International Orienteering Federation

Official results for XXVII International Trophy Murcia Costa Calida

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: XXVII International Trophy Murcia Costa Calida
Organisers: FORM / FORMurcia / Spain
Date: 7 March 2015

Alicante CEAM IBI-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Beatriz Juan CremadesWomen (45)1:10:49+54:1736:18

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Antonio Martínez PérezMen (83)15:267:05

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andreu Blanes ReigMen (83)15:57+0:317:20

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Roger Casal FernándezMen (83)18:26+3:008:28

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Cristobal Camarasa PérezMen (83)18:32+3:068:31

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Iván Ramal BareaMen (83)23:44+8:1810:54

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Violeta Feliciano SanjuanWomen (45)21:58+5:2611:15

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ana Camarasa PérezWomen (45)24:04+7:3212:20

Alicante COLIVENC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Natalia GurchenkovaWomen (45)24:21+7:4912:29

Alicante SANT JOAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Manuel Jurado AlonsoMen (83)18:45+3:198:37

Alicante SANT JOAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Jose Sanchez GalvañMen (83)27:44+12:1812:45

Alicante SANT JOAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Manuel Brotons PastorMen (83)27:58+12:3212:51

Alicante SANT JOAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Manuela Alonso ZorrillaWomen (45)45:39+29:0723:24

Alicante VILLENA-O

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Luis Sánchez SerranoMen (83)19:17+3:518:51
54José Francisco Bañón HernándezMen (83)24:22+8:5611:12

Badajoz CODAN EXTREMADUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Daniel Portal GordilloMen (83)19:17+3:518:51

Badajoz CODAN EXTREMADUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Emilio Miguel Rubias RodríguezMen (83)23:21+7:5510:44

Badajoz CODAN EXTREMADUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Alfonso Cortés PinillaMen (83)25:32+10:0611:44

Baleares ERMASSETS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Tomeu Angulo SalonenMen (83)28:19+12:5313:01

Barcelona COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Pau Llorens CaellasMen (83)20:07+4:419:14

Barcelona COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59David Tarrés VillegasMen (83)25:54+10:2811:54

Barcelona COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Ona Ràfols PerramonWomen (45)18:32+2:009:30

Barcelona UEVIC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Xavier Arumí RotaMen (83)25:19+9:5311:38

Barcelona UEVIC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Berta Meseguer FlaquéWomen (45)28:40+12:0814:42

Burgos TJALVE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Eduardo Gil MarcosMen (83)16:14+0:487:27

Cádiz FUNDI-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Vicente López SánchezMen (83)22:36+7:1010:23

Cádiz FUNDI-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Saúl Urién PérezMen (83)26:22+10:5612:07

Colombia Estrella Polar Bogotá

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Jukka KokkoniemiMen (83)28:16+12:5012:59

Cuenca ORIENTIJOTE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Manuel Diaz GonzálezMen (83)25:55+10:2911:54

Estonia JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Evely KaasikuWomen (45)19:37+3:0510:03

Estonia OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Maiki JaadmaaWomen (45)27:05+10:3313:53

Estonia Paimion Rasti

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Saara NorrgrannWomen (45)18:39+2:079:33
12Frédéric TranchandMen (83)17:22+1:567:59
16Sergei RjabyshkinMen (83)17:46+2:208:10
18Nina TemyakovaWomen (45)19:29+2:579:59
41Janne NieminenMen (83)20:37+5:119:28

Estonia SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Kirti RebaneWomen (45)21:59+5:2711:16

Estonia Team Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ats SonajalgMen (83)17:18+1:527:57

Finlandia Ikaalisten Nouse

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Juho-veikko HytönenMen (83)28:02+12:3612:53

Finlandia Jämsän Retki-Vei

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Mia TainiWomen (45)19:47+3:1510:08

Finlandia Kangasala SK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Santeri SainioMen (83)17:36+2:108:05
20Outi OjanenWomen (45)19:43+3:1110:06
40Mikko HölliMen (83)20:26+5:009:23

Finlandia Koovee

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Miia NiittynenWomen (45)18:56+2:249:42
18Timo SildMen (83)18:02+2:368:17
26Ulrika UotilaWomen (45)22:37+6:0511:35

Finlandia Kuopion Suunnist

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Markus RäsänenMen (83)18:09+2:438:20

Finlandia MS Parma

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Sami HämäläinenMen (83)19:01+3:358:44
38Antti VainioMen (83)20:22+4:569:21

Finlandia Rajamäen Rykment

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Miika SuominenMen (83)17:18+1:527:57
14Marjo LiikanenWomen (45)19:00+2:289:44

Finlandia SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Marttiina JoensuuWomen (45)18:01+1:299:14

Finlandia Team Finland

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Severi KymäläinenMen (83)15:57+0:317:20
2Saila KinniWomen (45)16:49+0:178:37
4Sari AnttonenWomen (45)17:38+1:069:02
4Mårten BoströmMen (83)16:12+0:467:26
5Venla NiemiWomen (45)17:54+1:229:10
7Anna NärhiWomen (45)18:06+1:349:16
8Johanna HulkkonenWomen (45)18:07+1:359:17
8Miika KirmulaMen (83)17:01+1:357:49
9Jannina GustafssonWomen (45)18:10+1:389:18
9Otto SimosasMen (83)17:18+1:527:57
13Arto TalvinenMen (83)17:23+1:577:59
17Jesse LaukkarinenMen (83)17:58+2:328:15
17Sanni KiveläWomen (45)19:20+2:489:54
19Aleksi AnttolainenMen (83)18:03+2:378:17
24Elias KuukkaMen (83)18:41+3:158:35
30Antti HarjuMen (83)19:08+3:428:47
32Mikko SirénMen (83)19:17+3:518:51
35Veli KangasMen (83)19:19+3:538:52
37Santeri SilvennoinenMen (83)20:14+4:489:18

