Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 8 March 2014

Men

70 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Andrey Khramov Russian Federation 35:05
1 Valentin Novikov Russian Federation 35:05
3 Dmitriy Tsvetkov Russian Federation 37:11 +2:06
4 Ivan Nikitin Russian Federation 37:19 +2:14
5 Roman Ryapolov Russian Federation 37:24 +2:19
6 Sergey Detkov Russian Federation 38:06 +3:01
7 Vladimir Tregubov Russian Federation 38:22 +3:17
8 Artem Popov Russian Federation 38:30 +3:25
9 Alexey Bortnik Russian Federation 38:32 +3:27
10 Roman Efimov Russian Federation 38:43 +3:38
11 Baryshnikov Andrey Russian Federation 38:57 +3:52
12 Alexey Sidorov Russian Federation 39:10 +4:05
13 Ivan Potylitsyn Russian Federation 40:32 +5:27
14 Aleksandr Kharchenko Russian Federation 40:38 +5:33
15 Ivan Kuchmenko Russian Federation 41:52 +6:47
16 Maxim Davidov Russian Federation 41:55 +6:50
17 Denis Grishman Russian Federation 42:21 +7:16
18 Roman Nazarov Russian Federation 42:25 +7:20
19 Timofey Zuzov Russian Federation 42:29 +7:24
20 Dmitry Polyakov Russian Federation 42:36 +7:31
21 Pavel Shestakov Russian Federation 42:52 +7:47
22 Alexey Lysenkov Russian Federation 43:24 +8:19
23 Anton Bordujkov Russian Federation 43:50 +8:45
24 Dmitriy Maslovskiy Russian Federation 44:52 +9:47
25 Nikita Asoyan Russian Federation 44:55 +9:50
26 Popov Igor Russian Federation 44:57 +9:52
26 Konstantin Serebryanitskiy Russian Federation 44:57 +9:52
28 Alexandr Tcherbakov Russian Federation 45:13 +10:08
29 Sergey Borovkov Russian Federation 45:26 +10:21
30 Evgeniy Popov Russian Federation 46:05 +11:00
31 Egor Kostylev Russian Federation 47:05 +12:00
32 Valentin Gorodetskiy Russian Federation 47:12 +12:07
33 Ilya Sedykh Russian Federation 47:18 +12:13
34 Dmitriy Naumov Russian Federation 47:49 +12:44
35 Anton Sorokin Russian Federation 48:17 +13:12
36 Evgeniy Khromushkin Russian Federation 48:41 +13:36
37 Sergey Dobrynin Russian Federation 48:56 +13:51
38 Petr Sukharev Russian Federation 49:11 +14:06
39 Alexandr Shavkunov Russian Federation 49:21 +14:16
40 Valentin Kozyavin Russian Federation 50:15 +15:10
41 Rafik Yakupov Russian Federation 50:16 +15:11
42 Ilya Kolomiets Russian Federation 50:31 +15:26
43 Anton Portnov Russian Federation 50:52 +15:47
44 Alexandr Malygin Russian Federation 51:05 +16:00
45 Arkadiy Voloshin Russian Federation 53:24 +18:19
46 Pavel Zarevenko Russian Federation 53:31 +18:26
47 Alexander Popov Russian Federation 53:36 +18:31
47 Egor Popov Russian Federation 53:36 +18:31
49 Ivan Pestov Russian Federation 54:13 +19:08
50 Ruslan Mustafin Russian Federation 54:21 +19:16
51 Dmitriy Mityaev Russian Federation 54:25 +19:20
52 Aleksandr Zaripov Russian Federation 54:27 +19:22
53 Denis Maslennikov Russian Federation 55:47 +20:42
54 Grigoriy Savelev Russian Federation 57:14 +22:09
55 Pavel Novikov Russian Federation 57:35 +22:30
56 Denis Dimitriev Russian Federation 57:58 +22:53
57 Denis Privalov Russian Federation 58:51 +23:46
58 Viktor Emelyanov Russian Federation 59:17 +24:12
59 Andrey Glukhov Russian Federation 59:37 +24:32
59 Maksim Pominov Russian Federation 59:37 +24:32
61 Aleksandr Moiseev Russian Federation 1:01:28 +26:23
62 Stanislav Chistyakov Russian Federation 1:02:58 +27:53
63 Sergey Matyash Russian Federation 1:03:22 +28:17
64 Ivan Sadovnikov Russian Federation 1:09:06 +34:01
65 Roman Konstantinov Russian Federation 1:29:21 +54:16
66 Denis Golovlev Russian Federation 1:29:51 +54:46
67 Nikolay Liseenko Russian Federation 1:36:57 +1:01:52
Roman Bondarenko Russian Federation disqualified
Aleksey Chudinov Russian Federation disqualified
Boris Durnov Russian Federation disqualified

Women

38 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Natalia Efimova Russian Federation 34:15
2 Julia Novikova Russian Federation 35:30 +1:15
3 Irina Nyberg Russian Federation 35:45 +1:30
4 Anastasiya Tikhonova Russian Federation 36:09 +1:54
5 Nataliya Vinogradova Russian Federation 37:01 +2:46
6 Svetlana Mironova Russian Federation 37:10 +2:55
7 Evgeniya Ryapolova Russian Federation 38:06 +3:51
8 Galina Vinogradova Russian Federation 38:21 +4:06
9 Nastya Potapenko Russian Federation 40:09 +5:54
10 Inna Somova Russian Federation 40:10 +5:55
11 Liudmila Sapronenkova Russian Federation 40:37 +6:22
12 Nadezhda Orlova Russian Federation 41:25 +7:10
13 Olga Khoroshilova Russian Federation 42:20 +8:05
14 Nina Temyakova Russian Federation 43:21 +9:06
15 Darya Krasilnikova Russian Federation 45:08 +10:53
16 Tatiyana Rozova Russian Federation 46:17 +12:02
17 Aleksandra Voytova Russian Federation 47:43 +13:28
18 Tatyana Bevza Russian Federation 48:54 +14:39
19 Natalya Giklova Russian Federation 49:32 +15:17
20 Darya Maslennikova Russian Federation 50:16 +16:01
21 Asya Karpelson Russian Federation 51:28 +17:13
22 Olga Belova Russian Federation 51:44 +17:29
23 Viktoriya Lukashova Russian Federation 52:11 +17:56
24 Anastasiya Sviderskaya Russian Federation 53:01 +18:46
25 Nadezhda Sorvacheva Russian Federation 53:21 +19:06
26 Liubov Kutsenina Russian Federation 53:33 +19:18
27 Darya Prosvirina Russian Federation 54:15 +20:00
28 Elena Gurskaya Russian Federation 57:46 +23:31
29 Anna Inyushina Russian Federation 59:05 +24:50
30 Alena Svistun Russian Federation 59:23 +25:08
31 Anna Sukhanova Russian Federation 1:00:21 +26:06
32 Maria Makarova Russian Federation 1:03:18 +29:03
33 Marina Rosink Russian Federation 1:04:01 +29:46
34 Valentina Sukhanova Russian Federation 1:04:22 +30:07
35 Kseniya Machanova Russian Federation 1:05:21 +31:06
36 Ekaterina Mityaeva Russian Federation 1:09:09 +34:54
37 Darya Malkova Russian Federation 1:23:06 +48:51
Darya Korobeynik Russian Federation disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org