International Orienteering Federation

Official results for South East European Orienteering Championships 2014

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: South East European Orienteering Championships 2014
Organiser: Serbia
Date: 31 August 2014

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ivan SirakovMen (42)11:29+0:05

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ivaylo KamenarovMen (42)11:49+0:25

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Vladimir AtanasovMen (42)12:23+0:59

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Petar DoganovMen (42)12:44+1:20

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Dimitar RusevMen (42)12:54+1:30

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Antoniya GrigorovaWomen (24)12:04

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Kristina IvanovaWomen (24)12:50+0:46

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Nataliya DimitrovaWomen (24)12:52+0:48

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Liliana GotsevaWomen (24)13:23+1:19

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Matija RazumMen (42)12:51+1:27

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Antonija OrlicWomen (24)13:52+1:48

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Mirja PavicWomen (24)16:16+4:12

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Yau Chung ChiuMen (42)13:57+2:33

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Olah RenataWomen (24)17:19+5:15

Macedonia, the Former Yugoslav Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Jane DraginovMen (42)31:21+19:57

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Roman CiobanuMen (42)11:36+0:12

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Sergiu FalaMen (42)12:22+0:58

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Igor PosticaMen (42)13:29+2:05

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Andrei GoloveiMen (42)13:48+2:24

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Sergiu ProdanMen (42)15:52+4:28

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Dmitrii MortinMen (42)16:56+5:32

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Alexandr CastravetMen (42)21:20+9:56

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Dmitry ChekanMen (42)23:00+11:36

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Galina RibediucWomen (24)12:29+0:25

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Irina BeseleaWomen (24)15:50+3:46

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Natalia BondarencoWomen (24)16:13+4:09

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Iulia NaghibinaWomen (24)17:04+5:00

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Nadejda SurovtevaWomen (24)26:41+14:37

Montenegro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Dejan VujicicMen (42)21:31+10:07

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ionut ZincaMen (42)11:24

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Daniel BarkaszMen (42)12:18+0:54

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Simion SuciuMen (42)12:45+1:21

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Paul PricopMen (42)13:16+1:52

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Ionut PatrasMen (42)14:21+2:57

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Bordas SzabolcsMen (42)15:09+3:45

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Veronica MinoiuWomen (24)13:00+0:56

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Adina PopescuWomen (24)14:15+2:11

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Cecilia Anghel AndraWomen (24)15:00+2:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Mikhail GorgachevMen (42)13:22+1:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Maxim SimakovMen (42)13:54+2:30

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Blazo MaksimovicMen (42)11:57+0:33

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Dejan PopovicMen (42)12:41+1:17

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Marko GrujicMen (42)12:41+1:17

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Nikola MaksimovicMen (42)13:28+2:04

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Petar SaricMen (42)14:47+3:23

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Stevan VujasinovicMen (42)14:48+3:24

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Vladimir RadinovicMen (42)15:02+3:38

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Rade GoljovicMen (42)16:33+5:09

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Stevo CosovicMen (42)19:13+7:49

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Dragana DokmanovicWomen (24)13:32+1:28

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Sladjana JovanovicWomen (24)14:06+2:02

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Marija CosicWomen (24)14:08+2:04

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ivana BabicWomen (24)18:30+6:26

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Radmila SuljagicWomen (24)19:23+7:19

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Zorman JernejMen (42)12:53+1:29

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Ridvan CinarMen (42)12:56+1:32

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Meric ArazogluMen (42)13:08+1:44

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Ibrahim KorMen (42)13:15+1:51

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ercan DudakMen (42)13:22+1:58

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Alen GavarMen (42)15:10+3:46

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Ismail KenduzlerMen (42)15:43+4:19

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Ahmet KorkmazMen (42)19:13+7:49

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Dilek MatyarWomen (24)14:22+2:18

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Emine SezgunsoyWomen (24)14:25+2:21

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Dudu ErolWomen (24)15:28+3:24

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Fazilet Seren CaglarWomen (24)28:00+15:56

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org