International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 14 March 2014

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Valentin NovikovMen (54)1:37:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Roman EfimovMen (54)1:44:00+6:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Vladimir TregubovMen (54)1:45:51+8:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Andrey KhramovMen (54)1:47:23+9:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Alexey BortnikMen (54)1:48:36+10:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Roman RyapolovMen (54)1:49:13+11:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Sergey DetkovMen (54)1:50:22+12:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Roman BondarenkoMen (54)1:51:59+14:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Roman NazarovMen (54)1:52:17+14:40

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Egor KostylevMen (54)1:53:40+16:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Baryshnikov AndreyMen (54)1:54:29+16:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Sergey DobryninMen (54)1:54:30+16:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Alexey LysenkovMen (54)1:55:33+17:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Valentin KozyavinMen (54)1:57:14+19:37

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ivan KuchmenkoMen (54)1:57:22+19:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Konstantin SerebryanitskiyMen (54)1:58:15+20:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Dmitriy MityaevMen (54)1:59:33+21:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Petr SukharevMen (54)1:59:40+22:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Alexandr TcherbakovMen (54)1:59:43+22:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Pavel ZarevenkoMen (54)2:00:30+22:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Maxim DavidovMen (54)2:02:12+24:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Alexandr ShavkunovMen (54)2:03:35+25:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Pavel ShestakovMen (54)2:05:39+28:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Timofey ZuzovMen (54)2:07:28+29:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Ruslan MustafinMen (54)2:08:53+31:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Denis MaslennikovMen (54)2:11:07+33:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Anton PortnovMen (54)2:13:39+36:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Evgeniy KhromushkinMen (54)2:16:18+38:41

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Evgeniy PopovMen (54)2:17:11+39:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Ilya KolomietsMen (54)2:18:16+40:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Ilya SedykhMen (54)2:22:41+45:04

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Rafik YakupovMen (54)2:22:48+45:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Aleksandr ZaripovMen (54)2:25:31+47:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Anton SorokinMen (54)2:26:13+48:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Nikita AsoyanMen (54)2:31:36+53:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Viktor EmelyanovMen (54)2:31:55+54:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Denis PrivalovMen (54)2:36:19+58:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Valentin GorodetskiyMen (54)2:36:47+59:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Alexander PopovMen (54)2:41:23+1:03:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Maksim PominovMen (54)2:47:12+1:09:35

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Ivan SadovnikovMen (54)2:50:10+1:12:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Pavel NovikovMen (54)2:51:08+1:13:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Artem VoloshinMen (54)2:51:59+1:14:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Denis DimitrievMen (54)3:10:06+1:32:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sergey MatyashMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Grigoriy SavelevMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Ivan PestovMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aleksandr MoiseevMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Roman KonstantinovMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Denis GolovlevMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nikolay LiseenkoMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aleksandr PotapovMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Dmitriy TsvetkovMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Sergey BorovkovMen (54)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Svetlana MironovaWomen (24)1:27:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Natalia EfimovaWomen (24)1:31:42+4:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Nataliya VinogradovaWomen (24)1:36:04+8:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Galina VinogradovaWomen (24)1:36:58+9:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Evgeniya RyapolovaWomen (24)1:37:53+10:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Julia NovikovaWomen (24)1:39:24+11:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Inna SomovaWomen (24)1:43:08+15:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Nadezhda OrlovaWomen (24)1:49:37+21:58

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Liudmila SapronenkovaWomen (24)1:51:13+23:34

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Nastya PotapenkoWomen (24)1:53:38+25:59

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Ekaterina MityaevaWomen (24)1:57:39+30:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Nina TemyakovaWomen (24)1:58:46+31:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Darya MaslennikovaWomen (24)2:03:10+35:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Tatiyana RozovaWomen (24)2:04:34+36:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Marina RosinkWomen (24)2:04:49+37:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Anna InyushinaWomen (24)2:13:10+45:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Olga BelovaWomen (24)2:15:58+48:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Alena SvistunWomen (24)2:17:57+50:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Maria MakarovaWomen (24)2:20:52+53:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Anna SukhanovaWomen (24)2:22:55+55:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anastasiya SviderskayaWomen (24)2:28:28+1:00:49

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Darya ProsvirinaWomen (24)2:33:56+1:06:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Kseniya MachanovaWomen (24)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Darya MalkovaWomen (24)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org