International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 8 March 2014

Women

38 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natalia EfimovaRussian FederationRussian Federation34:15
2Julia NovikovaRussian FederationRussian Federation35:30+1:15
3Irina NybergRussian FederationRussian Federation35:45+1:30
4Anastasiya TikhonovaRussian FederationRussian Federation36:09+1:54
5Nataliya VinogradovaRussian FederationRussian Federation37:01+2:46
6Svetlana MironovaRussian FederationRussian Federation37:10+2:55
7Evgeniya RyapolovaRussian FederationRussian Federation38:06+3:51
8Galina VinogradovaRussian FederationRussian Federation38:21+4:06
9Nastya PotapenkoRussian FederationRussian Federation40:09+5:54
10Inna SomovaRussian FederationRussian Federation40:10+5:55
11Liudmila SapronenkovaRussian FederationRussian Federation40:37+6:22
12Nadezhda OrlovaRussian FederationRussian Federation41:25+7:10
13Olga KhoroshilovaRussian FederationRussian Federation42:20+8:05
14Nina TemyakovaRussian FederationRussian Federation43:21+9:06
15Darya KrasilnikovaRussian FederationRussian Federation45:08+10:53
16Tatiyana RozovaRussian FederationRussian Federation46:17+12:02
17Aleksandra VoytovaRussian FederationRussian Federation47:43+13:28
18Tatyana BevzaRussian FederationRussian Federation48:54+14:39
19Natalya GiklovaRussian FederationRussian Federation49:32+15:17
20Darya MaslennikovaRussian FederationRussian Federation50:16+16:01
21Asya KarpelsonRussian FederationRussian Federation51:28+17:13
22Olga BelovaRussian FederationRussian Federation51:44+17:29
23Viktoriya LukashovaRussian FederationRussian Federation52:11+17:56
24Anastasiya SviderskayaRussian FederationRussian Federation53:01+18:46
25Nadezhda SorvachevaRussian FederationRussian Federation53:21+19:06
26Liubov KutseninaRussian FederationRussian Federation53:33+19:18
27Darya ProsvirinaRussian FederationRussian Federation54:15+20:00
28Elena GurskayaRussian FederationRussian Federation57:46+23:31
29Anna InyushinaRussian FederationRussian Federation59:05+24:50
30Alena SvistunRussian FederationRussian Federation59:23+25:08
31Anna SukhanovaRussian FederationRussian Federation1:00:21+26:06
32Maria MakarovaRussian FederationRussian Federation1:03:18+29:03
33Marina RosinkRussian FederationRussian Federation1:04:01+29:46
34Valentina SukhanovaRussian FederationRussian Federation1:04:22+30:07
35Kseniya MachanovaRussian FederationRussian Federation1:05:21+31:06
36Ekaterina MityaevaRussian FederationRussian Federation1:09:09+34:54
37Darya MalkovaRussian FederationRussian Federation1:23:06+48:51
Darya KorobeynikRussian FederationRussian Federationdisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org