International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 8 March 2014

Men

70 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Andrey Khramov Russian Federation 35:05
1 Valentin Novikov Russian Federation 35:05
3 Dmitriy Tsvetkov Russian Federation 37:11 +2:06
4 Ivan Nikitin Russian Federation 37:19 +2:14
5 Roman Ryapolov Russian Federation 37:24 +2:19
6 Sergey Detkov Russian Federation 38:06 +3:01
7 Vladimir Tregubov Russian Federation 38:22 +3:17
8 Artem Popov Russian Federation 38:30 +3:25
9 Alexey Bortnik Russian Federation 38:32 +3:27
10 Roman Efimov Russian Federation 38:43 +3:38
11 Baryshnikov Andrey Russian Federation 38:57 +3:52
12 Alexey Sidorov Russian Federation 39:10 +4:05
13 Ivan Potylitsyn Russian Federation 40:32 +5:27
14 Aleksandr Kharchenko Russian Federation 40:38 +5:33
15 Ivan Kuchmenko Russian Federation 41:52 +6:47
16 Maxim Davidov Russian Federation 41:55 +6:50
17 Denis Grishman Russian Federation 42:21 +7:16
18 Roman Nazarov Russian Federation 42:25 +7:20
19 Timofey Zuzov Russian Federation 42:29 +7:24
20 Dmitry Polyakov Russian Federation 42:36 +7:31
21 Pavel Shestakov Russian Federation 42:52 +7:47
22 Alexey Lysenkov Russian Federation 43:24 +8:19
23 Anton Bordujkov Russian Federation 43:50 +8:45
24 Dmitriy Maslovskiy Russian Federation 44:52 +9:47
25 Nikita Asoyan Russian Federation 44:55 +9:50
26 Popov Igor Russian Federation 44:57 +9:52
26 Konstantin Serebryanitskiy Russian Federation 44:57 +9:52
28 Alexandr Tcherbakov Russian Federation 45:13 +10:08
29 Sergey Borovkov Russian Federation 45:26 +10:21
30 Evgeniy Popov Russian Federation 46:05 +11:00
31 Egor Kostylev Russian Federation 47:05 +12:00
32 Valentin Gorodetskiy Russian Federation 47:12 +12:07
33 Ilya Sedykh Russian Federation 47:18 +12:13
34 Dmitriy Naumov Russian Federation 47:49 +12:44
35 Anton Sorokin Russian Federation 48:17 +13:12
36 Evgeniy Khromushkin Russian Federation 48:41 +13:36
37 Sergey Dobrynin Russian Federation 48:56 +13:51
38 Petr Sukharev Russian Federation 49:11 +14:06
39 Alexandr Shavkunov Russian Federation 49:21 +14:16
40 Valentin Kozyavin Russian Federation 50:15 +15:10
41 Rafik Yakupov Russian Federation 50:16 +15:11
42 Ilya Kolomiets Russian Federation 50:31 +15:26
43 Anton Portnov Russian Federation 50:52 +15:47
44 Alexandr Malygin Russian Federation 51:05 +16:00
45 Arkadiy Voloshin Russian Federation 53:24 +18:19
46 Pavel Zarevenko Russian Federation 53:31 +18:26
47 Alexander Popov Russian Federation 53:36 +18:31
47 Egor Popov Russian Federation 53:36 +18:31
49 Ivan Pestov Russian Federation 54:13 +19:08
50 Ruslan Mustafin Russian Federation 54:21 +19:16
51 Dmitriy Mityaev Russian Federation 54:25 +19:20
52 Aleksandr Zaripov Russian Federation 54:27 +19:22
53 Denis Maslennikov Russian Federation 55:47 +20:42
54 Grigoriy Savelev Russian Federation 57:14 +22:09
55 Pavel Novikov Russian Federation 57:35 +22:30
56 Denis Dimitriev Russian Federation 57:58 +22:53
57 Denis Privalov Russian Federation 58:51 +23:46
58 Viktor Emelyanov Russian Federation 59:17 +24:12
59 Andrey Glukhov Russian Federation 59:37 +24:32
59 Maksim Pominov Russian Federation 59:37 +24:32
61 Aleksandr Moiseev Russian Federation 1:01:28 +26:23
62 Stanislav Chistyakov Russian Federation 1:02:58 +27:53
63 Sergey Matyash Russian Federation 1:03:22 +28:17
64 Ivan Sadovnikov Russian Federation 1:09:06 +34:01
65 Roman Konstantinov Russian Federation 1:29:21 +54:16
66 Denis Golovlev Russian Federation 1:29:51 +54:46
67 Nikolay Liseenko Russian Federation 1:36:57 +1:01:52
Roman Bondarenko Russian Federation disqualified
Aleksey Chudinov Russian Federation disqualified
Boris Durnov Russian Federation disqualified

Women

38 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Natalia Efimova Russian Federation 34:15
2 Julia Novikova Russian Federation 35:30 +1:15
3 Irina Nyberg Russian Federation 35:45 +1:30
4 Anastasiya Tikhonova Russian Federation 36:09 +1:54
5 Nataliya Vinogradova Russian Federation 37:01 +2:46
6 Svetlana Mironova Russian Federation 37:10 +2:55
7 Evgeniya Ryapolova Russian Federation 38:06 +3:51
8 Galina Vinogradova Russian Federation 38:21 +4:06
9 Nastya Potapenko Russian Federation 40:09 +5:54
10 Inna Somova Russian Federation 40:10 +5:55
11 Liudmila Sapronenkova Russian Federation 40:37 +6:22
12 Nadezhda Orlova Russian Federation 41:25 +7:10
13 Olga Khoroshilova Russian Federation 42:20 +8:05
14 Nina Temyakova Russian Federation 43:21 +9:06
15 Darya Krasilnikova Russian Federation 45:08 +10:53
16 Tatiyana Rozova Russian Federation 46:17 +12:02
17 Aleksandra Voytova Russian Federation 47:43 +13:28
18 Tatyana Bevza Russian Federation 48:54 +14:39
19 Natalya Giklova Russian Federation 49:32 +15:17
20 Darya Maslennikova Russian Federation 50:16 +16:01
21 Asya Karpelson Russian Federation 51:28 +17:13
22 Olga Belova Russian Federation 51:44 +17:29
23 Viktoriya Lukashova Russian Federation 52:11 +17:56
24 Anastasiya Sviderskaya Russian Federation 53:01 +18:46
25 Nadezhda Sorvacheva Russian Federation 53:21 +19:06
26 Liubov Kutsenina Russian Federation 53:33 +19:18
27 Darya Prosvirina Russian Federation 54:15 +20:00
28 Elena Gurskaya Russian Federation 57:46 +23:31
29 Anna Inyushina Russian Federation 59:05 +24:50
30 Alena Svistun Russian Federation 59:23 +25:08
31 Anna Sukhanova Russian Federation 1:00:21 +26:06
32 Maria Makarova Russian Federation 1:03:18 +29:03
33 Marina Rosink Russian Federation 1:04:01 +29:46
34 Valentina Sukhanova Russian Federation 1:04:22 +30:07
35 Kseniya Machanova Russian Federation 1:05:21 +31:06
36 Ekaterina Mityaeva Russian Federation 1:09:09 +34:54
37 Darya Malkova Russian Federation 1:23:06 +48:51
Darya Korobeynik Russian Federation disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Bryzos
Dobas flags
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org