee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Bettina AebiDonne Elite (41)35:25+5:478:02

OLG Herzogenbuchsee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Marion AebiDonne Elite (41)36:20+6:428:15

OLG Herzogenbuchsee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Katja GygaxDonne Elite (41)40:01+10:239:05

OLG Hondrich

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Jonas MeuliUomini Elite (65)45:03+12:368:02

OLG Huttwil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sarina JenzerDonne Elite (41)32:06+2:287:17

OLG Huttwil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Anna StrubDonne Elite (41)48:13+18:3510:57

OLG Huttwil / ANCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Thomas HodelUomini Elite (65)41:16+8:497:22

OLG Pfäffikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Jonas GründlerUomini Elite (65)41:29+9:027:24

OLG Rymenzburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Daniel KlauserUomini Elite (65)43:33+11:067:46

OLG Säuliamt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Raffael HuberUomini Elite (65)35:41+3:146:22

OLG Säuliamt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Andreas StalderUomini Elite (65)39:27+7:007:02

OLG Säuliamt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Michael WeberUomini Elite (65)49:45+17:188:53

OLG Säuliamt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Lena SpalingerDonne Elite (41)42:03+12:259:33

OLG Säuliamt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Stefanie SteinemannDonne Elite (41)42:03+12:259:33

OLG Skandia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Martina RuchDonne Elite (41)40:05+10:279:06

OLG Skandia.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Felix SpäthUomini Elite (65)40:55+8:287:18

OLG St. Gallen/App.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Simon RüeggUomini Elite (65)43:12+10:457:42

OLG St. Gallen/App.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Franziska DörigDonne Elite (41)40:24+10:469:10

OLG St. Gallen/App.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Monika FässlerDonne Elite (41)43:17+13:399:50

OLG Stäfa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Nico BrechbühlUomini Elite (65)42:43+10:167:37

OLG Suhr

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ismael RöthlisbergerUomini Elite (65)did not start

OLG Thun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Felix HallerUomini Elite (65)42:27+10:007:34

OLG Thun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Thalia BertschingerDonne Elite (41)40:54+11:169:17

OLG Thun

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Judith WyderDonne Elite (41)did not start

OLG Welsikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Alain DenzlerUomini Elite (65)40:53+8:267:18

OLG Welsikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Severin DenzlerUomini Elite (65)42:06+9:397:31

OLG Welsikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Sina TommerDonne Elite (41)37:57+8:198:37

OLG Zürich

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Sophie TritschlerDonne Elite (41)37:45+8:078:34

OLK Fricktal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Matthias KyburzUomini Elite (65)34:11+1:446:06

OLK Fricktal

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas KyburzUomini Elite (65)did not start

OLK Fricktal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Lisa HolerDonne Elite (41)35:49+6:118:08

OLK Rafzerfeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Andreas RüedlingerUomini Elite (65)35:53+3:266:24

OLK Rafzerfeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Simon JakobUomini Elite (65)43:33+11:067:46

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fabian HertnerUomini Elite (65)33:25+0:585:58

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Kaspar HäglerUomini Elite (65)36:47+4:206:34

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Christoph MeierUomini Elite (65)38:03+5:366:47

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Sebastian HäglerUomini Elite (65)41:07+8:407:20

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Sandro BrogliUomini Elite (65)46:59+14:328:23

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Mathias BirrerUomini Elite (65)49:27+17:008:49

OLV Baselland

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Julian BrogliUomini Elite (65)did not start

OLV Baselland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Salome SchweizerDonne Elite (41)40:08+10:309:07

OLV Hindelbank

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Jonas EggerUomini Elite (65)38:21+5:546:50

OLV Hindelbank

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Simon SchüpbachUomini Elite (65)47:19+14:528:26

OLV Hindelbank

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simone NiggliDonne Elite (41)29:386:44

OLV Langenthal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Joël MorgenthalerUomini Elite (65)43:50+11:237:49

OLV Langenthal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Patrick KrähenbühlUomini Elite (65)45:33+13:068:08

OLV Langenthal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Salome WeberDonne Elite (41)47:47+18:0910:51

OLV Luzern

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Seline StalderDonne Elite (41)43:23+13:459:51

OLV Zug

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54François BornerUomini Elite (65)46:30+14:038:18

OLV Zug

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Joel BornerUomini Elite (65)50:24+17:579:00

Semiperdo Maniago

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Andrea SeppiUomini Elite (65)44:17+11:507:54

thurgorienta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Patrik WägeliUomini Elite (65)42:11+9:447:31

thurgorienta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Martina SeiterleDonne Elite (41)34:06+4:287:45

USV Jena

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Susen LöschDonne Elite (41)34:56+5:187:56

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport