International Orienteering Federation

Official results for 52nd World Military Skiing Championship

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: 52nd World Military Skiing Championship
Organiser: Finland
Date: 26 March 2014

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Tobias HABENICHTMen (31)52:17+6:21

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Dieter MIKULAMen (31)1:04:57+19:01

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Markus KOSSLERMen (31)1:16:49+30:53

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Stanimir BELOMAZHEVMen (31)46:12+0:16

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Peyo DONCHEVMen (31)1:12:32+26:36

Bulgaria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Veselin TSINZOVMen (31)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Priit RANDMANMen (31)1:01:59+16:03

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Asso KESAVALIMen (31)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Lauri MALSROOSMen (31)disqualified

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Daisy KUDREWomen (14)42:05+1:47

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Tero LINNAINMAAMen (31)47:37+1:41

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Teemu TAURIAINENMen (31)54:09+8:13

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Konsta VANHANENMen (31)1:03:22+17:26

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Sari SUOMALAINENWomen (14)50:18+10:00

Finland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Minna NARHIWomen (14)56:25+16:07

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Rudy GOUYMen (31)59:37+13:41

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Yann LOCATELLIMen (31)1:06:59+21:03

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Baptiste PETINMen (31)1:16:19+30:23

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Fanny ROCHEWomen (14)47:08+6:50

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Charlotte BOUCHETWomen (14)51:26+11:08

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Lauriane FOULET-MOREAUWomen (14)1:00:57+20:39

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Sebastian EISENHUTMen (31)1:11:01+25:05

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Johannes SCHANDLMen (31)disqualified

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Aslan TOKBAJEVMen (31)55:33+9:37

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Denis VLASOVMen (31)1:00:42+14:46

Kazakhstan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Elmira MOLDASHEVAWomen (14)53:58+13:40

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Raivo KIVLENIEKSMen (31)51:16+5:20

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Andris KIVLENIEKSMen (31)55:29+9:33

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Nerijus SULCYSMen (31)56:33+10:37

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Regimantas KAVALIAUSKASMen (31)59:08+13:12

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Vitalijus PETRULISMen (31)1:00:10+14:14

Lithuania

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Gabriele KEINAITEWomen (14)45:32+5:14

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jorgen MADSLIENMen (31)48:05+2:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Eduard KHRENNIKOVMen (31)45:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Vasily GLUKHARYOVMen (31)52:37+6:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Vadim TOLSTOPYATOVMen (31)53:58+8:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Tatiana KOZLOVA-RVACHEVAWomen (14)40:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Tatiana VLASOVAWomen (14)40:41+0:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Natalia NAUMOVAWomen (14)43:28+3:10

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Erik BLOMGRENMen (31)49:26+3:30

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Carl MAGNUSSONMen (31)50:32+4:36

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Linus RAPPMen (31)53:54+7:58

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Evelina WICKBOMWomen (14)43:59+3:41

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Bente ROSTWomen (14)46:47+6:29

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Emma BERGSTROMWomen (14)50:16+9:58

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org