International Orienteering Federation

Official results for South East European Orienteering Championships 2014

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: South East European Orienteering Championships 2014
Organiser: Serbia
Date: 28 August 2014

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
2Ivaylo KamenarovMen (39)1:35:05+15:34

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
3Ivan SirakovMen (39)1:36:59+17:28

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
5Vladimir AtanasovMen (39)1:39:15+19:44

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
7Petar DoganovMen (39)1:43:38+24:07

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
26Dimitar RusevMen (39)2:04:54+45:23

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Liliana GotsevaWomen (24)1:19:51

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
2Antoniya GrigorovaWomen (24)1:20:48+0:57

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
3Nataliya DimitrovaWomen (24)1:21:39+1:48

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
5Kristina IvanovaWomen (24)1:25:55+6:04

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
12Matija RazumMen (39)1:50:45+31:14

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
12Antonija OrlicWomen (24)1:53:50+33:59

Croatia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
13Mirja PavicWomen (24)1:54:47+34:56

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
33Yau Chung ChiuMen (39)2:47:34+1:28:03

Hungary

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
20Olah RenataWomen (24)2:35:23+1:15:32

Macedonia, the Former Yugoslav Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
37Jane DraginovMen (39)3:47:16+2:27:45

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
6Sergiu FalaMen (39)1:43:16+23:45

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
15Roman CiobanuMen (39)1:51:20+31:49

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
17Igor PosticaMen (39)1:52:05+32:34

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
30Dmitrii MortinMen (39)2:25:47+1:06:16

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
31Sergiu ProdanMen (39)2:35:32+1:16:01

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
34Andrei GoloveiMen (39)2:48:15+1:28:44

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
39Alexandr CastravetMen (39)completed

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
6Galina RibediucWomen (24)1:26:17+6:26

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
16Irina BeseleaWomen (24)1:59:48+39:57

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
18Natalia BondarencoWomen (24)2:24:26+1:04:35

Moldova, Republic of

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
Iulia NaghibinaWomen (24)disqualified

Montenegro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
38Dejan VujicicMen (39)completed

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
18Dag Steinar RagvinMen (39)1:52:17+32:46

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Ionut ZincaMen (39)1:19:31

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
4Daniel BarkaszMen (39)1:39:03+19:32

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
16Simion SuciuMen (39)1:51:22+31:51

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
21Paul PricopMen (39)1:54:16+34:45

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
27Bordas SzabolcsMen (39)2:07:55+48:24

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
28Ionut PatrasMen (39)2:16:57+57:26

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
4Veronica MinoiuWomen (24)1:24:37+4:46

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
10Irina MaiorescuWomen (24)1:42:17+22:26

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
11Cecilia Anghel AndraWomen (24)1:47:42+27:51

Romania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
Adina PopescuWomen (24)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
13Maxim SimakovMen (39)1:51:16+31:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
14Mikhail GoryachevMen (39)1:51:18+31:47

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
9Blazo MaksimovicMen (39)1:46:51+27:20

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
22Nikola MaksimovicMen (39)1:55:34+36:03

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
24Igor VukovicMen (39)1:57:54+38:23

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
25Marko GrujicMen (39)2:04:17+44:46

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
29Kristijan MitrovicMen (39)2:17:35+58:04Download route in GPX format

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
35Rade GoljovicMen (39)2:54:43+1:35:12

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
8Sladjana JovanovicWomen (24)1:37:12+17:21

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
9Marija CosicWomen (24)1:39:06+19:15

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
15Dragana DokmanovicWomen (24)1:59:39+39:48

Serbia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
Radmila SuljagicWomen (24)disqualified

Slovenia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
8Zorman NejcMen (39)1:44:39+25:08

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
10Ridvan CinarMen (39)1:47:08+27:37

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
11Ercan DudakMen (39)1:48:12+28:41

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
19Meric ArazogluMen (39)1:52:40+33:09

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
20Ismail KenduzlerMen (39)1:53:20+33:49

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
23Ibrahim KorMen (39)1:57:24+37:53

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
32Alen GavarMen (39)2:46:58+1:27:27

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
36Ahmet KorkmazMen (39)3:30:28+2:10:57

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
7Emine SezgunsoyWomen (24)1:35:24+15:33

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
14Dilek MatyarWomen (24)1:57:13+37:22

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
17Dudu ErolWomen (24)2:07:14+47:23

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
19Zeynep AbaliWomen (24)2:26:30+1:06:39

Turkey

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
21Fazilet Seren CaglarWomen (24)3:33:29+2:13:38

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org