International Orienteering Federation

Official results for TEST EST event

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: TEST EST event
Organiser: Estonia
Date: 1 January 2000

Men

60 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Topi AnjalaNo club membership1:30:16
2Tero FohrNo club membership1:30:39+0:23
3Jorgen WickholmNo club membership1:31:44+1:28
4Matthias MerzNo club membership1:32:59+2:43
5Mats HaldinNo club membership1:35:07+4:51
6Pasi IkonenNo club membership1:35:13+4:57
7Johan BackmanNo club membership1:36:48+6:32
8Jani LakanenNo club membership1:37:20+7:04
9Tuomas TervoNo club membership1:37:27+7:11
10Jarkko HuovilaNo club membership1:37:33+7:17
11Hannu AirilaNo club membership1:38:02+7:46
12Simo-Pekka FinckeNo club membership1:38:39+8:23
13Jonne LehtoNo club membership1:38:53+8:37
14Benno SchulerNo club membership1:39:08+8:52
15Antti HarjuNo club membership1:39:12+8:56
16Manu MutkaNo club membership1:40:24+10:08
17Juha SorvistoNo club membership1:40:42+10:26
18Markus LindeqvistNo club membership1:41:06+10:50
19Janne HeikkaNo club membership1:42:20+12:04
20Petri SaariNo club membership1:42:34+12:18
21Petteri LaitinenNo club membership1:42:45+12:29
22Tuomas KariNo club membership1:42:55+12:39
23Mats DahlenNo club membership1:43:27+13:11
24Mikael FabritiusNo club membership1:43:42+13:26
25Matti KivelaNo club membership1:43:56+13:40
26Petri NoponenNo club membership1:44:04+13:48
27Timo SaarinenNo club membership1:44:41+14:25
28Olli-Pekka KoistinenNo club membership1:44:51+14:35
29Janne WeckmanNo club membership1:44:54+14:38
30Lauri OikarinenNo club membership1:45:06+14:50
31Oskari LiukkonenNo club membership1:45:07+14:51
32Vesa TaanilaNo club membership1:47:15+16:59
33Jonne LakanenNo club membership1:47:18+17:02
34Mikko PatanaNo club membership1:47:31+17:15
35Vesa MakinenNo club membership1:47:32+17:16
36Antti NurmonenNo club membership1:49:04+18:48
37Hannu-Pekka PukemaNo club membership1:49:38+19:22
38Juuso MetsalaNo club membership1:50:12+19:56
39Olli-Markus TaivainenNo club membership1:51:43+21:27
40Mikko HeinonenNo club membership1:53:09+22:53
41Mikko ReittiNo club membership1:54:47+24:31
42Vesa KankaanpaaNo club membership1:55:07+24:51
43Juha-Matti HuhtanenNo club membership1:56:18+26:02
44Esa HuttunenNo club membership2:04:15+33:59
45Lasse KauttoNo club membership2:05:38+35:22
Antti AnttonenNo club membershipdisqualified
Kim FageruddNo club membershipdisqualified
Robin FrobergNo club membershipdisqualified
Sami HamalistoNo club membershipdisqualified
Miika HernelahtiNo club membershipdisqualified
Pekka ItavuoNo club membershipdisqualified
Timo JoensuuNo club membershipdisqualified
Tuomas MattilaNo club membershipdisqualified
Petteri MuukkonenNo club membershipdisqualified
Jani MyllarinenNo club membershipdisqualified
Heikki NousiainenNo club membershipdisqualified
Antti ParjanneNo club membershipdisqualified
Hannu SaarijarviNo club membershipdisqualified
Elmeri VahanenNo club membershipdisqualified
Teemu VareNo club membershipdisqualified

Women

6 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Simone NiggliSwitzerlandSwitzerland1:20:02
2Tove AlexanderssonSwedenSweden1:23:01+2:59
3Lena EliassonSwedenSweden1:23:08+3:06
4Minna KauppiFinlandFinland1:23:44+3:42
5Tatiana RyabkinaRussian FederationRussian Federation1:23:45+3:43
Emma KlingenbergDenmarkDenmarkdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org