International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring 2015

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Danish Spring 2015
Organisers: Denmark / OK Oest Birkeroed
Date: 28 March 2015

Classes: Show all | MEN | WOMEN

Men elite WRE

7 200 m, 84 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Soren BobachDEN-OK Pan ÅrhusDenmark32:44
2Tue LassenDEN-Faaborg OKDenmark34:04+1:20
3Rudolfs ZernisSWE-Aerla IFLatvia34:07+1:23
4David AnderssonSWE-Malungs OK SkogsmardarnaSweden34:12+1:28
5Thor NorskovSWE-IFK GoteborgDenmark34:15+1:31
6Rasmus DjurhuusDEN-OK Pan ÅrhusDenmark34:33+1:49
7Olle BostromSWE-Jaerla IF OrienteringSweden34:34+1:50
8Mikko SirenFIN-Angelniemen AnkkuriFinland34:41+1:57
9Dmitry TsvetkovRUS-IkNVRussian Federation34:48+2:04
10Tim RobertsonNZL-Hutt ValleyNew Zealand35:28+2:44
11Sami HamalainenFIN-MS ParmaFinland35:31+2:47
12Jere PajunenFIN-Kalevan rastiFinland35:36+2:52
13Rune OlsenDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark35:45+3:01
14Miika KirmulaFIN-Angelniemen AnkkuriFinland35:50+3:06
15Carl Godager KaasNOR-Bækkelagets SKNorway35:51+3:07
16Davis DislersSWE-IK HakarpspojkarnaLatvia35:57+3:13
17Janne MankarlaFIN-LynxFinland36:01+3:17
18AnttiPekka LeskinenFIN-LynxFinland36:12+3:28
19Olli OjanahoFIN-Ounasvaaran HiihtoseuraFinland36:21+3:37
20Mathias HallmenSWE-OK DenselnSweden36:39+3:55
21Bojan BlumensteinNOR-Nydalens SKGermany36:56+4:12
22Bjarne FriedrichsGER-Deutscher Turner BundGermany36:57+4:13
23Christoph BrandtGER-Deutscher Turner BundGermany36:59+4:15
24Andreas Hougaard BoesenDEN-OK RoskildeDenmark37:19+4:35
25Ari Pekka LassilaFIN-KooveeFinland37:28+4:44
26Jonas MuntheDEN-OK Pan ÅrhusDenmark37:35+4:51
27Oskar DanielsSWE-Attunda OKSweden37:58+5:14
28Per Harald Havne JohansenNOR-Varegg FleridrettNorway37:59+5:15
29Ueli WerrenSWI-OLG BernSwitzerland38:23+5:39
30Timo MahonenFIN-Helsingin SuunnistajatFinland38:25+5:41
31Eskil SchoeningDEN-OK WestDenmark38:31+5:47
32Juha HyyrylainenFIN-Anttolan UrheilijatFinland38:47+6:03
33Rasmus SoesDEN-Farum OKDenmark38:56+6:12
34Joakim HederskogSWE-IK HakarpspojkarnaSweden38:58+6:14
35Thomas JensenDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark39:14+6:30
36Jeppe RuudDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark39:16+6:32
37Jouni KujalaFIN-SK PohjantahtiFinland39:32+6:48
38Sampo RahkoFIN-SK PohjantahtiFinland39:33+6:49
39Mikkel SorensenNOR-NTNUIDenmark39:34+6:50
40Matthias KretzschmarGER-Deutscher Turner BundGermany39:37+6:53
41Iisak HelanderFIN-SK PohjantahtiFinland39:38+6:54
42Sami Petteri JuopperiFIN-Pellon PonsiFinland40:01+7:17
43Trond Einar Moen PedersliNOR-OL TrollelgNorway40:02+7:18
