International Orienteering Federation

Official results for Baltic Orienteering Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Orienteering Championships
Organiser: Lithuania
Date: 31 May 2014

Men

52 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Dmitrii TcvetkovRussian FederationRussian Federation1:22:18
2Vilius AleliunasLithuaniaLithuania1:23:08+0:50
3Lauri SildEstoniaEstonia1:23:30+1:12
4Edgars BertuksLatviaLatvia1:24:44+2:26
5Sander VaherEstoniaEstonia1:26:08+3:50
6Olle KarnerEstoniaEstonia1:26:32+4:14
7Kristo HeinmannEstoniaEstonia1:27:03+4:45
8Yury TambasovBelarusRussian Federation1:27:07+4:49
9Simonas KrepstaLithuaniaLithuania1:27:30+5:12
10Andrey SalinBelarusBelarus1:27:47+5:29
11Arturs PaulinsLatviaLatvia1:27:57+5:39
12Andris JubelisLatviaLatvia1:28:00+5:42
13Donatas StulgysLithuaniaLithuania1:28:13+5:55
14Dmitry MikhalkinBelarusBelarus1:28:43+6:25
15Anatolijs TarasovsLatviaLatvia1:29:35+7:17
16Sergei GorokhovRussian FederationRussian Federation1:29:41+7:23
17Algirdas BartkeviciusLithuaniaLithuania1:30:17+7:59
18Vytautas BeliunasLithuaniaLithuania1:30:18+8:00
19Davis DislersLatviaLatvia1:31:02+8:44
20Lauri TammemaeEstoniaEstonia1:31:34+9:16
21Janis KumsLatviaLatvia1:31:42+9:24
22Giedrius SabaliauskasLithuaniaLithuania1:32:05+9:47
23Denis ZlobinBelarusBelarus1:32:10+9:52
24Karolis LazdauskasLithuaniaLithuania1:32:34+10:16
25Modestas BacysLithuaniaLithuania1:32:43+10:25
26Dzmitry KrukovBelarusBelarus1:35:21+13:03
27Janis TamuzsLatviaLatvia1:36:23+14:05
28Kristaps OzolinsLatviaLatvia1:38:30+16:12
29Georgii MavchunRussian FederationRussian Federation1:38:53+16:35
30Janis SarsLatviaLatvia1:40:53+18:35
31Andrius MichailovasLithuaniaLithuania1:40:57+18:39
32Alexey BuragoRussian FederationRussian Federation1:41:21+19:03
33Henrikas PauzasLithuaniaLithuania1:41:39+19:21
34Uku Laur TaliEstoniaEstonia1:47:50+25:32
35Ats SonajalgEstoniaEstonia1:48:19+26:01
36Sergei SolodkinBelarusBelarus1:48:50+26:32
37Andrej GerasimovLithuaniaLithuania1:48:52+26:34
38Andrei ZhuravlevBelarusBelarus1:49:52+27:34
39Ivan AfanasyevBelarusBelarus1:50:55+28:37
40Artjoms RekunenkoLatviaLatvia1:51:17+28:59
41Giedrius PetrauskasLithuaniaLithuania1:55:58+33:40
42Yauheni DzedavetsBelarusBelarus1:58:11+35:53
43Gediminas JanusisLithuaniaLithuania1:59:11+36:53
44Aleksei AlekseyonokBelarusBelarus1:59:34+37:16
45Edvardas ScerbaviciusLithuaniaLithuania2:01:57+39:39
46Svajunas PajaujisLithuaniaLithuania2:01:58+39:40
47Nikolai GorbachovBelarusBelarus2:05:14+42:56
48Marijonas GipasLithuaniaLithuania2:06:37+44:19
49Elo SaueEstoniaEstonia2:08:41+46:23
50Sergey RogalevichBelarusBelarus2:12:08+49:50
Jonas Vytautas GvildysLithuaniaLithuaniadisqualified
Aliaksei ShvantsBelarusBelarusdisqualified

Women

41 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Gabija RazaityteLithuaniaLithuania1:10:10
2Anastasia DenisovaBelarusBelarus1:10:12+0:02
3Sandra PauzaiteLithuaniaLithuania1:12:05+1:55
4Liga ArnieceLatviaLatvia1:12:32+2:22
5Liis JohansonEstoniaEstonia1:15:03+4:53
6Kaisa RaudkeppEstoniaEstonia1:15:17+5:07
7Indre ValaiteLithuaniaLithuania1:17:39+7:29
8Tekle Emilija GvildyteLithuaniaLithuania1:18:33+8:23
9Kerstin UiboupinEstoniaEstonia1:18:35+8:25
10Irita PukiteLatviaLatvia1:19:14+9:04
11Kristina RybakovaiteLithuaniaLithuania1:19:33+9:23
12Tatsiana ZhuraulevaBelarusBelarus1:19:37+9:27
13Kirti RebaneEstoniaEstonia1:19:56+9:46
14Annika RihmaEstoniaEstonia1:20:14+10:04
15Anastasia KruglenyaBelarusBelarus1:22:32+12:22
16Evely KaasikuEstoniaEstonia1:24:24+14:14
17Sigrid RuulEstoniaEstonia1:24:28+14:18
18Tatsiana VoskoboinikovaBelarusBelarus1:24:36+14:26
19Elina SvilpeLatviaLatvia1:25:00+14:50
20Kristina MaseviciuteLithuaniaLithuania1:26:47+16:37
21Aleksandra BarkalovaRussian FederationRussian Federation1:27:16+17:06
22Helle HallikEstoniaEstonia1:29:38+19:28
23Natallia BulatkinaBelarusBelarus1:29:54+19:44
24Liubov KutseninaRussian FederationRussian Federation1:30:17+20:07
25Adele PuusaluEstoniaEstonia1:30:20+20:10
26Evelina GrigaiteLithuaniaLithuania1:30:49+20:39
27Piibe TammemaeEstoniaEstonia1:31:57+21:47
28Tatiana PoliakovaBelarusBelarus1:32:18+22:08
29Natallia KuncevichBelarusBelarus1:32:33+22:23
30Indre MaciuleviciuteLithuaniaLithuania1:33:16+23:06
31Aiste TraubieneLithuaniaLithuania1:33:35+23:25
32Ruta PlakaneLatviaLatvia1:33:47+23:37
33Maria AlekseyonokBelarusBelarus1:35:33+25:23
34Hanna RudakouskayaBelarusBelarus1:35:46+25:36
35Liene BruveleLatviaLatvia1:42:55+32:45
36Liga CelinaLatviaLatvia1:44:07+33:57
37Khrystsina YakubkinaBelarusBelarus1:46:14+36:04
38Natallia HryshanavaBelarusBelarus1:49:41+39:31
39Nadezhda SorvachevaRussian FederationRussian Federation1:49:54+39:44
40Irina GuliaevaRussian FederationRussian Federation1:54:42+44:32
41Anzhalika BarsukovaBelarusBelarus2:00:39+50:29

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org