International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 24 March 2014

Men

20 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Kiril VeselovRussian FederationRussian Federation26:09
2Andrey GrigorievRussian FederationRussian Federation26:28+0:19
3Andrei LamovRussian FederationRussian Federation27:46+1:37
4Vladimir IgnatovRussian FederationRussian Federation28:08+1:59
5Vladimir BarchukovRussian FederationRussian Federation28:58+2:49
6Aleksandr DurnovRussian FederationRussian Federation29:10+3:01
7Sergey BelousovRussian FederationRussian Federation29:34+3:25
8Egor VolkovRussian FederationRussian Federation30:22+4:13
9Ivan PovyshevRussian FederationRussian Federation30:52+4:43
10Rinat MinnullinRussian FederationRussian Federation32:16+6:07
11Ivan KulikovRussian FederationRussian Federation32:25+6:16
12Aleksandr ZlobinRussian FederationRussian Federation33:29+7:20
13Denis GolovinRussian FederationRussian Federation33:32+7:23
14Igor OgarkoRussian FederationRussian Federation36:05+9:56
15Maksim TrifonenkovRussian FederationRussian Federation39:11+13:02
16Aleksey NosovRussian FederationRussian Federation40:26+14:17
17Dmitry KuzminRussian FederationRussian Federation40:56+14:47
18Alexandr GettRussian FederationRussian Federation46:48+20:39
19Alexandr PtsarevRussian FederationRussian Federation1:17:16+51:07
Sergey OlennikovRussian FederationRussian Federationdisqualified

Women

19 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Yuliya TarasenkoRussian FederationRussian Federation24:11
2Tatyana OborinaRussian FederationRussian Federation25:26+1:15
3Paulina FrolovaRussian FederationRussian Federation27:00+2:49
4Anna KhudikRussian FederationRussian Federation27:24+3:13
5Olga TrifanovaRussian FederationRussian Federation28:35+4:24
6Natalia GaleevaRussian FederationRussian Federation29:08+4:57
7Daria RogovRussian FederationRussian Federation29:51+5:40
8Anastasiya SvirRussian FederationRussian Federation33:10+8:59
9Darya KobzarenkoRussian FederationRussian Federation34:06+9:55
10Olga DyubinaRussian FederationRussian Federation34:13+10:02
11Elizaveta MoiseenkoRussian FederationRussian Federation35:29+11:18
12Olga TimofeevaRussian FederationRussian Federation36:04+11:53
13Julia RumyantsevRussian FederationRussian Federation43:37+19:26
14Larissa YudintsovaRussian FederationRussian Federation1:00:41+36:30
Yuliya BorodulinaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Mariana HalavanRussian FederationRussian Federationdisqualified
Mariya ShapovalovaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Anastasiya SyuzevaRussian FederationRussian Federationdisqualified
Natalia ZemskovaRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org