International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 8 March 2014

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Andrey KhramovMen (70)35:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Valentin NovikovMen (70)35:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Dmitriy TsvetkovMen (70)37:11+2:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ivan NikitinMen (70)37:19+2:14

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Roman RyapolovMen (70)37:24+2:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Sergey DetkovMen (70)38:06+3:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Vladimir TregubovMen (70)38:22+3:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Artem PopovMen (70)38:30+3:25

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Alexey BortnikMen (70)38:32+3:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Roman EfimovMen (70)38:43+3:38

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Baryshnikov AndreyMen (70)38:57+3:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Alexey SidorovMen (70)39:10+4:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ivan PotylitsynMen (70)40:32+5:27

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Aleksandr KharchenkoMen (70)40:38+5:33

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ivan KuchmenkoMen (70)41:52+6:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Maxim DavidovMen (70)41:55+6:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Denis GrishmanMen (70)42:21+7:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Roman NazarovMen (70)42:25+7:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Timofey ZuzovMen (70)42:29+7:24

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Dmitry PolyakovMen (70)42:36+7:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Pavel ShestakovMen (70)42:52+7:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Alexey LysenkovMen (70)43:24+8:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Anton BordujkovMen (70)43:50+8:45

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Dmitriy MaslovskiyMen (70)44:52+9:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Nikita AsoyanMen (70)44:55+9:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Popov IgorMen (70)44:57+9:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Konstantin SerebryanitskiyMen (70)44:57+9:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Alexandr TcherbakovMen (70)45:13+10:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Sergey BorovkovMen (70)45:26+10:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Evgeniy PopovMen (70)46:05+11:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Egor KostylevMen (70)47:05+12:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Valentin GorodetskiyMen (70)47:12+12:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Ilya SedykhMen (70)47:18+12:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Dmitriy NaumovMen (70)47:49+12:44

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Anton SorokinMen (70)48:17+13:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Evgeniy KhromushkinMen (70)48:41+13:36

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Sergey DobryninMen (70)48:56+13:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
38Petr SukharevMen (70)49:11+14:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
39Alexandr ShavkunovMen (70)49:21+14:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
40Valentin KozyavinMen (70)50:15+15:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
41Rafik YakupovMen (70)50:16+15:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
42Ilya KolomietsMen (70)50:31+15:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
43Anton PortnovMen (70)50:52+15:47

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
44Alexandr MalyginMen (70)51:05+16:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
45Arkadiy VoloshinMen (70)53:24+18:19

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
46Pavel ZarevenkoMen (70)53:31+18:26

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Egor PopovMen (70)53:36+18:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
47Alexander PopovMen (70)53:36+18:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
49Ivan PestovMen (70)54:13+19:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
50Ruslan MustafinMen (70)54:21+19:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
51Dmitriy MityaevMen (70)54:25+19:20

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
52Aleksandr ZaripovMen (70)54:27+19:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
53Denis MaslennikovMen (70)55:47+20:42

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
54Grigoriy SavelevMen (70)57:14+22:09

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
55Pavel NovikovMen (70)57:35+22:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
56Denis DimitrievMen (70)57:58+22:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
57Denis PrivalovMen (70)58:51+23:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
58Viktor EmelyanovMen (70)59:17+24:12

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Andrey GlukhovMen (70)59:37+24:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
59Maksim PominovMen (70)59:37+24:32

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
61Aleksandr MoiseevMen (70)1:01:28+26:23

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
62Stanislav ChistyakovMen (70)1:02:58+27:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
63Sergey MatyashMen (70)1:03:22+28:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
64Ivan SadovnikovMen (70)1:09:06+34:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
65Roman KonstantinovMen (70)1:29:21+54:16

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
66Denis GolovlevMen (70)1:29:51+54:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
67Nikolay LiseenkoMen (70)1:36:57+1:01:52

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Boris DurnovMen (70)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Aleksey ChudinovMen (70)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Roman BondarenkoMen (70)disqualified

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Natalia EfimovaWomen (38)34:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Julia NovikovaWomen (38)35:30+1:15

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Irina NybergWomen (38)35:45+1:30

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Anastasiya TikhonovaWomen (38)36:09+1:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Nataliya VinogradovaWomen (38)37:01+2:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Svetlana MironovaWomen (38)37:10+2:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Evgeniya RyapolovaWomen (38)38:06+3:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Galina VinogradovaWomen (38)38:21+4:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Nastya PotapenkoWomen (38)40:09+5:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Inna SomovaWomen (38)40:10+5:55

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Liudmila SapronenkovaWomen (38)40:37+6:22

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Nadezhda OrlovaWomen (38)41:25+7:10

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Olga KhoroshilovaWomen (38)42:20+8:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Nina TemyakovaWomen (38)43:21+9:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Darya KrasilnikovaWomen (38)45:08+10:53

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Tatiyana RozovaWomen (38)46:17+12:02

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Aleksandra VoytovaWomen (38)47:43+13:28

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Tatyana BevzaWomen (38)48:54+14:39

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Natalya GiklovaWomen (38)49:32+15:17

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Darya MaslennikovaWomen (38)50:16+16:01

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Asya KarpelsonWomen (38)51:28+17:13

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
22Olga BelovaWomen (38)51:44+17:29

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Viktoriya LukashovaWomen (38)52:11+17:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Anastasiya SviderskayaWomen (38)53:01+18:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Nadezhda SorvachevaWomen (38)53:21+19:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Liubov KutseninaWomen (38)53:33+19:18

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Darya ProsvirinaWomen (38)54:15+20:00

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
28Elena GurskayaWomen (38)57:46+23:31

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
29Anna InyushinaWomen (38)59:05+24:50

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
30Alena SvistunWomen (38)59:23+25:08

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
31Anna SukhanovaWomen (38)1:00:21+26:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
32Maria MakarovaWomen (38)1:03:18+29:03

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
33Marina RosinkWomen (38)1:04:01+29:46

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
34Valentina SukhanovaWomen (38)1:04:22+30:07

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
35Kseniya MachanovaWomen (38)1:05:21+31:06

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
36Ekaterina MityaevaWomen (38)1:09:09+34:54

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
37Darya MalkovaWomen (38)1:23:06+48:51

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Darya KorobeynikWomen (38)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org