Official results for 2 giorni di Orienteering - Clusone 2014

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: 2 giorni di Orienteering - Clusone 2014
Organiser: Italy
Date: 29 March 2014

Men

71 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Andrea Seppi Italy 12:49
2 Manuel Negrello Italy 12:51 +0:02
3 Marco Seppi Italy 12:56 +0:07
4 Giacomo Zagonel Italy 12:58 +0:09
5 Riccardo Scalet Italy 13:14 +0:25
6 Alessio Tenani Italy 13:18 +0:29
7 Michele Caraglio Italy 13:19 +0:30
8 Olivier Blanc Tranchant France 13:38 +0:49
9 Sebastian Inderst Switzerland 13:46 +0:57
10 Samuele Curzio Italy 13:49 +1:00
11 Fabio Marsoner Italy 13:52 +1:03
12 Matjaz Stanfel Croatia 13:57 +1:08
13 Giacomo Nisi Italy 13:58 +1:09
14 Giacomo Barbone United States 14:05 +1:16
15 Ats Sonajalg Estonia 14:10 +1:21
16 Gianluca Salvioni Italy 14:16 +1:27
17 Emiliano Corona Italy 14:19 +1:30
18 Michele Franco Italy 14:29 +1:40
18 Marek Karm Estonia 14:29 +1:40
20 Valters Abolins Latvia 14:36 +1:47
21 Nicola Manzoni Italy 14:52 +2:03
22 Michele Fiocca Italy 14:57 +2:08
23 Luigi Giuliani Italy 15:10 +2:21
24 Dario Pedrotti Italy 15:22 +2:33
25 Enrico Gottardo Italy 15:25 +2:36
26 Ingemar Neuhauser Italy 15:36 +2:47
27 Andrea Bruno Italy 15:46 +2:57
28 Davide Miori Italy 16:00 +3:11
29 Benoit Rauturier Sweden 16:09 +3:20
30 Cesare Mattioli Italy 16:17 +3:28
31 Edi Ocvirk Croatia 16:22 +3:33
32 Mario Ruggiero Italy 16:23 +3:34
33 Matteo Zoppe Italy 16:34 +3:45
34 Paride Grava Italy 16:41 +3:52
35 Edoardo Cortellazzi Italy 16:49 +4:00
36 Mattia Salvioni Italy 16:54 +4:05
37 Stefano Baccelli Italy 17:01 +4:12
38 Alvise Rumor Italy 17:04 +4:15
39 Kristian Bosisio Switzerland 17:21 +4:32
40 Francesco Comuzzi Italy 17:24 +4:35
41 Remo Madella Italy 17:29 +4:40
42 Marco Della Vedova Italy 17:52 +5:03
43 Federico Bacci Italy 18:12 +5:23
44 Loris Gioele D'errico Italy 18:15 +5:26
45 Leonardo Scapin Italy 18:22 +5:33
46 Andrea Visioli Italy 18:28 +5:39
47 Maurizio Todeschini Italy 18:31 +5:42
48 Mikhail Raer Italy 18:53 +6:04
49 Andrea Salomone Moreschi Italy 19:00 +6:11
50 Stefano Raus Italy 19:32 +6:43
51 Stefano Brambilla Italy 19:44 +6:55
52 Antonio Cancelli Italy 20:09 +7:20
53 Giorgio Ernesto Gatti Italy 20:24 +7:35
54 Luca Mapelli Italy 20:25 +7:36
55 Daniele Martignago Italy 20:28 +7:39
56 Andrea Brandolini Italy 20:36 +7:47
57 Andrea Margiore Italy 20:43 +7:54
58 Andrea Della Vedova Italy 20:46 +7:57
59 Paolo Albrizio Italy 23:14 +10:25
60 Luigi Laricchia Italy 23:32 +10:43
61 Mirko MOLTIBELLER Italy 23:47 +10:58
62 Francesco Gatti Italy 23:58 +11:09
63 Edoardo Tona Italy 24:25 +11:36
64 Stefano Galletti Italy 24:44 +11:55
65 Francisco Scalese Italy 24:51 +12:02
66 Francesco Nanni Italy 26:47 +13:58
67 Damaso Damasio Italy 27:51 +15:02
68 Ivano Benini Italy completed
69 Leonardo Zaffiri Italy completed
70 Stefano Sarao Italy completed
71 Michele Maritano Italy completed

Women

43 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Michela Guizzardi Italy 14:07
2 Tekle Emilija Gvildyte Lithuania 14:22 +0:15
3 Anna Caglio Italy 15:25 +1:18
4 Heike Torggler Italy 15:26 +1:19
5 Beatrice Baldi Italy 15:36 +1:29
5 Adrienne Brandi Italy 15:36 +1:29
7 Viola Zagonel Italy 15:57 +1:50
8 Martina Palumbo Italy 15:59 +1:52
9 Eleonora Donadini Italy 16:02 +1:55
10 Anna Giovanelli Italy 16:07 +2:00
11 Federica Maggioni Italy 16:11 +2:04
12 Gaia Sebastiani Italy 16:20 +2:13
13 Lucia Curzio Italy 16:30 +2:23
14 Maria Chiara Crippa Italy 16:36 +2:29
15 Nicole Scalet Italy 16:49 +2:42
16 Barbara Giuganino Italy 17:12 +3:05
17 Metka Udovic Slovenia 17:47 +3:40
18 Noemi Inderst Italy 17:49 +3:42
19 Lucia Ferrarini Italy 18:52 +4:45
19 Ursa Tomazin Slovenia 18:52 +4:45
21 Maddalena Iennaco Italy 18:56 +4:49
22 Federica Negri Italy 18:57 +4:50
23 Alice Danieli Italy 19:00 +4:53
24 Christine Kirchlechner Italy 19:08 +5:01
25 Federica Anedda Italy 19:13 +5:06
26 Laura Carluccio Italy 19:25 +5:18
27 Avgustina Davydchuk Ukraine 19:40 +5:33
28 Irene Pozzebon Italy 19:49 +5:42
29 Cristina Bellotti Italy 19:58 +5:51
30 Chiara Gatti Italy 20:04 +5:57
31 Elisa Lucian Italy 20:29 +6:22
32 Laura Vigni Italy 20:55 +6:48
33 Sara Martinelli Italy 21:55 +7:48
34 Giuliana Zoppe Italy 22:24 +8:17
35 Silvia Bramati Italy 23:20 +9:13
36 Nicole Anedda Italy 25:31 +11:24
37 Angela Divincenzo Italy 26:36 +12:29
38 Chiara Rossi Italy 26:59 +12:52
39 Raffaella Spinelli Italy 27:32 +13:25
40 Maria Grazia Rosati Italy 28:29 +14:22
41 Rosa Ferrigno Italy 36:40 +22:33
42 Annamaria Riva Italy completed
43 Xane Plascencia Italy completed

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Siven Active Sport
Dobas flags
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org