Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 14 March 2014

Men

54 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Valentin Novikov Russian Federation 1:37:37
2 Roman Efimov Russian Federation 1:44:00 +6:23
3 Vladimir Tregubov Russian Federation 1:45:51 +8:14
4 Andrey Khramov Russian Federation 1:47:23 +9:46
5 Alexey Bortnik Russian Federation 1:48:36 +10:59
6 Roman Ryapolov Russian Federation 1:49:13 +11:36
7 Sergey Detkov Russian Federation 1:50:22 +12:45
8 Roman Bondarenko Russian Federation 1:51:59 +14:22
9 Roman Nazarov Russian Federation 1:52:17 +14:40
10 Egor Kostylev Russian Federation 1:53:40 +16:03
11 Baryshnikov Andrey Russian Federation 1:54:29 +16:52
12 Sergey Dobrynin Russian Federation 1:54:30 +16:53
13 Alexey Lysenkov Russian Federation 1:55:33 +17:56
14 Valentin Kozyavin Russian Federation 1:57:14 +19:37
15 Ivan Kuchmenko Russian Federation 1:57:22 +19:45
16 Konstantin Serebryanitskiy Russian Federation 1:58:15 +20:38
17 Dmitriy Mityaev Russian Federation 1:59:33 +21:56
18 Petr Sukharev Russian Federation 1:59:40 +22:03
19 Alexandr Tcherbakov Russian Federation 1:59:43 +22:06
20 Pavel Zarevenko Russian Federation 2:00:30 +22:53
21 Maxim Davidov Russian Federation 2:02:12 +24:35
22 Alexandr Shavkunov Russian Federation 2:03:35 +25:58
23 Pavel Shestakov Russian Federation 2:05:39 +28:02
24 Timofey Zuzov Russian Federation 2:07:28 +29:51
25 Ruslan Mustafin Russian Federation 2:08:53 +31:16
26 Denis Maslennikov Russian Federation 2:11:07 +33:30
27 Anton Portnov Russian Federation 2:13:39 +36:02
28 Evgeniy Khromushkin Russian Federation 2:16:18 +38:41
29 Evgeniy Popov Russian Federation 2:17:11 +39:34
30 Ilya Kolomiets Russian Federation 2:18:16 +40:39
31 Ilya Sedykh Russian Federation 2:22:41 +45:04
32 Rafik Yakupov Russian Federation 2:22:48 +45:11
33 Aleksandr Zaripov Russian Federation 2:25:31 +47:54
34 Anton Sorokin Russian Federation 2:26:13 +48:36
35 Nikita Asoyan Russian Federation 2:31:36 +53:59
36 Viktor Emelyanov Russian Federation 2:31:55 +54:18
37 Denis Privalov Russian Federation 2:36:19 +58:42
38 Valentin Gorodetskiy Russian Federation 2:36:47 +59:10
39 Alexander Popov Russian Federation 2:41:23 +1:03:46
40 Maksim Pominov Russian Federation 2:47:12 +1:09:35
41 Ivan Sadovnikov Russian Federation 2:50:10 +1:12:33
42 Pavel Novikov Russian Federation 2:51:08 +1:13:31
43 Artem Voloshin Russian Federation 2:51:59 +1:14:22
44 Denis Dimitriev Russian Federation 3:10:06 +1:32:29
Sergey Borovkov Russian Federation disqualified
Denis Golovlev Russian Federation disqualified
Roman Konstantinov Russian Federation disqualified
Nikolay Liseenko Russian Federation disqualified
Sergey Matyash Russian Federation disqualified
Aleksandr Moiseev Russian Federation disqualified
Ivan Pestov Russian Federation disqualified
Aleksandr Potapov Russian Federation disqualified
Grigoriy Savelev Russian Federation disqualified
Dmitriy Tsvetkov Russian Federation disqualified

Women

24 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Svetlana Mironova Russian Federation 1:27:39
2 Natalia Efimova Russian Federation 1:31:42 +4:03
3 Nataliya Vinogradova Russian Federation 1:36:04 +8:25
4 Galina Vinogradova Russian Federation 1:36:58 +9:19
5 Evgeniya Ryapolova Russian Federation 1:37:53 +10:14
6 Julia Novikova Russian Federation 1:39:24 +11:45
7 Inna Somova Russian Federation 1:43:08 +15:29
8 Nadezhda Orlova Russian Federation 1:49:37 +21:58
9 Liudmila Sapronenkova Russian Federation 1:51:13 +23:34
10 Nastya Potapenko Russian Federation 1:53:38 +25:59
11 Ekaterina Mityaeva Russian Federation 1:57:39 +30:00
12 Nina Temyakova Russian Federation 1:58:46 +31:07
13 Darya Maslennikova Russian Federation 2:03:10 +35:31
14 Tatiyana Rozova Russian Federation 2:04:34 +36:55
15 Marina Rosink Russian Federation 2:04:49 +37:10
16 Anna Inyushina Russian Federation 2:13:10 +45:31
17 Olga Belova Russian Federation 2:15:58 +48:19
18 Alena Svistun Russian Federation 2:17:57 +50:18
19 Maria Makarova Russian Federation 2:20:52 +53:13
20 Anna Sukhanova Russian Federation 2:22:55 +55:16
21 Anastasiya Sviderskaya Russian Federation 2:28:28 +1:00:49
22 Darya Prosvirina Russian Federation 2:33:56 +1:06:17
Kseniya Machanova Russian Federation disqualified
Darya Malkova Russian Federation disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!