44Stefan Frands PetersenDEN-Allerød OKDenmark40:10+7:26
45Henrik Rindom KnudsenDEN-OK MelfarDenmark40:29+7:45
46Mikko PatanaFIN-HiidenkiertajatFinland40:30+7:46
47Felix BreitschaedelNOR-Bækkelagets SKAustria40:35+7:51
48Juho Matti TaivainenFIN-Pellon PonsiFinland40:43+7:59
49Pekka HyvonenFIN-Angelniemen AnkkuriFinland40:44+8:00
50Ats SonajalgEST-Team EstoniaEstonia40:50+8:06
51Ross MorrisonFIN-Rajamaen RykmenttiNew Zealand40:55+8:11
52Philipp MuellerGER-Deutscher Turner BundGermany41:09+8:25
53Niklas Hjort IngwersenDEN-Horsens OKDenmark41:20+8:36
54Guy SaboISR-ISR OC Emek HeferIsrael41:44+9:00
55Markku IsokoskiFIN-Pellon PonsiFinland42:01+9:17
56Mads K LarsenDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark42:16+9:32
57Teodor YordanovGER-OC MuenchenBulgaria42:20+9:36
58Felix SpaethGER-Deutscher Turner BundGermany42:27+9:43
59Jonas Falck WeberDEN-Tisvilde Hegn OKDenmark42:33+9:49
60Taneli PantsarFIN-Pellon PonsiFinland42:56+10:12
61Florian FlechsigGER-Deutscher Turner BundGermany43:31+10:47
61Ilari SulkulaFIN-Suunta JyvaskylaFinland43:31+10:47
63Kim BaunehoejDEN-OK RoskildeDenmark43:38+10:54
64Niko NissinenFIN-SK PohjantahtiFinland43:54+11:10
65Matyas PentekDEN-Horsens OKHungary44:29+11:45
66Atis ReskisLAT-Saldus OKLatvia44:38+11:54
67Andreas Mikkelse JensenDEN-Søllerød OKDenmark45:41+12:57
68Ulrik StaugaardDEN-FIF Hillerød OrienteringDenmark46:02+13:18
69Viktors MateicsLAT-Saldus OKLatvia46:13+13:29
70Joakim Sehested SieDEN-OK Øst BirkerødDenmark48:00+15:16
71Aleksi NiemiFIN-Tampereen PyrintöFinland48:29+15:45
72Jon Arve EngebakkenNOR-Nord-Østerdal OKNorway48:48+16:04
73Michael KreibergDEN-OK RoskildeDenmark49:04+16:20
74Kin Kwan KwokHKG-HKAYPHong Kong China50:06+17:22
75Johan MacLassenDEN-OK Pan ÅrhusDenmark50:50+18:06
76Axel WradheSWE-Attunda OKSweden52:02+19:18
77Jes Mose JensenDEN-AKIFDenmark53:06+20:22
78Tamas SziladiHUN-PVSKHungary55:17+22:33
79Balint KovacsHUN-PVSKHungary55:56+23:12
80Hans Kresten LarsenDEN-AKIFDenmark56:10+23:26
81Allan ReicheDEN-OK VendelboerneDenmark1:01:55+29:11
82Chi Kin ManHKG-HKIOFHong Kong China1:02:59+30:15
83Catalin Ionut MicleaROU-CS Metropolitan BucurestiRomania1:07:44+35:00
Markus HederskogSWE-Göteborg Majorna OKSwedenmispunched
Jeppe AndersenDEN-Farum OKDenmarkdid not start
Christian BobachDEN-OK RoskildeDenmarkdid not start
Anton JohanssonSWE-OK OrionSwedendid not start
Joakim KaminskyRUS-OmegaSwedendid not start
Robert KovacsDEN-Copenhagen OHungarydid not start
Martin Laage KraghDEN-OK H.T.F.Denmarkdid not start
Ulrik NielsenSWE-IK HakarpspojkarnaDenmarkdid not start
Maxim SimakovDEN-Silkeborg OKRussian Federationdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World