Girona GO-XTREM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Marc Serrallonga ArquésMen (83)18:04+2:388:18

Girona GO-XTREM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ludmila Fuster ArionWomen (45)did not finish

Huesca PEÑA GUARA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Sara Guerín BonetWomen (45)30:04+13:3215:25

León ALCON

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Marina García CastroWomen (45)19:10+2:389:49
57Sergio Peña PérezMen (83)25:21+9:5511:39
78Tegaday Cordobes SuárezMen (83)34:53+19:2716:02

Letonia Burkanciems OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Raivis GrivinsMen (83)49:32+34:0622:46

Letonia OK Azimuts

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Andis CelinskisMen (83)33:39+18:1315:28

Letonia SK Briksnis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Pauls LiepinsMen (83)22:05+6:3910:09

Madrid ENTREBALIZAS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Carolina Llop CalvoWomen (45)30:10+13:3815:28

Madrid MAXIMUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lea VercellottiWomen (45)17:34+1:029:00

Madrid MONTE EL PARDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Álvaro Benavente ParaMen (83)26:47+11:2112:18

Madrid MONTE EL PARDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Mª Teresa Alba IsasiWomen (45)34:46+18:1417:49

Málaga COMA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Javier Ruiz de la Herrán PidalMen (83)19:09+3:438:48

Málaga COMA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Juan Antonio Morales PérezMen (83)32:20+16:5414:51

Murcia ALHAMA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Álvaro González VivasMen (83)40:52+25:2618:47

Murcia FORM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Sari NurmelaWomen (45)18:57+2:259:43

Murcia LORCA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Raúl Ferra MurciaMen (83)18:56+3:308:42

Murcia MURCIA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Jose Antonio Gomez EstradaMen (83)22:17+6:5110:14

Murcia MURCIA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Jacinto Calva TroyaMen (83)27:24+11:5812:35

Murcia MURCIA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Carlos Pico PinaMen (83)29:29+14:0313:33

Murcia MURCIA-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Fernando Gómez EstradaMen (83)34:17+18:5115:45

Noruega Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kine Hallan SteiwerWomen (45)16:328:28

Sevilla ADOL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Jesús Pinto HermosellMen (83)39:15+23:4918:02

Soria NAVALENO-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Fernando Pérez SerranoMen (83)25:18+9:5211:37

Soria NAVALENO-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Pablo Sanz AbadMen (83)32:31+17:0514:57

Soria NAVALENO-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Pablo Moran CastellanosMen (83)35:29+20:0316:18

Soria NAVALENO-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Alicia Cobo CaballeroWomen (45)23:56+7:2412:16

Suecia Attunda OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Karl EngesMen (83)22:26+7:0010:18

Suecia IF Thor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Gunilla SvardWomen (45)21:25+4:5310:58

Suecia IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Kirsi NurmiWomen (45)19:08+2:369:48

Suecia IFK Mora OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Daniel DuhlboMen (83)21:44+6:189:59

Suecia IFK Umea

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Joel SjolanderMen (83)22:03+6:3710:08

Suecia Koping-Kolsva OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Samuel HedlundMen (83)20:24+4:589:22

Suecia Langhundra IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Conny ForsbergMen (83)22:34+7:0810:22

Suecia Leksands OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Linda LindkvistWomen (45)21:06+4:3410:49
31Maria BoisWomen (45)24:25+7:5312:31
32Maria BjörklundWomen (45)25:33+9:0113:06
65Sven LarssonMen (83)27:20+11:5412:34

Suecia Malungs OK Skogs

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anton ÖstlinMen (83)16:37+1:117:38
7William LindMen (83)16:54+1:287:46
13David AnderssonMen (83)17:23+1:577:59
26Ewan MaccarthyMen (83)18:50+3:248:39
28Jakob LööfMen (83)18:57+3:318:42
61Ola NybergMen (83)25:59+10:3311:56

Suecia ok linne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Karna ThorssonWomen (45)26:20+9:4813:30

Suecia Sundsvalls OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Annika CarlbergWomen (45)23:20+6:4811:57
47Anders VedinMen (83)22:07+6:4110:10
72Erik ToomingasMen (83)28:35+13:0913:08

Tarragona MONTSANT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Sebastián Ordoñez IbáñezMen (83)21:12+5:469:44

Toledo TOLEDO-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Carmen Patiño DénizWomen (45)26:32+10:0013:36

Toledo TOLEDO-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Iria Dopico FernándezWomen (45)34:00+17:2817:26

Valencia SIMEPIERDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Daniel Ligorio BenachesMen (83)37:53+22:2717:25

Valencia VERD3

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Dori Alfaro GarcíaWomen (45)29:41+13:0915:13
64Jaime Flández MoncholíMen (83)27:11+11:4512:29

Valladolid CDP-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Josep Morlá VanrellMen (83)21:52+6:2610:03

Valladolid CDP-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Raquel Hernandez GarciaWomen (45)51:16+34:4426:17

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org