International Orienteering Federation

Official results for Silva League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Silva League
Organiser: Sweden
Date: 23 May 2014

Men

62 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Gustav BergmanSwedenSweden15:03
2Jerker LysellSwedenSweden15:10+0:07
3Yannick s MichielBelgiumBelgium15:39+0:36
4Martin RegbornSwedenSweden15:45+0:42
5Albin RidefeltSwedenSweden15:52+0:49
6Niklas AldenSwedenSweden15:55+0:52
7Emil SvenskSwedenSweden16:06+1:03
8Jakob LoofSwedenSweden16:13+1:10
9Rassmus AnderssonSwedenSweden16:14+1:11
10Pavlo UshkvarokUkraineUkraine16:20+1:17
11David BejbomSwedenSweden16:36+1:33
12Jakob EnmarkSwedenSweden16:38+1:35
13Jens WangdahlSwedenSweden16:48+1:45
14Lukas PetersonSwedenSweden16:52+1:49
15Denys ShcherbakovUkraineUkraine17:00+1:57
16Jesper LysellSwedenSweden17:05+2:02
17Erik Ivarsson SandbergSwedenSweden17:06+2:03
18Oskar LjungqvistSwedenSweden17:08+2:05
19Niklas OlofssonSwedenSweden17:16+2:13
20Viktor SilvemarkSwedenSweden17:20+2:17
21Petter JonssonSwedenSweden17:24+2:21
22Nick BarrableUnited KingdomGreat Britain17:25+2:22
22Kent OhlssonSwedenSweden17:25+2:22
24Gustav NordstromSwedenSweden17:26+2:23
25Anton SjokvistSwedenSweden17:31+2:28
25Anton TynongSwedenSweden17:31+2:28
27Patrik LindSwedenSweden17:32+2:29
28Daniel AttasSwedenSweden17:33+2:30
29Ulrik NordbergSwedenSweden17:37+2:34
30Oskar DanielsSwedenSweden17:43+2:40
31Josh BeechUnited KingdomGreat Britain18:00+2:57
32Jakob AnderssonSwedenSweden18:01+2:58
32Hans PerssonSwedenSweden18:01+2:58
34Erik BlomgrenSwedenSweden18:06+3:03
35Markus AdolfssonSwedenSweden18:21+3:18
36Robbin KantarpSwedenSweden18:33+3:30
37Gunnar HolmgrenSwedenSweden18:48+3:45
38erik johanssonSwedenSweden18:53+3:50
38Albin SjohedSwedenSweden18:53+3:50
40Marcus BerggrenSwedenSweden18:54+3:51
41Johan KarrstromSwedenSweden18:55+3:52
42Ivan ForsgrenSwedenSweden19:06+4:03
43Erik LindSwedenSweden19:10+4:07
44Rasmus Palmqvist AslaksenSwedenSweden19:16+4:13
45Carl MagnussonSwedenSweden19:24+4:21
46Joar SvartholmSwedenSweden19:27+4:24
47Jacob LindstamSwedenSweden19:32+4:29
48Andreas CallebergSwedenSweden19:40+4:37
49Christoffer EskilssonSwedenSweden20:06+5:03
50Mattias KarlssonSwedenSweden20:11+5:08
51Axel WradheNorwaySweden20:15+5:12
52Henrik FrojdSwedenSweden22:41+7:38
53erik ToomingasSwedenSweden23:15+8:12
erik BomanSwedenSwedendisqualified
Mathias HallmenSwedenSwedendisqualified
Johan HogstrandSwedenSwedendisqualified
Gernot KerschbaumerAustriaAustriadisqualified
Markus LundholmSwedenSwedendisqualified
Fredrik MattssonSwedenSwedendisqualified
Erik PetterssonSwedenSwedendisqualified
Dag StridhSwedenSwedendisqualified
Joakim SvenskSwedenSwedendisqualified

Women

50 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Nadiya VolynskaUkraineUkraine13:19
2Alva OlssonSwedenSweden13:31+0:12
3Karolin OhlssonSwedenSweden13:58+0:39
4Lilian ForsgrenSwedenSweden14:09+0:50
5Olga PanchenkoUkraineUkraine14:32+1:13
6Lisa RisbySwedenSweden14:46+1:27
7Frida AnderssonSwedenSweden14:49+1:30
8Hilda ForsgrenSwedenSweden14:51+1:32
9Maria MagnussonSwedenSweden14:52+1:33
10Anna BachmanSwedenSweden14:55+1:36
11Anna ForsbergSwedenSweden14:57+1:38
12Amanda LeoSwedenSweden15:04+1:45
13Helena KarlssonSwedenSweden15:05+1:46
14Samantha SaegerUnited StatesUnited States15:06+1:47
15Maja PetterssonSwedenSweden15:10+1:51
16Johanna ObergSwedenSweden15:13+1:54
17Magdalena OlssonSwedenSweden15:19+2:00
18Lisa RonnolsSwedenSweden15:23+2:04
19Josefine EngstromSwedenSweden15:28+2:09
20Johanna BergmanSwedenSweden15:31+2:12
20Adela IndrakovaCzech RepublicCzech Republic15:31+2:12
22Louise MarkstedtUnited KingdomSweden15:43+2:24
23Elin WinbladSwedenSweden15:48+2:29
24Emma BergmanSwedenSweden15:51+2:32
25Therese KlintbergSwedenSweden16:03+2:44
26Emma BergstromSwedenSweden16:16+2:57
27Alexandra BjarrenholtSwedenSweden16:19+3:00
27Elin VedinSwedenSweden16:19+3:00
29Fredrika VangellSwedenSweden16:20+3:01
30Anastasiia DanylovaUkraineUkraine16:32+3:13
31Annika BjorkSwedenSweden16:37+3:18
32Johanna LonnkvistSwedenSweden16:40+3:21
33Linn GrallsSwedenSweden16:41+3:22
34Ulrika LindstamSwedenSweden16:44+3:25
35Emma BromarkSwedenSweden16:53+3:34
36Linnea SundstromSwedenSweden17:00+3:41
37Sara BengtssonSwedenSweden17:02+3:43
38Sara LundstenSwedenSweden17:26+4:07
39Lisa KaleredSwedenSweden17:34+4:15
40Andrea WickbomSwedenSweden17:37+4:18
41Helena MarkstedtSwedenSweden17:47+4:28
42Jannie HagardSwedenSweden17:49+4:30
43Amanda HolmgrenSwedenSweden18:21+5:02
44Sarah-Jane GaffneyUnited KingdomGreat Britain18:31+5:12
45Tori OwenCanadaCanada18:56+5:37
Tove AlexanderssonSwedenSwedendisqualified
Annica GustafssonSwedenSwedendisqualified
Linnea GustafssonSwedenSwedendisqualified
Elin ManssonSwedenSwedendisqualified
Lina PerssonSwedenSwedendisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org