International Orienteering Federation

Official results for Open Grodno Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Open Grodno Cup
Organiser: Belarus
Date: 13 April 2014

Men

65 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Sergei Ryzhkov Belarus 15:22
2 Vladyslav Laskarzhevsky Ukraine 16:18 +0:56
3 Dmitry Mikhalkin Belarus 16:25 +1:03
4 Aleksandr Minakov Russian Federation 16:43 +1:21
5 Bogdan Buchenko Ukraine 16:48 +1:26
6 Yury Yazykou Belarus 16:49 +1:27
7 Anton Kupriets Ukraine 16:53 +1:31
8 Viktor Vitiuk Ukraine 16:58 +1:36
9 Valentin Gorodetsky Russian Federation 17:04 +1:42
10 Denis Zlobin Belarus 17:07 +1:45
11 Vyacheslav Zhuravlev Belarus 17:09 +1:47
12 Vitaly Filin Russian Federation 17:10 +1:48
13 Pavel Melekhavets Belarus 17:16 +1:54
14 Dzmitry Novak Belarus 17:17 +1:55
15 Aliaksandr Fedaryshkin Belarus 17:27 +2:05
16 Sergey Solodkin Belarus 17:28 +2:06
17 Michael Synkou Belarus 17:45 +2:23
18 Aliaksandr Khodan Belarus 17:51 +2:29
19 Aliaksei Memelov Belarus 17:52 +2:30
20 Duncan Grassie United Kingdom 17:57 +2:35
21 Mixail Kanash Belarus 18:06 +2:44
22 Ivan Chaharyn Belarus 18:10 +2:48
23 Siarhei Astraulianchyk Belarus 18:26 +3:04
24 Siarhei Yasiuchenia Belarus 18:28 +3:06
25 Aliaksei Nikipelau Belarus 18:34 +3:12
26 Anton Gorbatovsky Belarus 18:41 +3:19
27 Artem Sukhov Russian Federation 18:42 +3:20
28 Andrei Bezdiga Moldova, Republic of 18:48 +3:26
29 Andrei Bykau Belarus 18:49 +3:27
30 Nicholas Edward United Kingdom 18:51 +3:29
31 Artsiom Haroshka Belarus 18:52 +3:30
32 Andrey Nazarov Russian Federation 18:53 +3:31
33 Aleksandr Alekseyonok Belarus 18:59 +3:37
34 Aliaksei Shvants Belarus 19:02 +3:40
35 Vitaly Maiorov Russian Federation 19:09 +3:47
36 Evgeni Dedovets Belarus 19:12 +3:50
37 Andrey Stepanov Russian Federation 19:19 +3:57
38 Alexander Chigikov Russian Federation 19:31 +4:09
39 Andrei Krivosheev Belarus 19:32 +4:10
40 Vadzim Siardzitau Belarus 19:43 +4:21
41 Evgen  Cherny Ukraine 20:09 +4:47
42 Mikalai Yakusevich Belarus 20:32 +5:10
43 Mikhail Mikhailiukou Belarus 20:37 +5:15
44 Anton Sasnouski Belarus 20:41 +5:19
45 Nikolai Gorbachev Belarus 20:42 +5:20
46 Pavel Kulesh Belarus 20:53 +5:31
47 Andrei Yakauleu Belarus 21:12 +5:50
48 Dmitriy Vetoshkin Belarus 21:39 +6:17
49 Dzmitry Maslouski Belarus 22:05 +6:43
50 Oleg Kolosov Ukraine 22:41 +7:19
51 Dzianis Ivanou Belarus 22:47 +7:25
52 Viachaslau Fedaryshkin Belarus 23:28 +8:06
53 Andrei Marchenko Belarus 23:34 +8:12
54 Vitaly Lukouski Belarus 24:02 +8:40
55 Aliaksandr Charniak Belarus 24:41 +9:19
56 Yauheni Marozau Belarus 25:04 +9:42
Vitaly Dubrouski Belarus disqualified
Dzmitry Krukov Belarus disqualified
Dzianis Monich Belarus disqualified
Konstantin Okushko Belarus disqualified
Sergey Pisarchik Russian Federation disqualified
Siarhei Rahalevich Belarus disqualified
Aliaksandr Stasevich Belarus disqualified
Yury Tambasov Belarus disqualified
Aliaksandr Yeusiuchenia Belarus disqualified

Women

42 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Anastasia Denisova Belarus 13:55
2 Anastasia Kruglenia Belarus 14:51 +0:56
3 Yuliya Tsvirbut Belarus 15:05 +1:10
4 Khrystsina Yakubkina Belarus 15:07 +1:12
5 Veranika Chernik Belarus 15:08 +1:13
6 Tania Zhuravleva Belarus 15:11 +1:16
7 Natallia Hryshanava Belarus 15:36 +1:41
8 Irina Lapickaya Belarus 15:42 +1:47
9 Natalya Kuntsevich Belarus 15:52 +1:57
10 Hanna Baushevich Belarus 16:00 +2:05
11 Natallia Bulatkina Belarus 16:05 +2:10
12 Alena Monich Belarus 16:31 +2:36
12 Anna Opanasiuk Ukraine 16:31 +2:36
14 Aleksandra Kondratyeva Belarus 16:35 +2:40
15 Tatyana Voskobojnikova Belarus 16:41 +2:46
16 Tatiyana Ufimtseva Ukraine 16:47 +2:52
17 Anna Botyan Belarus 17:01 +3:06
17 Maryna Hladkaya Belarus 17:01 +3:06
19 Hanna Rudakouskaya Belarus 17:21 +3:26
20 Inna Titova Belarus 17:25 +3:30
21 Volha Rahautsova Belarus 17:26 +3:31
22 Daryna Shynkevich Belarus 17:37 +3:42
23 Darya Yazykova Belarus 17:38 +3:43
24 Daria Polekshanova Belarus 17:47 +3:52
25 Anastasiya Kanovalova Russian Federation 17:48 +3:53
26 Anastasia Atamanovich Belarus 18:02 +4:07
27 Maryia Yarmak Belarus 18:06 +4:11
28 Anzhalika Barsukova Belarus 18:19 +4:24
29 Maryna Smirnova Belarus 18:24 +4:29
30 Liudmila Vodennikova Belarus 18:26 +4:31
31 Yuliya Trukhina Russian Federation 18:34 +4:39
32 Ekaterina Minakova Belarus 18:40 +4:45
33 Maryna Paknis Belarus 18:44 +4:49
34 Anna Savchenko Russian Federation 18:49 +4:54
35 Anna Slavnova Russian Federation 19:33 +5:38
36 Liudmila Skinder Belarus 19:38 +5:43
37 Aliaksandra Samalazava Belarus 20:06 +6:11
38 Anastasia Sakhonchyk Belarus 21:27 +7:32
39 Natallia Labcheuskaya Belarus 21:43 +7:48
40 Katsiaryna Pestava Belarus 22:06 +8:11
41 Alena Rabrova Belarus 22:20 +8:25
Tatiana Poliakowa Belarus disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2018
BML Print
Bryzos
WOC 2019 banner
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org