Official results for II Alentejo Orienteering Trophy 2014

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: II Alentejo Orienteering Trophy 2014
Organiser: Portugal
Date: 9 March 2014

Men

47 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Gustav BergmanSwedenSweden30:29
2Artem PanchenkoUkraineUkraine32:53+2:24
3Zsolt LenkeiHungaryHungary33:10+2:41
4Jere PajunenFinlandFinland33:15+2:46
5Donatas StulgysLithuaniaLithuania34:05+3:36
6Joao Mega FigueiredoPortugalPortugal34:31+4:02
7Soren LoschGermanyGermany34:59+4:30
8Luis SilvaPortugalPortugal35:05+4:36
9Henrik VaisanenFinlandFinland35:07+4:38
10Tiago RomaoPortugalPortugal35:19+4:50
11Graham GristwoodUnited KingdomGreat Britain35:24+4:55
12Jarkko HuovilaFinlandFinland35:30+5:01
13Bjarne FriedrichsGermanyGermany35:37+5:08
14Tiago Gingao LealPortugalPortugal35:52+5:23
15Diogo MiguelPortugalPortugal36:19+5:50
16Rafael MiguelPortugalPortugal36:53+6:24
17Jacob LindstamSwedenSweden37:53+7:24
18Matthias KretzschmarGermanyGermany38:57+8:28
19Ola SvahnSwedenSweden39:24+8:55
20Erik Blom  FolkessonSwedenSweden39:25+8:56
21Andriy FesenkoUkraineUkraine39:51+9:22
22Paulo FrancoPortugalPortugal39:55+9:26
23Andre RamosPortugalPortugal40:45+10:16
24Oleksandr RybakovUkraineUkraine40:57+10:28
25Marvin GoerickeGermanyGermany41:36+11:07
26Paulo SantosPortugalPortugal41:39+11:10
27Mattias JohanssonSwedenSweden41:58+11:29
28Jan ZazgornikAustriaAustria41:59+11:30
29Maxim SimakovRussian FederationRussian Federation42:17+11:48
30Neil DobbsIrelandIreland43:05+12:36
31Pedro DuartePortugalPortugal43:15+12:46
32Kristian DahlstromSwedenSweden43:17+12:48
33Helder MarcolinoPortugalPortugal43:22+12:53
34Immanuel BergerGermanyGermany44:10+13:41
35Carlos UriosSpainSpain45:35+15:06
36Filipe DiasPortugalPortugal45:40+15:11
37Gianni GuglielmettiSwitzerlandSwitzerland45:48+15:19
38Sergey DoroninRussian FederationRussian Federation46:06+15:37
39Kari KokkinenFinlandFinland46:51+16:22
40Veli-Pekka KuuttiFinlandFinland47:28+16:59
41Luis LeitePortugalPortugal48:23+17:54
42Mikhail GoryachevRussian FederationRussian Federation49:49+19:20
43Linus RappSwedenSweden51:44+21:15
44Nuno EvangelistaPortugalPortugal54:50+24:21
45Guilherme MarquesPortugalPortugal1:03:21+32:52
Pedro NogueiraPortugalPortugaldisqualified
Matthias WolfAustriaAustriadisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

BML Print
Siven Active Sport
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!