International Orienteering Federation

Official results for Kurzemes Pavasaris

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Kurzemes Pavasaris
Organiser: Latvia
Date: 5 April 2014

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Yury  Tambasov Men (56)36:12+1:45

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Denis  Zlobin Men (56)39:49+5:22

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Dmitri  Mironov Men (56)42:40+8:13

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Dmitry  Mikhalkin Men (56)disqualified

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Anastasia  Denisova Women (16)37:38+3:49

Belarus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Tatsiana  Vaskaboinikava Women (16)40:25+6:36

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Marek  Karm Men (56)53:09+18:42

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Davis  Dislers Men (56)35:32+1:05

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Kristaps  Jaudzems Men (56)37:18+2:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Janis  Tamuzs Men (56)38:31+4:04

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Janis  Krumins Men (56)39:02+4:35

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Margers  Kietis Men (56)39:08+4:41

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Anatolijs  Tarasovs Men (56)39:13+4:46

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Atis  Reskis Men (56)39:25+4:58

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Rudolfs  Zernis Men (56)40:16+5:49

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Valdis  Karulis Men (56)41:12+6:45

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Martins  Linde Men (56)41:15+6:48

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Davis  Sars Men (56)43:21+8:54

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Andris  Gailis Men (56)44:23+9:56

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Mikus  Purins Men (56)44:52+10:25

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Kalvis  Bruns Men (56)44:59+10:32

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Andis  Malejs Men (56)45:06+10:39

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Janis  Peilans Men (56)45:13+10:46

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Edgars  Lakis Men (56)45:27+11:00

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Zigmars  Gailis Men (56)45:29+11:02

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Janis  Sars Men (56)45:45+11:18

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Ainars  Lupikis Men (56)50:41+16:14

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Janis  Skujenieks Men (56)52:04+17:37

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Janis  Butans Men (56)52:39+18:12

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Reinis  Putnins Men (56)52:43+18:16

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
48Artis  Dude Men (56)53:41+19:14

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Gatis  Caics Men (56)54:22+19:55

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Daniils  Ozolins Men (56)56:43+22:16

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Valters  Abolins Men (56)1:02:26+27:59

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Martins  Skujenieks Men (56)disqualified

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Liga  Valdmane Women (16)40:32+6:43

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Ruta  Plakane Women (16)46:27+12:38

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Linda  Krumina Women (16)46:57+13:08

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Ieva  Brice Women (16)47:29+13:40

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Irita  Pukite Women (16)51:59+18:10

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Mara  Berzina Women (16)52:15+18:26

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Dita  Zaharova Women (16)1:32:33+58:44

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Vilius  Aleliunas Men (56)34:27

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Jonas Vytautas  Gvildys Men (56)36:21+1:54

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Algirdas  Bartkevicius Men (56)37:44+3:17

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Donatas  Stulgys Men (56)39:57+5:30

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Nerijus  Sulcys Men (56)40:39+6:12

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Martynas  Tirlikas Men (56)41:10+6:43

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Daivaras  Genys Men (56)44:01+9:34

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Agnius  Ciapas Men (56)48:32+14:05

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Justas  Misiunas Men (56)49:30+15:03

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Viktoras  Staisiunas Men (56)50:11+15:44

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Andrej  Gerasimov Men (56)53:04+18:37

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Mantas  Totilas Men (56)53:10+18:43

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Ramunas  Pabreza Men (56)58:25+23:58

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Gediminas  Janusis Men (56)disqualified

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Kristina  Rybakovaite Women (16)33:49

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Gabija  Razaityte Women (16)34:30+0:41

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Sandra  Pauzaite Women (16)36:04+2:15

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Ieva  Baltriukaite Women (16)48:02+14:13

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Monika  Gotcaityte Women (16)57:09+23:20

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Vilija  Revaite Women (16)59:23+25:34

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kristina  Virsilaite Women (16)disqualified

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Piotr  Kruk Men (56)49:28+15:01

Poland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Karol  Galicz Men (56)52:46+18:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Dmitriy  Tsvetkov Men (56)34:46+0:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Sergey  Detkov Men (56)38:04+3:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Maxim  Simakov Men (56)48:13+13:46

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Viktor  Silvemark Men (56)43:20+8:53

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Patrik  Lind Men (56)43:42+9:15

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Petter  Eriksson Men (56)47:24+12:57

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Oscar  Vangell Men (56)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org