International Orienteering Federation

Official results for VI Andalucia O Meeting 2015

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: VI Andalucia O Meeting 2015
Organisers: Spain / SUNO
Date: 28 February 2015

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Leon KeelyH-E (74)mispunched

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Yannick MichielsH-E (74)35:08+2:243:14

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Hanna RudakouskayaD-E (36)48:58+14:0512:27

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Fábio KuczkoskiH-E (74)42:27+9:433:54

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Ronaldo AlmeidaH-E (74)50:21+17:374:38

BRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Denise Paiva Lucas CamposD-E (36)57:39+22:4614:39

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Milos NykodymH-E (74)34:57+2:133:13

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tomas DlabajaH-E (74)38:58+6:143:35

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Ondrej SemikH-E (74)43:26+10:424:00

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Bjarke RefslundH-E (74)53:26+20:424:55

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Luis NogueiraH-E (74)37:48+5:043:29

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Pau Llorens CaellasH-E (74)38:19+5:353:31

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Andreu Blanes ReigH-E (74)38:22+5:383:32

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Javier Ruiz de la Herrán PidalH-E (74)38:32+5:483:33

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Raúl Ferra MurciaH-E (74)39:51+7:073:40

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Eduardo Gil MarcosH-E (74)41:42+8:583:50

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Luis Sánchez SerranoH-E (74)41:42+8:583:50

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Benet Totusaus GargalloH-E (74)45:28+12:444:11

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Manuel Jurado AlonsoH-E (74)46:01+13:174:14

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Raúl Martínez DíazH-E (74)49:39+16:554:34

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56José Manuel García CrespoH-E (74)53:15+20:314:54

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Diego Rodríguez CorrochanoH-E (74)54:08+21:244:59

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Cesar Torrejón RubioH-E (74)54:54+22:105:03

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Juan Francisco Sánchez SánchezH-E (74)56:57+24:135:14

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Josep Morlá VanrellH-E (74)57:00+24:165:15

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65David Tarrés VillegasH-E (74)58:43+25:595:24

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Ángel Álvarez SertoH-E (74)1:05:34+32:506:02

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Rubén Darío Tejedor MuriasH-E (74)1:19:38+46:547:20

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Carlos Urios GarcíaH-E (74)1:42:31+1:09:479:26

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sebastián Ordoñez IbáñezH-E (74)mispunched

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Juan Pedro Martínez TorroH-E (74)did not finish

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Lea VercellottiD-E (36)35:58+1:059:08

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Amparo Gil BrotonsD-E (36)39:48+4:5510:07

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Violeta Feliciano SanjuanD-E (36)42:44+7:5110:52

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Marina García CastroD-E (36)50:33+15:4012:51

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Laura López GarcíaD-E (36)53:01+18:0813:29

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Consolación Doblado BlancoD-E (36)57:56+23:0314:44

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Raquel Martín JiménezD-E (36)59:48+24:5515:12

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Guadalupe Moreno ZúñigaD-E (36)1:03:47+28:5416:13

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Lidia Alonso MuñozD-E (36)1:09:55+35:0217:46

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36María Jose Molina PérezD-E (36)1:37:27+1:02:3424:47

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Sander VaherH-E (74)40:38+7:543:44

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Ats SonajalgH-E (74)43:26+10:424:00

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Sergei RjabyshkinH-E (74)43:32+10:484:00

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Maiki JaadmaaD-E (36)51:08+16:1513:00

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Jarno ParkkinenH-E (74)38:42+5:583:34

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Andreas HallH-E (74)39:23+6:393:37

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Tomi NärväH-E (74)39:36+6:523:39

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Esa HuttunenH-E (74)41:01+8:173:46

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Vili NiemiH-E (74)41:51+9:073:51

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Tapani MäkinenH-E (74)44:35+11:514:06

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Ville UittoH-E (74)46:37+13:534:17

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Miika SuominenH-E (74)46:50+14:064:19

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Lari PernuH-E (74)51:05+18:214:42

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Perttu SorsaH-E (74)51:15+18:314:43

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Jussi UittoH-E (74)53:22+20:384:55

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Antti PaasikoskiH-E (74)54:17+21:335:00

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Antti ParjanneH-E (74)did not finish

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Heini SaarimäkiD-E (36)35:06+0:138:55

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marttiina JoensuuD-E (36)35:29+0:369:01

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Marjo LiikanenD-E (36)36:33+1:409:17

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Annabella TolonenD-E (36)40:57+6:0410:24

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Sanna KauppilaD-E (36)43:00+8:0710:56

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Sirkku MinkkinenD-E (36)43:45+8:5211:07

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Celestin CrespinH-E (74)45:02+12:184:09

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Alasdair McleodH-E (74)34:23+1:393:10

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Douglas TullieH-E (74)35:49+3:053:18

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Scott FraserH-E (74)35:59+3:153:19

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Murray StrainH-E (74)42:36+9:523:55

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sarah RollinsD-E (36)39:26+4:3310:01

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Ruth HolmesD-E (36)42:45+7:5210:52

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Kirstin MaxwellD-E (36)48:54+14:0112:26

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Britta MeißnerD-E (36)49:21+14:2812:33

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Marco SeppiH-E (74)40:02+7:183:41

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Michela GuizzardiD-E (36)42:28+7:3510:48

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Edgars BertuksH-E (74)34:46+2:023:12

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Martins SirmaisH-E (74)38:03+5:193:30

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Janis KumsH-E (74)47:56+15:124:25

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Hans Gunnar OmdalH-E (74)37:06+4:223:25

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Per Harald Havne JohansenH-E (74)40:01+7:173:41

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Jonas Sommerstad JuveliH-E (74)41:45+9:013:50

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Sjur HoviH-E (74)43:25+10:414:00

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Trond Einar Moen PedersliH-E (74)45:12+12:284:09

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Rune NygaardH-E (74)45:30+12:464:11

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Mathias DrageH-E (74)56:21+23:375:11

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Magnus JohanssonH-E (74)1:01:01+28:175:37

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mats DahlenH-E (74)mispunched

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Marte NarumD-E (36)36:03+1:109:10

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Marianne AndersenD-E (36)37:27+2:349:31

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Siri UlvestadD-E (36)38:07+3:149:41

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Anette JuveliD-E (36)44:43+9:5011:22

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Helen MartinsenD-E (36)51:39+16:4613:08

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Synne BaklidD-E (36)57:55+23:0214:43

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Marie NybøD-E (36)1:00:55+26:0215:29

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tiago Gingão LealH-E (74)36:59+4:153:24

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Tiago AiresH-E (74)39:12+6:283:36

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Miguel SilvaH-E (74)39:28+6:443:38

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Helder MarcolinoH-E (74)51:05+18:214:42

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Raquel CostaD-E (36)38:18+3:259:44

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Magalie MendesD-E (36)43:23+8:3011:02

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Carolina DelgadoD-E (36)49:01+14:0812:27

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Pavel ShestakovH-E (74)37:40+4:563:28

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Gleb TikhonovH-E (74)41:56+9:123:51

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Svetlana MironovaD-E (36)34:538:52

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Daniel HubmannH-E (74)32:443:01

SWE

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Simon HectorH-E (74)38:11+5:273:31
20Rebecca HardingD-E (36)46:11+11:1811:44
26Erik ThorssonH-E (74)40:23+7:393:43
36Fredrik NilssonH-E (74)42:39+9:553:55

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Greg AhlswedeH-E (74)47:11+14:274:20

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org